آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست مشخصات مقاومت در اتو پرس گرند ۸۰۰۰

ahsanhos

کاربر vip
کاربر
2009-11-14
21
31
اساتید سلام
یه اتو پرس گرند مدل ۸۰۰۰ آوردن مدار اتصالی داشته یه زنر و یه ترانزیستور اتصال کوتاه شده بودن برداشتم یه مقاومت هم سوخته که رنگاش سوخته معلوم نیست.کسی میدونه این مقاومت r7 چه رنگهایی داره 20230304_220021.jpg

ahsanhos

کاربر vip
کاربر
2009-11-14
21
31
قطعات سوخته رو عوض کردم.درست شد اما به محض اینکه المنت رو وصل میکنم دیود زنر میسوزه و شورت میشه.میشه راهنمایی کنید.المنت 33 اهم نشون میده

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
اساتید سلام
یه اتو پرس گرند مدل ۸۰۰۰ آوردن مدار اتصالی داشته یه زنر و یه ترانزیستور اتصال کوتاه شده بودن برداشتم یه مقاومت هم سوخته که رنگاش سوخته معلوم نیست.کسی میدونه این مقاومت r7 چه رنگهایی دارهمشاهده فایل‌پیوست 191291
سلام .
قطعه زرد رنگ خازن است؟ اگر خازن است r7 موازی خازن هست؟
متشکرم

ahsanhos

کاربر vip
کاربر
2009-11-14
21
31
سلام .
قطعه زرد رنگ خازن است؟ اگر خازن است r7 موازی خازن هست؟
متشکرم
بله خازن هستش و موازی با ورودی برق 220
خیر r7 از خروجی s8050 به گیت triac z0607 متصل هست.به نظرم مشکل همین تریاک هستش.قطعش رو ندارم فردا می گیرم عوض میکنم.

ahsanhos

کاربر vip
کاربر
2009-11-14
21
31
این برد سوخته بوده تعمیر کار قبلی هم پایه ها رو اینجوری بهم وصل کرده درسته یا باید اون دو تا پایه n out و n in بهم وصل باشن؟
20230312_081117.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nima.mhq

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
سلام اون مقاومت 470 اهم هست و دیود زینر هم 5 ولت هست . المنت رو اون رله قدرت روشن می‌کنه و خود رله رو هم ترانزیستور 8050که پشتش هست روشن می‌کنه یک دیود بین دو پایه رله هست که دقت کن سالم باشه . ولی ترایاک z0706 به آلمنت کاری نداره و بخار رو روشن می‌کنه که خود همون ترایاک رو هم اون یکی 8050 کنترل می‌کنه که دستور ها هم که از پنل میاد . شما پنل رو جدا کن و مقاومت رو بگذار با زنر 5 ولت بعد برق اصلی رو وصل کن و با ببین تو پایه های خروجی رله 220ولت داری و تو پاپه های ورودی رله )و پایه های کناری 8050 حدود 20ولت .DC ؟ بعد خروجی رله رو اتصال کوتاه کن ببین المنت روشن میشه ( باید بشه ) اون دیود پشت رله سالم باشه ها برا بخار هم ترایاک رو دو پایه کنارش رو بگیر باید برق شهر بین ۲۰۰ تا ۱۲۰ ولت داشته باشه و ترانزیستور درایورش که روشن می‌کنش هم دو پایه کنارش باید بین ۵ ولت تا ۷ ولت البته این دگ DC داشته باشه ( اگه زنر پنج ولتی خراب باشه ترانزیستور حدود ۲۰ ولت میگیره که درست نیست ) برا تست هم میتونی پایه وسط ترانزیستور 8050رو با پایه خروجی ش وصل کنی تا ترایاک روشن بشه و مشخصه که اگه دو پایه کنار ترایاک رو هم اتصال کوتاه کنی باید موتور بخار کار کنه .اگه دیدی اینا درست بود کنترل برد رو وصل کن تست کن ( البته من فک میکنم برد کنترل رو متصل نکنی ( بقیه اتصالات رو وصل کن ) برد پاور رو میتونی تست کنی ) اگه دیدی اشتباه میکنم اون رو هم وصل کن .مشکلی اگه بود اگه بتونم کمک کنم در خدمت هستم . راستی اگه ترایاک سوخته بود میتونی از انواع دگ استفاده کنی فقط پایه گیت این ترایاک وسط هست و انواع دگ ممکنه وسط نباشه که باید جا بجا کنی . من فکر میکنم رله و دیود و 8050 درایور رله محتمل هست که خرابه و این رو هم دقت کن سنسور حرارت اطو و سنسور بسته بودن اطو ( سوییچ ) اگه خراب باشه رله المنت رو راه اندازی نمیکنه .اگه متن غلط داشت عذر خواهی میکنم

آخرین ویرایش:

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
این برد سوخته بوده تعمیر کار قبلی هم پایه ها رو اینجوری بهم وصل کرده درسته یا باید اون دو تا پایه n out و n in بهم وصل باشن؟
مشاهده فایل‌پیوست 191431

من اشتراکم تموم شده نمیتونم فایل پیوست کنم . پشت مدار رو که دوتا کانکتور کنار ترانزیستور 8050درایور ترایاک هست . اون دوتا کانکتور فاز مدار هستن و بهم وصل هستند ولی اون قسمت اتصال ac نباید به 8050 وصل باشه که میبینم وصل کردی . پایه ترانزیستور فقط با یک مقاومت به پایه وسط ترایاک ( گیت) وصل باشه که بتونه روشن و خاموش کنه ترایاک رو و اون اتصال های جریان شهری هم به پایه های کنار یک ظرف ترایاک وصل هستند
حتما این اتصالی ac برق شهر ی رو که به امیتر 8050 اشتباهات وصل شده اول رفع کن . ترانزیستور اصلا چرا باید به برق متناوب متصل بشه . خطرناکه . اگه جایی رو گنگ گفتم و عجله داشتید بهم ایمیل بده چون فک کنم شماره تلفن دادن ممنوع باشه . تو پروفایلم اطلاعات کامل دادم که فک کنم . nima.mhq@gmail.com
پیامک هم میتونی بدی.

آخرین ویرایش:
بالا