آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مشکل با لپ تاپ k550j

mehran_deadl

کاربر vip
کاربر
2012-10-10
277
253
NEY CITY
با سلام خدمت دوستان. لپ تاپ مذکور در حین آپدیت بایوس خاموش شده و تصویر نداره. به احتمال قوی مشکل از بایوس باشه. با جستجوی در انجمن فایل بایوس در فروم موجود بود ولی فایل موجود دارای ۲ فایل بایوس میباشد. مشخصا یک فایل با حجم بیشتر باید در آی سی به شماره 25q64 پروگرام شه ولی سوال اینجاست که فایل دوم که حجم 120kb داره رو کجا باید پروگرام کرد. بنده هر چقدر روی برد بررسی کردم آی سی فلش دیگه ای برای این منظور روی برد ندیدم. دوستان لطفا راهنمایی کنند
ضمنا مدل مینبورد لپ تاپ اینه

Asus x550jx main board
Rev:2.1

abolhassan

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-10-22
71
69
سلام
احتمال زیاد ای سی آی او پروگرامر هست هموند25q64پروگرام کن کافیه آن ایپرام داخل ای سی ای او هست که احتمالا نیاز نیست

mehran_deadl

کاربر vip
کاربر
2012-10-10
277
253
NEY CITY
تحقیق کردم باید io رو از طریق فلت کیبورد و مبدل مخصوصش و فقط توسط پروگرامر 5000 یا 7000 توسط فایل kbc پروگرام کرد. متاسفانه پروگرامر بنده tnm2000+ هستش بنابراین احتمالا اول نیاز به تعویض پروگرامر داشته باشم

abolhassan

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-10-22
71
69
با پروگرامر کردن ای سی 25q64احتمال نوددرصد حل بشه امتحان کنید ضرر نداره خیلی کم نیاز به پروگرامر کردن i/oهست

omidsoltaniv

کاربر vip
کاربر
با سلام خدمت دوستان. لپ تاپ مذکور در حین آپدیت بایوس خاموش شده و تصویر نداره. به احتمال قوی مشکل از بایوس باشه. با جستجوی در انجمن فایل بایوس در فروم موجود بود ولی فایل موجود دارای ۲ فایل بایوس میباشد. مشخصا یک فایل با حجم بیشتر باید در آی سی به شماره 25q64 پروگرام شه ولی سوال اینجاست که فایل دوم که حجم 120kb داره رو کجا باید پروگرام کرد. بنده هر چقدر روی برد بررسی کردم آی سی فلش دیگه ای برای این منظور روی برد ندیدم. دوستان لطفا راهنمایی کنند
ضمنا مدل مینبورد لپ تاپ اینه

Asus x550jx main board
Rev:2.1
سلام به دوست عزیز .
اصولا فایل بایوس 2 تا باشه یکی بایوس رام اصلی هستش و دیگری رام EC . روی برد شما باید 2 تا ایپرام داشته باشید . اگر دستگاه موقع وصل شارژر علایمی نشون بده مثل چراغ شارژ و سایره EC سالمه . اما هر دو رو فلش کنید چون بیشتر مواقع هم ورژن نبودن 2 ایپرام باعث میشه کار بی نتیجه بشه . در صورت امکان فایل رو ضمیمه کنید . من چک کنم .

این سیگنال ها رو هم چک کنید تا حدالامکان .

پیوست‌ها

• 978.1 کیلوبایت بازدیدها: 85
  • 946.7 کیلوبایت بازدیدها: 80
آخرین ویرایش:

abolhassan

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-10-22
71
69
خسته نباشید
براتون توضیح دادم ای سی ایپرام این داخل ای سی بزرگه i/oهست ویه صورت هشت پایه نیست آن ای سی فکر ۱۲۸ تا پایه داره وبا شمارهit8586هست وفعلا نیاز به پروگرام کردن نیست شما همون ۸پایه با ظرفیت ۸مگ پروگرامر کنید چند مورد از همین مدل همین که پروگرامر کردم راه افتاده

abolhassan

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-10-22
71
69
آیا 25q64را پروگرامر کردید ونتیجه نگرفتید؟
کارهایی که انجام دادید اعلام کنید بهتر میشه نتیجه گرفت

mehran_deadl

کاربر vip
کاربر
2012-10-10
277
253
NEY CITY
آیا 25q64را پروگرامر کردید ونتیجه نگرفتید؟
کارهایی که انجام دادید اعلام کنید بهتر میشه نتیجه گرفت

با تشکر از راهنمایی دوستان
بایوس دستگاه رو با چند فایل پروگرام کردم ولی نتیجه ای نگرفتم.به پیشنهاد یکی از دوستان me region دستگاه رو هم با 2 نرم افزار hxd و Intel Easy Clean Me تغییر دادم و مجددا تست کردم ولی نتیجه ای نگرفتم.در نهایت چون پروگرامر خودم توانایی پروگرام i/o رو نداشت برد و دادم یکی از همکارا تا دستگاه رو با فایل موجود در انجمن که 2 بخشه پروگرام کنه و انشالله نتیجه رو اعلام میکنم.با تشکر فراوان از همه دوستان

mehran_deadl

کاربر vip
کاربر
2012-10-10
277
253
NEY CITY
سلام به دوست عزیز .
اصولا فایل بایوس 2 تا باشه یکی بایوس رام اصلی هستش و دیگری رام EC . روی برد شما باید 2 تا ایپرام داشته باشید . اگر دستگاه موقع وصل شارژر علایمی نشون بده مثل چراغ شارژ و سایره EC سالمه . اما هر دو رو فلش کنید چون بیشتر مواقع هم ورژن نبودن 2 ایپرام باعث میشه کار بی نتیجه بشه . در صورت امکان فایل رو ضمیمه کنید . من چک کنم .

این سیگنال ها رو هم چک کنید تا حدالامکان .

ممنون از راهنماییتون.فایل و از همین انجمن دانلود کردم و تو آرشیو سایت هست.متاسفانه با ریپروگرام i/o هم مشکشل رفع نشد و همچنان مشکل به قوت قبل پابرجاست
http://irantk.ir/threads/44246-تاپی...در-این-تاپیک-)?p=520187&viewfull=1#post520187

parsvero

کاربر vip
کاربر
2012-12-11
69
865
شیراز
دوست عزیز... فایل بکاپ اولیه(اورجینال خود دستگاه)..... به عبارتی همون فایلی که روی دستگاه بود و کرش شد رو اینجا قرار بدید تا بررسی کنم...کیلین شده و رفع کراپت شده خدمتتون ارائه کنم.. ان شالله مشکل مرتفع بشه......

بالا