آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: شناخت قطعه

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
104
42
سلام.دوستان ریش تراش براون سری 3باز کردن یک قطعه 3پایه smd سوخته دارم کد خوانایی نداره ولی فک کنم کدش ekbr8باشه نتونستم دیتا شیت این قطعه رو پیدا کنم.امکان داره کمک بفرمائید.کار قطعه سوییچ کردن پایه مثبت 7ولت باطری به آرمیچر است.
پایه منفی باطری مستقیم به آرمیچر وصل است.یک پایه این قطعه از طریق یک مقاومت 220اهم تحریک میشه.لطفا اگه کسی میدونه این قطعه چی است؟راهنمایی بفرمائید ممنونم
متاسفانه عکسها اپلود نمیشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

ali.zohuri

کاربر vip
کاربر
2020-11-20
60
90
32
خب شما میتونین از یه ترانزیستور مثبت استفاده کنید
مثلا از ترانزیستور A733 استفاده کنید.
emitter به مثبت باتری
collector به پایه مثبت ارمیچر
base هم به همون مقاومت که برای تحریک هستش

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,842
سلام- ببین ولتاژیا پالس تحریک کننده مثبت است یا منفی اگر مثبت است ترانزیستور NPN واگ منفی است ترانزیستور PNP ,ضمنا این وقتی است که ولتاژتحریک 7/. ولت باشد اگر ولتاژ تحریک بیشتر از هفتدهم باشد باید از فت یاماسفت استفاده کنید

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
104
42
سلام ممنونم از این همه محبت شما.عزیزان با گوشی نمیشه عکسهای برد اپلود کنم معذرت از همه.یک بر د ریش تراش براون منفی 7ولت مستقیم به پایه آرمیچر میرسه ولی مثبت از یک قطعه سه پایه سوئیچ میشه که پایه تحریک از طریق یک مقاومت 220اهمی انجام میشه .ولتاژ پایه تحریک حدود 7ولت است.این قطعه هم قرارمثبت 7ولت سوییچ میکنه.بنظرم ترانزیستور نیست.شاید ماسفت یا تریستور باشه.عزیزان هر اطلاعاتی واندازه گیری که لازم است دستور بفرمائید تاخدمتتان عرض کنم.
عزیزان.اگه احتمال می‌فرمائید ماسفت باشه لطفا نوع pیاnو آیا درین به مثبت باطری باشه یا سورس ممنونم

آخرین ویرایش:

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,842
سلام-اگر از ماسفت استفاده کردی از نوع NMOS استفاده کن سر مثبت به درین گیت ولتاژمثبت وسورس گروند واگر از تریستور استفاده کردی اند مثبت کاتد منفی گیت باید پالس باشد شما وقتی از یک المان 3پایه استفاده مکنید پایه راه انداز دو پایه ی دیگر را بهم وصل مکند ونقش یک سویچ دارد

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: پاپ

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
104
42
ممنونم دوست من من سه پایه دارم ولتاژ مثبت ۷ باطری_پایه مثبت ارمیچر (بار)_پایه تحریک
.یعنی درین به پایه ۷ مثبت منبع و پایه سورس به بارواینکه کدام قطعه اصولی است ماسفت یا تریستور؟ بسیار ممنونم

بالا