آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست راهنمایی جهت سیم کشی مدار سشوار

moeinhoseyni

کاربر
2010-01-31
18
18
سلام دوستان تعمیر کار لطفا اگه امکانش هست راهنمایی بفرمایید که این مدار در سشوار وقتی با لامپ تست 100 وات روشن میکنم لامپ پر نور روشن میشه و موتور ac متوقف میشه دلیلش چیه
این سشوار از دو کلید کشویی 8 پایه ساخته شده که از پایین به بالا 1 به دو وصل هست با یک مرحله به بالا زدن کلید 2 به 3 و مرحله بعدی 3 به 4 وصل میشه
1_jah4.jpg

نمیدونم چرا اپلودش کردم برعکس شد
عکس دوم
2_in5i.jpg

عکس سوم نحوه اتصال کلید ها هست
3_dlj0.jpg

و عکس اخر
4_jb1f.jpg

اگه امکانشو دارید توضیح بدید یا توی پینت مدارشو بکشید ممنون میشم

moeinhoseyni

کاربر
2010-01-31
18
18
دوستان من یه شک دارم توی این مدار امکانش هست لامپ ۱۰۰ وات کم باشه مقدارش برای تست برای همین لامپ روشن میشه و مدار درست باشه فقط به دلیل کم بودن وات لامپ روشن میشه لامپ تست
اینم یادم رفت بگم که در حالت کلید مربوط به موتور وقتی روشن میکنی روی مرحله ای که کلید یک و دو به هم متصل هست از دیود شماره دو رد میشه و موتور نیم سرعت روشن میشه وقتی توی حالتی که کلید سه به چهار وصل میشه موتور با سرعت کامل روشن میشه
ولی وقتی کلید دوم که مربوط به المنت ها هست را میزنم موتور متوقف میشه و لامپ پر نور روشن میشه انگار که اتصال کوتاه شده

hamiddadashi

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-19
45
237
اذ شرقی بناب
خب عزیز دل مقدار مصرف موتور حدود ۸۰ وات هست الپنت ۲۰۰۰ وات شما یا باید یه لامپ مدادی ۱۰۰۰ وات سری کنی یا تو برق مستقیم بزنی

moeinhoseyni

کاربر
2010-01-31
18
18
خب دوستان کسی جواب منو که نداد ولی برای اینکه تجربه بشه برای بقیه من طبق گفته این دوستمون که نوشته بودن باید به برق مستقیم بزنی یا با لامپ ۱۰۰۰ وات سری کنی من دل را به دریا زدم و مستقیم به برق زدم مدار درست بود و به خوبی کار کرد
چون خودم به صورت تجربی کار کردم نمیدونستم که وات سشوار خیلی بالا هست و نمیشه با لامپ تست ۱۰۰ وات یه مدار تقریبا ۲۰۰۰ واتی یا بیشتر را تست کرد و باید برای اون از لامپ با وات بیشتر استفاده کرد مثل من سر کار میرید و فکر میکنید مدار اتصال کوتاه است و وقت خودتون را تلف میکنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

کورش۲

کاربر
2023-12-31
2
1
بوشهر
سلام دوستان من کابل سشوار را عوض کردم ولی الان تا سشوار را به برق میزنم کار میکند و کلید مشکی اصلا عمل نمیکند نه خاموش میکند و نه دور موتور را کم و زیاد میکند در صورتی که سیمها را درست وصل کردم لطفا راهننائی کنید متشکرم

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
سلام
لطفا قبل از صغری کبری چیدن لطفا اول بفرمایید مشکل اولیه سشوار چی بوده براچی آوردن مشکلش چی بوده تا راحت بریم سر اصل مطلب
اکثرا مدلهای کلید کشویی چند حالته یکی از کلیدها که معمولا سمت راستی میشه راه اندازه و سمت چپی بعد وارد مدار میشه حالا شاید شما کلید دومی را زدی کارنکرده
موفق باشی

کورش۲

کاربر
2023-12-31
2
1
بوشهر
سلام
لطفا قبل از صغری کبری چیدن لطفا اول بفرمایید مشکل اولیه سشوار چی بوده براچی آوردن مشکلش چی بوده تا راحت بریم سر اصل مطلب
اکثرا مدلهای کلید کشویی چند حالته یکی از کلیدها که معمولا سمت راستی میشه راه اندازه و سمت چپی بعد وارد مدار میشه حالا شاید شما کلید دومی را زدی کارنکرده
موفق باشی
سلام آقا احسان
کابل برقش قطعی داشت منم کابلش رو عوض کردم همین

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
همیشه وقتی با لامپ تست ۱۰۰وات دستگاههای موتور دار والمنت دار یاکلا دستگاههای الکتریکی سیم پیچ داررا تست میکنی جهت احتیاط اگر نور واقعی لامپ ۱۰۰ را دیدی بدون اتصال داری جایی ولی اگه کمتر از حد واقعیش بود بزن به برق مستقیم
تشخیص نور تست لامپ و اتصال هم کاملا تجربی هست و چندباری که خودت مستقیم اتصال کنی میانگین نور دستت میاد
مثلا موتور جارو را وقتی میزنی به تست لامپ تقریبا نور واقعی لامپ روشن میشه چون زیاد آمپر میکشه ولی سشوار. هیتر .اتومو.ریش تراش و ..... نور کمتر از حدواقعی تست لامپ روشن میشه
درکل برای میزکارت یه کلید مینیاتوری ۱۰آمپر هیوندای بزار که اگه با مستقیم هم جایی اتصالی دادی برق کل نپره
اگر هم بودجه زیادی داری ترانس ۱ب۱ ۷یا ۸ یا۱۰ آمپری بزار دیگه زمین هم ایزوله میشه و برق گرفتگی هم نداری حتی اگه فازو نول را بگیری دستت
موفق باشی

Bbalighi

کاربر vip
vip
کاربر
2020-07-17
40
42
مشهد
سلام
موفق باشی
مشکل اینجاست که اساتید و مهندسان عزیز وقتی دوتا پیچ رو باز میکنن فکر میکنن تعمیرکار شدن...

بالا