آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن صدا در اکو آمپلی فایر سیار

linas_kal200

کاربر vip
کاربر
2016-09-05
161
105
سلام
یک اکو امپلی فایر هست که دیود ها ولتاژ 28 ولت که درعکس مشخص کردم وجود دارد ، اما خروجی صدا نیست + با میکروفن هم هیچ صدایی خارج نمی شود + هیچ فیس فیس هم ندارد + هیچ قطعه ای هم داغ نمیکند به جز یک مقاومت در عکس مشخص کردم که فکر کنم عادی باشد !

هیچ کاری انجام نشده لطفا راهنمایی کنید
(اگر امکان دارد روی تصویر نشان دهید )

IMG_3611.JPG IMG_3609.JPG IMG_3608.JPG IMG_3607.JPG IMG_3606.JPG IMG_3605.JPG IMG_3604.JPG IMG_3602.JPG IMG_3603.JPG

آخرین ویرایش:

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
800
1,009
انگشت خیس روی پایه های ترانزیستورهای صدا بترتیب بکش ببین صدای هوم از بلندگو میاد؟

linas_kal200

کاربر vip
کاربر
2016-09-05
161
105
انگشت خیس روی پایه های ترانزیستورهای صدا بترتیب بکش ببین صدای هوم از بلندگو میاد؟

کدوم ها ترانیزستور صدا میشه ؟ شماره بگید

روی همه تست کردم صدایی نمیدهد

آخرین ویرایش:

smakamy

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-04-11
528
1,247
سلام
شما باید اول عیب را محدود به یک قسمت از دستگاه محدود کنید
دستگاه شامل چند بخش است
۱- قسمت پری آمپلی فایر که ولومها روی آن قرار دارند میکروفن توسط جک ورودی به آن وصل میشه که دستگاه شما طبق عکس دارای سه ردیف پری (میکروفن ۱ تا۳) و یک قسمت بنام مستر میباشد
برای تست این قسمت با پیچ گوشتی فلزی درحالیکه دستتان به قسمت فلزی پیچ گوشتی هست به سر وسط ولوم صدا ضربه بزنید وببینید صدای فون دارید یا نه اگه صدا داشتید
این قسمت سالم هست واگه فون نداشتید باید آی سی یا ترانزسیتورها ولومها و....بررسی شوند

۲-قسمت پیش تقویت که خروجی پری توسط یک سیم شیلد از خروجی پری آمپلی فایر به آن وارد میشود همان قسمتی که در عکس ترانزیستورهای TI41و 42C روی آن قرار دارند
باز بوسیله پیچ گوشتی به سیم مغزی ورودی پری آمپلی ضربه بزنید ببیند صدا دارید یا نه
درصورت عدم صدا قطعات این قسمت بررسی شوند
۳- قسمت آمپلی فایر یا همان تقویت صدا که ترانزیستورهای قدرت (ON4873) قرار دارندکه بررسی نمایید
۴- قسمت تغذیه که همانی که خروجی ترانس به ان وصل میشه وشامل مدار یکسوساز (دیودها خازنها ) میباشد که باید ولتاژ خروجی داشته باشد

موفق باشید

آخرین ویرایش:

smakamy

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-04-11
528
1,247
سلام
شما باید اول عیب را محدود به یک قسمت از دستگاه محدود کنید
دستگاه شامل چند بخش است
۱- قسمت پری آمپلی فایر که ولومها روی آن قرار دارند میکروفن توسط جک ورودی به آن وصل میشه که دستگاه شما طبق عکس دارای سه ردیف پری (میکروفن ۱ تا۳) و یک قسمت بنام مستر میباشد
برای تست این قسمت با پیچ گوشتی فلزی درحالیکه دستتان به قسمت فلزی پیچ گوشتی هست به سر وسط ولوم صدا ضربه بزنید وببینید صدای فون دارید یا نه اگه صدا داشتید
این قسمت سالم هست واگه فون نداشتید باید آی سی یا ترانزسیتورها ولومها و....بررسی شوند

۲-قسمت پیش تقویت که خروجی پری توسط یک سیم شیلد از خروجی پری آمپلی فایر به آن وارد میشود همان قسمتی که در عکس ترانزیستورهای TI41و 42C روی آن قرار دارند
باز بوسیله پیچ گوشتی به سیم مغزی ورودی پری آمپلی ضربه بزنید ببیند صدا دارید یا نه
درصورت عدم صدا قطعات این قسمت بررسی شوند
۳- قسمت آمپلی فایر یا همان تقویت صدا که ترانزیستورهای قدرت (ON4873) قرار دارندکه بررسی نمایید
۴- قسمت تغذیه که همانی که خروجی ترانس به ان وصل میشه وشامل مدار یکسوساز (دیودها خازنها ) میباشد که باید ولتاژ خروجی داشته باشد

موفق باشید

نتیجه چی شد

linas_kal200

کاربر vip
کاربر
2016-09-05
161
105

یک باند به جای باند اصلی وصل کردم و تست را انجام دادم دیدم صدادارم و مدار مشکلی ندارد و چیزی که متوجه شدم و اهم گرفتم دیدم باند اصلی سیم پیچ قطع شده است

علت سوختن باند چیه ؟
صدای بلند به مدت طولانی ؟

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
265
316
اصفهان
یک باند به جای باند اصلی وصل کردم و تست را انجام دادم دیدم صدادارم و مدار مشکلی ندارد و چیزی که متوجه شدم و اهم گرفتم دیدم باند اصلی سیم پیچ قطع شده است

علت سوختن باند چیه ؟
صدای بلند به مدت طولانی ؟

سلام.
سوختن بوبین بلندگو عوامل متعدد دارد. بایستی بوبین باند را دید تا تشخیص داد که علت چی بوده .

برخی از عوامل خرابی:
صدای بیش از حد اعمال شده
صدای باس زیاد ( که باعث فروریختن بوبین میشه ) و صدای زیر زیاد سوختن تویتر را به همراه دارد.
منطبق نبودن امپدانس بلندگوها
شوک ناگهانی حاصل از روشن و خاموش شدن ( در سیستم های صوتی جدید با قرار دادن مدار حفاظت این مسئله حل شده )
فرسوده بودن و کارکرد زیاد بلندگو
اتصالات و سیم های نا مناسب
ضربه خوردگی و ....

موفق باشید.

بالا