آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

عدم شناسایی Atmega8 توسط RT809

SpaceX

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-28
87
381
با درود
برای پروگرام Atmega8 وقتی شماره قطعه رو انتخاب میکنیم یه شکل نشون میده که سیم بندی پین ها هست، اما وقتی طبق شکل سیم بندی رو انجام میدم شناسایی نمیشه. در همون قسمت هم لینک فیلم آموزشی ifix هست که طرف Atmega64 رو طبق همین عکس پروگرام می‌کنه اما من زدم نشد .۵ ولت اکسترنال هم به ای‌سی atmega دادم
آیا کسی اطلاعاتی داره در این زمینه؟
نکته جالب و تاسف بار اینجاست که Tnm هم روی زیف هم از طریق ISP آی‌سی رو پروگرام میکنه اما ظاهراً rt809 با اونهمه تعریف فقط ISP میتونه پروگرام کنه که اونم انجام نمیده
2023-01-08_065900_042957.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

م نبی زاده

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-02-22
301
899
Iran
درود
آیا روشی برای رایت کردن برنامه برای میکروکنترلر از طریق سوکت زیف پیدا کردید؟
با درود
برای پروگرام Atmega8 وقتی شماره قطعه رو انتخاب میکنیم یه شکل نشون میده که سیم بندی پین ها هست، اما وقتی طبق شکل سیم بندی رو انجام میدم شناسایی نمیشه. در همون قسمت هم لینک فیلم آموزشی ifix هست که طرف Atmega64 رو طبق همین عکس پروگرام می‌کنه اما من زدم نشد .۵ ولت اکسترنال هم به ای‌سی atmega دادم
نکته جالب و تاسف بار اینجاست که Tnm هم روی زیف هم از طریق ISP آی‌سی رو پروگرام میکنه اما ظاهراً rt809 با اونهمه تعریف فقط ISP میتونه پروگرام کنه که اونم انجام نمیده
مشاهده فایل‌پیوست 190672

• Like

SpaceX

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-28
87
381
درود
آیا روشی برای رایت کردن برنامه برای میکروکنترلر از طریق سوکت زیف پیدا کردید؟

با درود

در حالت Smart ID روی زیف چیزی شناسایی نمیکنه
در منوی Enter chip print هم فقط گزینه ISP داره
2023-03-28_220353_100359.jpg

دیگه چون TNM هم داشتم با اون زدم و پیگیر این نشدم

IMG_20230328_221032_432.jpg

آخرین ویرایش:

م نبی زاده

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-02-22
301
899
Iran
متاسفانه من پروگرامر TNM رو بخاطر خرید rt809فروختم و اکثرا هم کار من با میکرو کنترلر هست مسِله اینه که باید فکری به حال این پروگرامر بکنیم این وضعیت واقعا عذاب دهنده هست.
با درود

در حالت Smart ID روی زیف چیزی شناسایی نمیکنه
در منوی Enter chip print هم فقط گزینه ISP داره
مشاهده فایل‌پیوست 191646

دیگه چون TNM هم داشتم با اون زدم و پیگیر این نشدم

• Like

SpaceX

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-28
87
381
متاسفانه من پروگرامر TNM رو بخاطر خرید rt809فروختم و اکثرا هم کار من با میکرو کنترلر هست مسِله اینه که باید فکری به حال این پروگرامر بکنیم این وضعیت واقعا عذاب دهنده هست.

البته صد در صد راهی هست ، حالا یا با آپدیت و یا نصب ورژن دیگری از برنامه. یکی از دوستان هم می‌گفت احتمالا احتیاج به مقاومت pull-up هست در خروجی.که من تست نکردم

• Like

boxochi

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-02
61
110
با درود
مشاهده فایل‌پیوست 190672
سلام
شما اول طبق همین تصویر سیم ها رو وصل کن به ولتاژ 5 ولت اکسترنال هم نیاز داری
5 ولت به vcc اتمگا و گراند منبع اکسترنال رو هم حتما با گراند پروگرامر یکی کن
ولی منبع 5 ولت رو در حالت خاموش بزار و فقط 5 تا سیم وصل باشن
بعد توی نرم افزار از لیست قطعات atmega8 رو پیدا کن و دبل کلیک کن روش
بعد پاور اکسترنال رو روشن کن و گزینه ی read یا write و غیره رو بزن باید اوکی باشه،نیازی به smartID در Isp نداری

saeed_9_12

کاربر vip
vip
کاربر
2009-11-06
10
14
این گفتگو خیلی قدیمیه ولی فکر کنم مطلبی که بیان میکنم احتمالا به درد سایر عزیزان که مشکل مشابهی دارن بخوره.
اگر میکرو شما خارج از برد قرار داره علاوه بر مطالبی که دوست عزیز boxochi اشاره کردن (شامل اتصال vcc به منبع تغذیه خارجی؛ یکی کردن گراند پروگرامر و منبع تغذیه؛ اتصال صحیح پایه های SCK، MOSI، MISO، RESET و GND پروگرامر به میکرو) حتما باید از کریستال خارجی استفاده کنید. اگر میکرو روی برد باشه و تغذیه برد رو وصل کنید به دلیل وجود کریستال روی برد نیازی به کار اضافه نیست و صرفا با اتصال صحیح پایه ها و تامین ولتاژ برد دستگاه امکان پروگرام کردن فراهم میشه.

SpaceX

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-28
87
381
این گفتگو خیلی قدیمیه ولی فکر کنم مطلبی که بیان میکنم احتمالا به درد سایر عزیزان که مشکل مشابهی دارن بخوره.
اگر میکرو شما خارج از برد قرار داره علاوه بر مطالبی که دوست عزیز boxochi اشاره کردن (شامل اتصال vcc به منبع تغذیه خارجی؛ یکی کردن گراند پروگرامر و منبع تغذیه؛ اتصال صحیح پایه های SCK، MOSI، MISO، RESET و GND پروگرامر به میکرو) حتما باید از کریستال خارجی استفاده کنید. اگر میکرو روی برد باشه و تغذیه برد رو وصل کنید به دلیل وجود کریستال روی برد نیازی به کار اضافه نیست و صرفا با اتصال صحیح پایه ها و تامین ولتاژ برد دستگاه امکان پروگرام کردن فراهم میشه.
تمام این نکات انجام شده و جواب نداده
شما یک درصد فکر کن کسی که کارش با میکرو و پروگرامر و کلا الکترونیک هست، ندونه که گراند ها باید یکی باشند.
اگر همون پست ابتدا رو دقت می‌کردید نوشتم با tnm در isp مشکلی. نداره، یعنی مدار و میکرو و تغذیه اکسترنال اینها اوکی هست.

• Like

saeed_9_12

کاربر vip
vip
کاربر
2009-11-06
10
14
د فکر کن کسی که کارش با میکرو و پروگرامر و کلا الکترونیک هست، ندونه که گراند ها باید یکی باشند.
اگر همون پست ابتدا رو دقت می‌کردید نوشتم با tnm در isp مشکلی. نداره، یعنی مدار و میکرو و تغذیه اکسترنال اینها اوکی هست.
مهندس منظور بنده استفاده از کریستال خارجی بود...

بالا