آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: درست کار نکردن مایکرو فر ال جی به شماره mh6548

3r4n

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-08-11
305
209
25
گیلان/آستانه اشرفیه
درود
سوکت ها رو هم خارج کنید فقط خالی به برد برق بدهید ببینید باز هم رله وصل میشود
وقتی به برد ولتاژ میدهید بازر به صدا در میاد؟

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
481
299
با درود فراوان بله مهندس عزیز اگر دو تا سوکت که به رله های بزرگ وصل می شوند اونها را جدا کنم و فلت را هم که جدا میکنم بازهم دستگاه یکسره کار میکند اما وقتی که سوکت ۵ سیم که مدار را روشن میکند و دو سر آن هم به رله کوچک وصل است جدا میکنم دیگر دستگاه کار نمی کند یعنی وصل شدن رله کوچک باعث می شود که دستگاه به محض بسته شدن درب و بدون زدن استارت کار کند

آخرین ویرایش:

Bbalighi

کاربر vip
vip
کاربر
2020-07-17
40
42
مشهد
سلام رله کوچک رو تست کنید شاید پلاتین هاش خال زده باشه و یکسره در حالت وصل بودن بمونه... و نکته دیگر ممکنه تعمیرکار قبلی سر بندی سیم های مدار رو جابجا کرده باشه. بخش مربوط به کلیدهای تاچ روهم تست بفرمائید

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
481
299
بله دوست عزیز رله در حالتی که برق به مدار وصل نیست قطع میکنه یعنی خود رله درست است به نظرم ای سی میکرو به مدار دستور میده که رله وصل بشه چونکه ترانزیستور ها را چک کردم سالم هستند و این که دوست خوب ومهندس عزیزمون فرمودن که کریستال را تعویض کنم که به دلیل سرماخوردگی شدید نتونستم مغازه را باز کنم

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
481
299
با درود دوباره به دوستان و مهندسان در بررسی امروز مشخص شد که ترانزیستور مربوط به رله کوچک به دلیل ۵ ولت بودن بیس آن روشن می شود که شاید هم ودرست است اما ۲ رله بزرگ قطع می باشند به همین دلیل احتمالا طرز کار دستگاه همینجوریست حالا از دوستان تقاضا که ۱-کارکرد این نوع دستگاه و یا ماکرو را بفرمایند و دوم هم چگونه تعمیر کردن دکمه های لمسی را بفرمایند شاید با درست شدن دکمه استارت دستگاه به کار بیافتد

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
481
299
با سلام دوستان کسی روشی برای راه اندازی دکمه های فشاری -لمس را میدونه؟

بالا