آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: میکروکنترلر استابلایزر FARAN

mo.re.za

کاربر vip
کاربر
2010-07-27
47
31
با سلام و خداقوت خدمت همکاران،
یه استابلایزر FARAN SDR 2000VA برام اومده که میکروکنترلرش سوخته و شماره‌ش پاک شده و مشخص نیست چه مدلیه؟!
یه دستگاه مثل خودش هم دارم که سالمه ولی شماره‌ی میکروکنترلرش مشخص نیست و ظاهرا توسط خود شرکت پاک شده!
میکرو دستگاه سالم را روی پروگرامر گذاشتم که متأسفانه اتوماتیک شناخته نمی‌شه و باید دستی انتخاب بشه که بتونم از برنامه‌ش بکاپ بگیرم.
کسی می‌دونه چه نوع میکرویی روی این دستگاه‌ها استفاده شده؟!
لازم به ذکره که میکروی مورد نظر 18 پایه است و طبق چیزی که من سرچ کردم ظاهراً باید سری PIC16 باشه.
پ ن: موضوع متناسب با استابلایز را پیدا نکردم و نزدیک‌ترین انجمن را اینجا یافتم که پیام گذاشتم.

Shaya8000

کاربر
2018-05-08
1
0
سلام دوست عزیز منم با 8 عدد دستگاه استابلایزر فاران مدل FARAN STB 1000VA یک مشکل دارم که: ولتاژ ورودی رو اشتباه نشون میده مثلا 350 یا 480 یا هر ولتاژی....
ولی ولتاژ خروجی و ورودی اوکی هست و فقط توی نمایشگر این مشکل وجود داره
و تایمر دستگاه هم مدام ریست میشه ولی دستگاه ریست نمیشه که بعد از مدتی دستگاه هم با تایمر مدام ریست میشه
مشکل ظاهری در بورد نبود و شک به یک آی سی هست که با برچسب روش نوشته SA140V1 که فکر کنم پروگرام این مدل بهم خورده اگه راهی پیدا کردی ممنون میشم کمک منم کنید
چون خیلی نامردیه بعد دو سال دستگاهها اینجوری بشن
دستگاهها هم در شهر های مختلف توی حدود دو سه ماه همه اینجوری شدن

در ضمن برد این دستگاه استابلایزر مشابه برد دستگاه استابلایزر گلد استار هم هست

mo.re.za

کاربر vip
کاربر
2010-07-27
47
31
سلام دوست عزیز منم با 8 عدد دستگاه استابلایزر فاران مدل FARAN STB 1000VA یک مشکل دارم که: ولتاژ ورودی رو اشتباه نشون میده مثلا 350 یا 480 یا هر ولتاژی....
ولی ولتاژ خروجی و ورودی اوکی هست و فقط توی نمایشگر این مشکل وجود داره
و تایمر دستگاه هم مدام ریست میشه ولی دستگاه ریست نمیشه که بعد از مدتی دستگاه هم با تایمر مدام ریست میشه

مشکل ظاهری در بورد نبود و شک به یک آی سی هست که با برچسب روش نوشته SA140V1 که فکر کنم پروگرام این مدل بهم خورده اگه راهی پیدا کردی ممنون میشم کمک منم کنید
چون خیلی نامردیه بعد دو سال دستگاهها اینجوری بشن
دستگاهها هم در شهر های مختلف توی حدود دو سه ماه همه اینجوری شدن

در ضمن برد این دستگاه استابلایزر مشابه برد دستگاه استابلایزر گلد استار هم هست
متأسفانه هنوز مدل میکرو رو نتونستم بفهمم چی هست.
شرکت نامردیه که مدل میکرو رو پاک کرده.
بفرستین خوده شرکت درست میشه.برنامه میکرو انحصاری هست و تو بازار نیست
اگه مدل میکرو معلوم بشه، می‌شه از سالمش ازش بکاپ گرفت و روی یه آی‌سی خام دیگه رایت کرد.
مشکل اینجاست که معلوم نیست از چه میکروکنترلری استفاده کرده‌اند؟!

aa89

کاربر vip
کاربر
2015-11-23
41
53
سلام یکی هم ازاین مدل برا من اومده بود که همین مشکل روداشت که با تعویض 2 عدد پتانسیومتر 2 کیلو درست شد

بالا