آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: استوپ کردن ماکروفر پاناسونیک مدل NN.c2002w

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
301
1,849
فردیس
سلام خدمت دوستان
ماکروفر پاناسونیک بعد از چند ثانیه stop میکند تو اون چند ثانیه .تغریبا 5 ثانیه. آب را گرم می‌کند .
بازش کردم مگنترون آن دو تا آهنربا گرد دارد هر دو ترک خورده و کاغذ میکاپ هم داخل ماکروفر نداشت. جالب اینه چندین ساله همانطور بدون کاغذ میکاپ کار میکرد.
با اهم متر مگنترون را تست زدم به بدنه راه نمیده و اهم دو سر لامپ 0اهم می‌باشد .
عکس مدار و نقشه الان میگزارم لطفا راهنمایم کنید سپاس[
IMG_۲۰۲۲۰۸۲۷_۲۰۱۷۱۳.jpg

IMG_۲۰۲۲۰۸۲۷_۲۰۱۷۱۳.jpgIMG_۲۰۲۲۰۸۲۷_۲۰۱۳۴۳.jpg
IMG_۲۰۲۲۰۸۲۷_۲۰۱۴۰۴.jpgIMG_۲۰۲۲۰۸۲۷_۲۰۱۵۰۳.jpg

پیوست‌ها

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
301
1,849
فردیس
مدیران گل این موضوع در تاپیک بود فقط یه اموزش بود ولی خرابی اهن روبای لامپ واین خرابی نبود موضوع تکراری نیست ممنونم

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
301
1,849
فردیس
سلام دوستان گل
لطفا یه نگاه به پست بیندازید منتظر پاسخ هستم.
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام خدمت دوستان
ماکروفر پاناسونیک بعد از چند ثانیه stop میکند تو اون چند ثانیه .تغریبا 5 ثانیه. آب را گرم می‌کند .
بازش کردم مگنترون آن دو تا آهنربا گرد دارد هر دو ترک خورده و کاغذ میکاپ هم داخل ماکروفر نداشت. جالب اینه چندین ساله همانطور بدون کاغذ میکاپ کار میکرد.
با اهم متر مگنترون را تست زدم به بدنه راه نمیده و اهم دو سر لامپ 0اهم می‌باشد .
عکس مدار و نقشه الان میگزارم لطفا راهنمایم کنید سپاس[
مشاهده فایل‌پیوست 187029

مشاهده فایل‌پیوست 187029مشاهده فایل‌پیوست 187030
مشاهده فایل‌پیوست 187031مشاهده فایل‌پیوست 187032

درود

استپ میکنه یعنی چی ؟
آیا بکلی خاموش میشه؟
آیا زمانی که استپ میکنه سینی همچنان میچرخه ؟
احتمالا تحت فشار است و پروتکت میکنه.
با توجه به صدمه مگنترون باید ابتدا با یک مگنترون سالم تست کنی .
نداشتن کاغذ ارتباطی با این عیب نداره و فقط بخار داخل سیستم نفوذ میکنه و پس از مدتی سولفات و خرابکاری میکنه .

سپاس

آخرین ویرایش:

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
301
1,849
فردیس
درود

استپ میکنه یعنی چی ؟
آیا بکلی خاموش میشه؟
آیا زمانی که استپ میکنه سینی همچنان میچرخه ؟
احتمالا تحت فشار است و پروتکت میکنه.
با توجه به صدمه مگنترون باید ابتدا با یک مگنترون سالم تست کنی .
نداشتن کاغذ ارتباطی با این عیب نداره و فقط بخار داخل سیستم نفوذ میکنه و پس از مدتی سولفات و خرابکاری میکنه .

سپاس

سلام و درود به استاد عزیز

من به اندازه چند قاشق آب تو لیوان شیشه ای داخل مایکروفر میگزارم بعد دکمه تایم را رو دو دقیقه تنظیم میکنم و استارت را میزنم ۴ یا ۵ ثانیه بعد دستگاه خاموش میشود ولی صحفه روشن می‌باشد باز هم میشه دستگاه را از نو زد ولی باز همان اتفاق میوفته آب هم تو اون چند ثانیه داغ میشود چون مقدارش کم بوده است. مگنترون را با اهم متر تست گرفتم سالم بود ولی شاید خراب باشد دست دوش هم ندارم جایگزین کنم ببینم ایراد از کدومه از مگنترونه یا برد . امروز از سایت قیمت گرفتم برد یک میلیون ششصد تومن مگنترون هم یک میلیون و شش صد تون کدام خرابه نمی‌دونم.
بچه ام تو تایم بالا گزاشته بودن احتمالا داغ کرده و آهن ربا های مگنترون ترک برداشته .
سپاس فروان از پاسختون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
301
1,849
فردیس
فردا میکرو سویچ های درها را تست کنم شاید از اونا باشه اگه درست شد اطلاع میدم .

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام و درود به استاد عزیز

من به اندازه چند قاشق آب تو لیوان شیشه ای داخل مایکروفر میگزارم بعد دکمه تایم را رو دو دقیقه تنظیم میکنم و استارت را میزنم ۴ یا ۵ ثانیه بعد دستگاه خاموش میشود ولی صحفه روشن می‌باشد باز هم میشه دستگاه را از نو زد ولی باز همان اتفاق میوفته آب هم تو اون چند ثانیه داغ میشود چون مقدارش کم بوده است. مگنترون را با اهم متر تست گرفتم سالم بود ولی شاید خراب باشد دست دوش هم ندارم جایگزین کنم ببینم ایراد از کدومه از مگنترونه یا برد . امروز از سایت قیمت گرفتم برد یک میلیون ششصد تومن مگنترون هم یک میلیون و شش صد تون کدام خرابه نمی‌دونم.
بچه ام تو تایم بالا گزاشته بودن احتمالا داغ کرده و آهن ربا های مگنترون ترک برداشته .
سپاس فروان از پاسختون

درود

بطریق متفاوتی مدت پخت را تعریف کن.
مثلا بجای تعریف دقیق زمان پخت ، ۳ بار متوالی دکمه شروع را بزن.
در لحظه بروز عیب یا لحظاتی قبل از آن چه اتفاقی افتاد ؟
سنسورها و فیوزهای حرارتی و دمای اطراف انرا بررسی کن ببین پس از چند ثانیه که دستگاه خاموش شده آیا سنسور یا فیوزها ی حرارتی قطع شده یا وصله خصوصا سنسور حرارتی حوالی مگنترون .
روشن کن و پس از چند ثانیه ه خاموش شد ببین چه قطعه ای بشدت داغ شده خصوصا دمای مگنترون را تست کن ببین داغ شده ؟

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا