آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموشی برد لباسشویی ال جی

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
688
قم
سلام بر اساتید
به شدت گیج شدم
ی برد لباسشویی ال جی اوردن برام
ترانسش سوخته بود من تعویض کردم
الان ولتاژ سر 7812 دقیقا 12 ولت و 7805 دقیقا 5 ولته
ولی برق میدم هیچ صدایی نه از برد نه رله ها نمیده بعضی از led های پنل خیلی ضعیف چشمک میزنن
آیا این برد بدون اتصال هیتر یا ترمیستور... حتی روشن هم نمیشه؟!!
راهنمایی میکنید کجارو باید بررسی کنم؟
PSX_20220620_180446.jpg
PSX_20220620_180509.jpg
با تشکر از همه

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
688
قم
اساتید لطفا راهنمایی کنید
راستی روی ترانس تغذیه نوشته بود 230v dc16v که من با یک ترانس 16 تعویض کردم
برای بررسی بیشتر دیودهای بعد از ترانسو قطع کردم با منبع تغذیه بهش برق دادم ببینم جریان میکشه ،فقط 0.04 امپر میکشید که نشون میده جریان کشی نداره
مجبورم سریع تحویل بدم

yaser1988

کاربر vip
کاربر
2018-01-18
12
17
با سلام معمولا برای تست عملکرد سیم کشی دستگاه به همراه میکروسئچ المنت هیدروستات (با سورنگ فقط برای تست) و اگه بود موتور نبود یه لامپ نیازه دستگاه رو ولتاژ گیری کنین ببینین تا uln ها ولتاژ میاد؟ هر چند باید بعد اتصال به برق و زدن دکمه پاور چراغ ها همراه صدای دستگاه روشن بشن

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
688
قم
با سلام معمولا برای تست عملکرد سیم کشی دستگاه به همراه میکروسئچ المنت هیدروستات (با سورنگ فقط برای تست) و اگه بود موتور نبود یه لامپ نیازه دستگاه رو ولتاژ گیری کنین ببینین تا uln ها ولتاژ میاد؟ هر چند باید بعد اتصال به برق و زدن دکمه پاور چراغ ها همراه صدای دستگاه روشن بشن

الان من این پل دیود بزرگ که چک کردم هیچ ولتاژی متناوبی بهش نمیاد
یکی از پایه های تغذیه متناوب این پل دیود مستقیم رفته به سوکت بغلی که به جایی وصل نیست
من برق ورودی فقط دارم میزنم به دوسر رله ها که میرن به اولیه ترانس
نکنه به این سوکت هم باید ولتاژ بدم!!
PSX_20220620_224446.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
688
قم

لطف میکنید بگید uln ها کدومشونه
متاسفانه شماره ها از روی چسب مشخص نیست، چسبم میکنم کدها کدر میشن و قابل خوندن نیستن
PSX_20220620_231433.jpg

• Like

yaser1988

کاربر vip
کاربر
2018-01-18
12
17
عرض به خدمت شما که اون سوکت مربوط به میکروسوئیچ هست برقی که به مدار برای شیر برقی و پمپ تخلیه و و و میاد از اون سوکته. حالا موضوع اینه که هر اشتباهی حول میکروسوئیچ باعث صدمه شدید به برد میشه تعمیرکاری که میدونه میکروسوئیچ چی رو به کجا وصل میکنه از جامپر استفاده میکنه و مثل اینکه در بسته شده و بعد شیر برقی رو باز میکنه ولی کسی که نمیدونه باید سیم کشی تست داشته باشه یا اینکه بندازین رو لباسشوی و تست کنین.

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
688
قم
عرض به خدمت شما که اون سوکت مربوط به میکروسوئیچ هست برقی که به مدار برای شیر برقی و پمپ تخلیه و و و میاد از اون سوکته. حالا موضوع اینه که هر اشتباهی حول میکروسوئیچ باعث صدمه شدید به برد میشه تعمیرکاری که میدونه میکروسوئیچ چی رو به کجا وصل میکنه از جامپر استفاده میکنه و مثل اینکه در بسته شده و بعد شیر برقی رو باز میکنه ولی کسی که نمیدونه باید سیم کشی تست داشته باشه یا اینکه بندازین رو لباسشوی و تست کنین.
ممنونم بابت راهنماییتون
برد روی لباسشویی هم چک کردم و تفاوتی نداشت
ولتاژها درستن ولی برد هیچ عکس العملی نداره

سبزه

کاربر
2014-01-08
9
8
سلام منم همین برد را دارم uln ها را عوض کردم ولتاژها هم درستن ولی برد کلا خاموشه حتی پاور هم روشن نمیشه

• Like

mehdiloo

کاربر vip
کاربر
2014-02-26
9
7
سلام
به میکرو سوییچ های روی برد دقت کنید و اهم گیری کنید
هنگام اتصال باید اهم کمتر از 5 اهم نشان دهند در صورت نشان دادن اهم بالا کلید ها اهمی شده اند و نمی توانند به درستی کار کرده و برد رو استارت کنن

• Like

mohammad24

کاربر vip
کاربر
2009-04-05
35
23
درود عملکرد میکروسوییچ های کوچک روی برد را تست کنید.

• Like
بالا