آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نحوه تست پاور زیر بار بدون دستگاه

nasser.h

کاربر
2022-02-06
28
48
اگه پاور معمولی هستش و نیاز به کنترل برد برای راه اندازی نداره، میتونید پاور رو زیر بار هم تست کنید.
برای این کار ابتدا یه المنت بخاری میگیرید. اگه سرچ کنید خیلی از فروشگاه ها مثل دیجیکالا میفروشه.
المنت رو بکشید تا یکم طولش زیاد بشه و بعد مقاومت المنت رو اندازه بگیرید. حالا با فرمول V=R*I میزان مقاومت المنت رو در جریان 3 آمپر حساب میکنیم. V برابر با 12.6 ولت هستش. حالا I رو مساوی 3 آمپر قرار میدیم و میزان R رو بدست میاریم که تقریبا برابر با 4 اهم در نظر میگیریم.
مقاومت کل سیم رو تقسیم بر 4 کنید. یه عدد به دست میاد که باید شما مقاومت کل المنت رو تقسیم بر این عدد بکنید. مثلا اگه R کل المنت 100 اهم باشه، تقسیم بر 4 اهم میکنید و مقدار 25 به دست میاد.
حالا فرض کنید طول کل المنت 600 سانتی متر باشه. حالا 600 سانتی متر رو تقسیم بر 25 میکنیم و عدد 24 به دست میاد. حالا 24 رو به اضافه ی 5 میکنیم تا برای بستن المنت ها به همدیگه جا داشته باشیم. پس عدد 29 یا تقریبا 30 سانتی متر به دست میاد. پس المنت 600 سانتی متری رو به طول های 30 سانت 30 سانت برش میدیم در کل تعداد 600 تقسیم بر 30 سانت که میشه 20 عدد المنت به دست میاد. این 20 تا المنت رو روی هم میزاریم ( موازی میکنیم).
المنت ها به هم بخورند اشکالی نداره
دوسر المنت ها رو به سیم با قطر 2 وصل میکنیم
این المنت میتونه جریانی معادل 20*3 که میشه 60 آمپر رو از پاور بکشه.
حالا المنت تست ما آماده هستش
پاور رو به برق بزنید و یک سر المنت رو به پایه مثبت و سر دیگش رو به پایه منفی بزنید. توجه کنید که المنت به شدت داغ میشه و احتمال آتش سوزی وجود داره.

fekr-bekr1

کاربر vip
کاربر
2017-08-19
27
40
دوست عزیز اگه قرار باشه ۲۰ تا المنت روی هم بذارین هم خطر آتش سوزی داره بعد از اون مشتری با خودش فکر نمیکنه این چی کاریه
بعد از اگه قرار باشه ۲۰ تا المنت استفاده کنیم از یک عدد المنت سرامیکی که طولش حدود یک متره و در صنعت برای گرم کردن منابع مایعات بزرگ به کار میره استفاده می‌کنیم من سال گذشته برای گرم کردن استخر چند عدد گرفتم .

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
دوست عزیز اگه قرار باشه ۲۰ تا المنت روی هم بذارین هم خطر آتش سوزی داره بعد از اون مشتری با خودش فکر نمیکنه این چی کاریه
بعد از اگه قرار باشه ۲۰ تا المنت استفاده کنیم از یک عدد المنت سرامیکی که طولش حدود یک متره و در صنعت برای گرم کردن منابع مایعات بزرگ به کار میره استفاده می‌کنیم من سال گذشته برای گرم کردن استخر چند عدد گرفتم .

در صنعت از ۱۲ ولت استفاده نمیکنن مهندس. اونها برای ۲۲۰ و ۳۸۰ و حتی ولتاژ های بالاتر طراحی میشه. نه ۱۲ ولت

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
در صنعت از ۱۲ ولت استفاده نمیکنن مهندس. اونها برای ۲۲۰ و ۳۸۰ و حتی ولتاژ های بالاتر طراحی میشه. نه ۱۲ ولت
المنت به عنوان قطعه غیرفعال مانند مقاومت ، مهم نیست چه ولتاژی ازش عبور میکنه

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
المنت به عنوان قطعه غیرفعال مانند مقاومت ، مهم نیست چه ولتاژی ازش عبور میکنه

قانون اهم رو یک دور مطالعه کنید
اون المنتی که میفرمایید اگر به 12 ولت وصل بشه تقریباً هیچ آمپری مصرف نمیکنه چون اهمش بالاست و مخصوص ولتاژ های خیلی زیاده.

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
قانون اهم رو یک دور مطالعه کنید
اون المنتی که میفرمایید اگر به 12 ولت وصل بشه تقریباً هیچ آمپری مصرف نمیکنه چون اهمش بالاست و مخصوص ولتاژ های خیلی زیاده.
بله نیاز به یادآوری نبود . المنتی که دوستمون گفته بود مقاومت ۱۰۰ اهمی داره وقتی به قطعات کوچکتر تقسیم میشه اهم قطعه میاد پایین . بهتر بود که یکبار امتحان میکردید تا اینکه قوانین را به رخ هم بکشیم.

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
بله نیاز به یادآوری نبود . المنتی که دوستمون گفته بود مقاومت ۱۰۰ اهمی داره وقتی به قطعات کوچکتر تقسیم میشه اهم قطعه میاد پایین . بهتر بود که یکبار امتحان میکردید تا اینکه قوانین را به رخ هم بکشیم.

شما فرمودین از یک المنت یک متری که در صنعت استفاده میشه، به حای اون روش که بیست قطعه المنت روی هم بزارن استفاده میکنیم.
من هم در پاسخ به روش شما گفتم اون یک المنت یک متری هیچ توانی در دوازده ولت نمیکشه.
با خودتون چند چندین عزیز؟

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
شما فرمودین از یک المنت یک متری که در صنعت استفاده میشه، به حای اون روش که بیست قطعه المنت روی هم بزارن استفاده میکنیم.
من هم در پاسخ به روش شما گفتم اون یک المنت یک متری هیچ توانی در دوازده ولت نمیکشه.
با خودتون چند چندین عزیز؟
اول شما ببین که چه کسی چه پستی گذاشته و سریع سعی نکن پاسخ بدی. شما خوبی.

amer007

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-21
962
3,234
IRAN IN MY HEART
درود دوستان
منظور دوستمون از طرح این موضوع چی بود، نمیدونم؟
اگه بخواهیم، المنتی رو که برای ۲۲۰ ولت طراحی شده از روی ناچاری با ۱۲ ولت روشن کنیم ، .....چکار کنیم؟؟؟؟
باید تعداد زیادی ازون المنت رو بصورت موازی ببندیم تا مقاومت‌ کل بیاد پایین و در حد ۴ اهم برسه تا مثلا شدت جریانی برابر با ۳ آمپر طبق قانون اهم ازون عبور کنه و .....

fekr-bekr1

کاربر vip
کاربر
2017-08-19
27
40
لطفا در مورد چیزی که ندیدیم و اطلاعات فنی نداریم اطلاعات اشتباه ندهیم این المنت در ۱۲ رشته یک و نیم متری میباشد با فلز مخصوص و اهم بالا
ضمنا خودم در حال حاضر با یکی از این المنتها پاور هو رو تست و با تضمین صد در صد تحویل مشتری میدم
تصویر المنتها جهت اگاهی دوستان به پیوست ضمیمه می‌گردد
موفق و‌پیروز باشید .

بالا