آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

محافظ کل ساختمان

Starboy2727

کاربر
2022-01-28
33
3
50
IMG-20220201-WA0010.jpg
سلام و درود بر مهندسان.
این یه محافظ کل ۳ فاز است بنده خودم درستش کردم به دلیل کمبود فضا این جور پیش هم گذاشتم. حالا یکی از خط ها اتیش گرفته بود مثل این که کنتاکتور ۳۲ امپر داغ کرد و محافظ شیوا امواج رو سوزند. خواستم بدونم چرا کنتاکتور گرم کرد اخه باری روی اون کنتاکتور نبود فقط ۳ عدد چراغ led 15 وات. کنتاکتور هم نو گرفته بودم کلا ۲ ماه کارداد مارک هیوندا
هرکس چیزی میدونه بگه

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
سلام
من هم خاطره خوبی از کنتاکتور هیوندا ندارم
چندین بار گرفتم بعد از مدت کوتاهی خراب شد
فروشنده هم میگه حتما تقلبی و تز ما نگرفتی!!!!
من کنتاکتور زیمنس رو پیشنهاد میدم ولی قمت بالا هست
در قیمت مناسب کنتاکتور LS خوبه

Hofl1335

کاربر vip
vip
کاربر
2016-04-09
8
4
با سلام و خسته نباشید خیلی از برادران در هنگام سیم کشی برق ساختمان با بدون در نظر گرفتن مقدار قطر سیم یا همون سطح مقطع سیم که امری بسیار مهم در سلامت لوازم خانگی و فیوزها و کنتاکتور و دیگر قطعات بکار رفته در حفظ جان و وسایل را دارد .هر وسیله ی مصرفی خود مقدار ولتاژ و جریان آمپری در پلاک خود دارد که نسبت به آن مقدار سیم را انتخاب می کنیم و نکته ی دوم مسافت یا طول سیم هر چقدر زیاد باشد مقاومتی بوجود می آورد که منجر به گرم شدن فیوزها یا کنتاکت های کنتاکتور و رله ها می شود حتی اگر مقدار آمپر نشان دهنده آنها زیاد باشد به مرور زمان آنها را ذوب و فرسوده می کند . و نکته دیگه هم دمای محیط هست که در تابستان در اکثر مناطق جنوب کشور با چنین مشکلی مواجه هستن لذا انتخاب سطح مقطع سیم مابین کنتاکتور یا فیوزها تا وسیله ی مصرفی بسیار مهم هست که نا دیده گرفتن آن سبب عواقب وخیم و گاهی با آتش سوزی همراه خواهد بود.

Hofl1335

کاربر vip
vip
کاربر
2016-04-09
8
4
با عرض سلام خدمت دوستان گرانقدر همانطور که در توضیح برادرمون ذکر شد سطح مقطع سیم برق نقش بسیار مهمی در طول عمر وسایل مصرفی و قطعات و ابزارهای محافظتی و کلید و کنتاکتورها را ایفا می کنند چنانچه در هنگام راه اندازی یک سیستم برق رسانی به یک یا چند واحد مسکونی علاوه بر انتخاب سطح مقطع مناسب سیم ها از سفت بستن نقاط اتصال بین سیم و کنتاکتهای کنتاکتورها و فیوزها حتما دقت لازم را داشته باشید .گاهی ممکن است خود سیم پیچ کنتاکتور یا همان بویین از سطح مقطع سیم غیرمناسب ساخته شده باشد که منجر به داغ شدن لایه های هسته و انتقال گرمای شدید به سمت حامل کنتاکت‌های عبور جریان برق و در نتیجه ذوب یا آتش گرفتن آن می شود .

بالا