آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: اتصال برق 380 به ups مارک liebert 3kw

ALIREZABRU

کاربر vip
vip
کاربر
2018-03-02
19
6
سلام به همه دوستان.برا من یه ups آوردن که به برق 380 وصل کرده بودن، ماسفت های کانورتر و igbt های اینورتر سوخته بودن. اونا رو تعویض کردم و مقاومت های قسمت درایو ها رو هم تعویض کردم.برای تست بدون گذاشتن ماسفت های کانورتر، ولتاژ روی گیتشون( چون دستگاه خاموش میشد این رو عرض میکنم)قبل از خاموش شدن دستگاه ولتاژ 7 6 ولت میومد. بعد از اینکه ماسفت هارو گذاشتم دستگاه رو به برق وصل کردم دستگاه با فالت روشن میشه ولی راه اندازی نمیشه و اون ولتاژ 6 7 ولت دیگه نمیاد.یعنی کانوتر فعال نمیشه و به تبع اون اینورتر هم فعال نمیشه. ولی ولتاژ 83 ولت برای شارژ باطری از مدار شارژر میاد. مدار درایور کانورتر که ماسفتاش irfp264 هست sg3525 و uc3854 هست که توی عکس گذاشتم. Igbt های اینورتر هم 25n120nd هست که با دوتا tlp250 سویچ میشن.

پیوست‌ها

• 1.6 مگابایت بازدیدها: 74
  • 1.9 مگابایت بازدیدها: 70
  • 1.8 مگابایت بازدیدها: 73
  • 2 مگابایت بازدیدها: 79
  • 1.7 مگابایت بازدیدها: 65
  • 1.9 مگابایت بازدیدها: 69
آخرین ویرایش:

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
درود

اون ولتاژ گیت رو که میفرمایید با مولتی متر اندازه گرفتید معتبر نیست و باید با اسیلوسکوپ اندازه بگیرید. بعد از روشن کردن ups در بانک خازنی چند ولت دارید؟

ALIREZABRU

کاربر vip
vip
کاربر
2018-03-02
19
6
اول از همه ممنون از پاسخگوییتون. با اسیلوسکپ هیچ سیگنالی دیده نمیشه. ولتاژ توی بانک خازنی کانورتر نیست. توی قسمت اینورتر با استفاده از واریابل و پل دیود ولتاژ dc ساخته شده که جایگزین باطری کردم و به اندازه 74 ولت هست که بعد از زدن دکمه استارت سطح ولتاژ dc اول میاد تا 50 ولت بعد میاد 34 ولت بعد هم خاموش میشه

ALIREZABRU

کاربر vip
vip
کاربر
2018-03-02
19
6
درود

اون ولتاژ گیت رو که میفرمایید با مولتی متر اندازه گرفتید معتبر نیست و باید با اسیلوسکوپ اندازه بگیرید. بعد از روشن کردن ups در بانک خازنی چند ولت دارید؟

من هم چنان منتظر راهنماییتون هستم

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
درود

ولتاژ یک واریاک رو dc کردید و به ورودی باتری متصل کردید ؟ بعد از روشن کردن دستگاه ولتاژ باتری افت شدید پیدا می کنه؟ احتمال داره جریان کافی نباشه . دیودهای خروجی کانورتر نشتی ندارند ؟

ابتدا روند تعمیر رو از سمت باتری و کانورتر پیگیری کنید . از طرف ورودی برق و pfc ساده تر حل میشه

ALIREZABRU

کاربر vip
vip
کاربر
2018-03-02
19
6
درود

ولتاژ یک واریاک رو dc کردید و به ورودی باتری متصل کردید ؟ بعد از روشن کردن دستگاه ولتاژ باتری افت شدید پیدا می کنه؟ احتمال داره جریان کافی نباشه . دیودهای خروجی کانورتر نشتی ندارند ؟

ابتدا روند تعمیر رو از سمت باتری و کانورتر پیگیری کنید . از طرف ورودی برق و pfc ساده تر حل میشه

بله. به جای استفاده از 6 عدد باطری، با یک واریابل یا واریاک مشابه منبع dc ساختم. واریاک 3 کاوا هست و نباید جریان کم بیاره ولی خودمم شک کردم به این موضوع چون یه لامپ 200 سری کردم با ورودی ac پل دیود که در صورت مشکل اون روشن بشه که فک میکنم مشکل از اون باشه. البته قبلش متوجه شورتی توی یک دیود توی 800 ولت کانورتر شدم که قبلا ندیده بودمش ولی بازم با تعویض اون فرقی نکرد.همچنین متوجه شدم وقتی فن های دستگاه رو جدا میکنم صدای رله خروجی میاد و پنل روشن میمونه و دستگاه خاموش نمیشه و آلارم میده ولی خروجی نداریم. همچنین هنوز هیچ سیگنالی روی پایه گیت ماسفت های 264 هنوز دیده نمیشه، همه این تست ها از سمت باطری و مدار کانورتر هستش و دیگه تا این مرحله با برق شهر تست نکردم حالا فردا با انجام این تغییرات با برق شهر یه تست میکنم نتیجه رو اعلام میکنم.

ALIREZABRU

کاربر vip
vip
کاربر
2018-03-02
19
6
موفق به ساختن ولتاژ باس شدم و 800 ولت درست شد. ولی درمرحله بعد با اینکه سیگنال گیت igbt های مدار اینورتر به طور صحیح و درست بودن بعد از جایگزینی سوختن!به دلیل اینکه مشتری اصرار به گرفتن دستگاه داشت متاسفانه موفق به تعمیر نشدم. در ضمن مشکل ولتاژ قسمت باس هم به خاطر ای سی uc3854 بود که پسوند خودش bn بود و من با ای سی همون شماره ولی با پسوند an جایگزین کرده بودم،که بعد از مطالعه دیتاشیت متوجه تفاوت یک ولتاژ در این دو ای سی شدم ولی خب بازم فایده ای نداشت چون دستگاه رو مشتری گرفتن.

بالا