آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: مقدار مقاومت برد یخچال فریزر هیمالیا 530

omid-kh

کاربر
2021-01-08
32
21
با عرض سلام خدمت دوستان و همکاران گرامی. روی برد الکترونیکی یخچال فریزر هیمالیا کمبی 530 یه مقاومت سوخته که متاسفانه مقدارش مشخص نیست. (البته چند قطعه دیگر هم سوخته که اونا مشخصه). مقاومت روی برد کد RT1خورده و سمت راست خازن صافی بزرگ و پایین یک خازن پلی استر هست که عکس بردشو از اینترنت دانلود کردم و محل مقاومت رو توش علامت زدم. کسی از همکاران گرامی مقدار اهم این مقاومت رو میدونه ؟

پیوست‌ها

• 60.4 کیلوبایت بازدیدها: 207
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cxzaq1

نمیدونم

کاربر
2018-05-03
44
57
سلام
تو کدوم مسیر هست اسنابر یا تامین یه ولتاژ یا...آخه چنتا برد شبیه این تعمیر کردم که این مقاومت تو مسیر یه زنر بود و یه ولتاژ رو تامین میکرد توی اون مدار 33 کیلو بود
اگه هم مال اسنابر باشه در حد 10-20 اهم
رنگاش زیاد تو عکس هم مشخص نیست تا بشه حدس زد کاش عکس از نزدیکتر بود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: omid-kh

omid-kh

کاربر
2021-01-08
32
21
سلام
تو کدوم مسیر هست اسنابر یا تامین یه ولتاژ یا...آخه چنتا برد شبیه این تعمیر کردم که این مقاومت تو مسیر یه زنر بود و یه ولتاژ رو تامین میکرد توی اون مدار 33 کیلو بود
اگه هم مال اسنابر باشه در حد 10-20 اهم
رنگاش زیاد تو عکس هم مشخص نیست تا بشه حدس زد کاش عکس از نزدیکتر بود

سلام . ممنون از پاسخ گویی شما همکار گرامی. واقعیتش مقاومت سوخته و عکسی که از برد گذاشتم از داخل جستجوی گوگل سرچ زدم و مقاومتی که سوخته تمام رنگهای روش تیره شده کاملا و قابل تشخیص نیست . مقدار فعلی مقاومت سوخته دقیقا 83 کیلو اهم هستش و مشخص نیست افزایش اهم داشته یا نه. (احتمال زیاد افزایش اهم داشته) . مقاومت داخل زمین گرم هستش و بعد از پل دیود قرار گرفته به صورتی که موازی با خازن پلی استر زرشکی و یک سر مقامت به مثبت خازن صافی متصل شده. و زنری هم نداره قبل و بعدش. فکر میکنم مقاوت برای محافظت از ماسفت داخل آی سی سوئیچینگ در زمان قطع سوئیچ باشه که معمولا با یک خازن پلی استر موازی و با یک دیود فست سری میشه.

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,800
10,404
سلام
مقاومت با یک خازن موازی شده و یک سرش به مثبت پل دیود و سر دیگه با یک دیود به خروجی ای سی تغذیه وصله
مقدار این مقاومت در برد های مختلف از 56 کیلو تا 100 کیلو اهمه
با توجه به عکس ارسالی احتمالا همون 56 کیلو اهم باشه

آخرین ویرایش:

omid-kh

کاربر
2021-01-08
32
21
سلام
مقاومت با یک خازن موازی شده و یک سرش به مثبت پل دیود و سر دیگه با یک دیود به خروجی ای سی تغذیه وصله
مقدار این مقاومت در برد های مختلف از 56 کیلو تا 100 کیلو اهمه
با توجه به عکس ارسالی احتمالا همون 56 کیلو اهم باشه

بله فرمایش شما کاملا درسته. من بین همین مقادیر شک دارم و مقدار 65k رو بیشتر احتمال میدم. یعنی آبی - سبز - نارنجی

cxzaq1

کاربر vip
کاربر
2021-11-06
30
26
ایران
عرص ادب و احترام
از ان جا که یک مقاومت با یک خازن ، موازی بوده و این دو با یک دیود سری گشته اند تشکیل یک مدار اسنابر RCD داده که یکی از کاربردهای ان ، اتلاف چریان های برگشتی سلف (سیم پیچ اولیه ترانس) در هنگام خاموش شدن ، جهت صدمه نزدن به ایسی تغذیه ( یا هر منبع دیگر) می باشد.
یک سر این مدار به ورودی سلف یا مثبت خازن صافی و سر دیگر به خروجی سلف یا ای سی تغذیه وصل است.{مبتدی)
snubber.rcd.png
و این هم مدار اسنابر تغذیه سوئیچینگ برد یخچال اسنوا
rcd.snubber2.png
که مقاومت ان 330 کیلو است.
اساتید محترم هر جا اشتباه کرده ام ممنون می شم اصلاح نمایند.

بالا