آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

روش تست چیپ خراب هشتبرد

h_sarghani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2021-08-13
243
39
34
مشهد
کسی روش تست خرابی چیپ هشتبرد سراغ نداره با مولتیمتر؟
کسی نیاد باز بکه اسوسیلو اسکوپ و تستر هشتبرد میخاد
اینا گرونه هرکسی نمیتونه بخره اگر روشی هست با مولتبمتر بگین سپاس

farvahar94

کاربر
2011-08-09
7
4
انتظار معجزه دارید؟!! فقط در صورت اتصال کوتاه شدن پایه های دیتا که کم پیش میاد یا سوختگی ظاهری بدون تستر میتونید متوجه بشید وگرنه هشبرد هر برند با یه پروتکل خاص به کنترلر وصل میشه و تستر باید بتونه ارتباط بگیره با هشبرد تا بفهمید عملکرد هر چیپ رو.

h_sarghani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2021-08-13
243
39
34
مشهد
مرسی استاد. تستر هشتبرد مشخص میکنه کدوم چیپ خرابه ؟ و قیمت تستر هشتبرد چنده

h_sarghani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2021-08-13
243
39
34
مشهد
وقتی تستر هشتبرد داشته باشم، دیگه نیازی به اسیلواکوپ هم دارم یا نه ؟

h_sarghani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2021-08-13
243
39
34
مشهد
تستر هشتبرد محصولات بیت مین همه مدلاش قیمتش چنده ؟ از کجا باید تهیه کنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Sootyam 1

h_sarghani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2021-08-13
243
39
34
مشهد
لطفا اطلاعات از تستر هشتبرد بدین استاد، نحوه خرید و کارایی

h_sarghani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2021-08-13
243
39
34
مشهد
انتظار معجزه دارید؟!! فقط در صورت اتصال کوتاه شدن پایه های دیتا که کم پیش میاد یا سوختگی ظاهری بدون تستر میتونید متوجه بشید وگرنه هشبرد هر برند با یه پروتکل خاص به کنترلر وصل میشه و تستر باید بتونه ارتباط بگیره با هشبرد تا بفهمید عملکرد هر چیپ رو.
تستر 13 ملیونه تحقیق کردم همین تستر هم محل دقیق چیپ خراب رو نشون نمیده بازم باید بگردی دنبالش

hooman15

کاربر
2014-01-21
64
94
tehran
با مولتیمتر هم میتوانید اما چیزی نیست که بشه اینجا نوشت

ebi72kh

کاربر
2020-11-03
27
36
شهر سمنان
سلام دوست من تستر هشبرد چیز خیلی بزرگی نیست که فکر کنید باید حتما باشه تا ایسیک خراب رو پیدا کنید اولا تستر رو از پیوند یک کنترول برد و یک ال سی دی معمولی میسازند و با مبدل پرت سریال به کامپیوتر وصل می‌کنند و با قرار دادن برنامه تستر داخل خشاب میکرو مموری کنترولبرد تستر کامل می‌شود
شما میتوانید با زدن دگمه log در کنترول پنل دستگاه های مختلف و خواندن خطوط آخر که ارور های ماینر رو نشون میده تا ۵۰ درصد اگر هشبرد خراب باشه به ایسیک خراب نزدیک بشید
مثلا اگه توی هشبرد s9 که ۶۴ ایسیک داره log نوشته باشه ایسیک ۲۴ ارور شما باید دور و اطراف ایسیک ۲۴ بگردین و نباید تعجب کنید فقط باید بدونید که ایسیکها رو چطوری شماره گزاری کرده اند و بشمارید کار تستر همینه تو خرابی هشبرد دو حالت هست یا اتصال کوتاه شده که تستر نشون میده ایسیک صفر یا قطع مدار دارید و نشون میده کدوم ایسیک هست فقط تستر یه برتری داره که زمانی که کلید رو می‌زنید پالس رو برای تست کردن ارسال میکنه و شما برای پیدا کردن دقیق خرابی نیاز نیست که صبر کنید تا کنترول برد پالس رو بعد از چند دقیقه اول روشن شدن ماینر ارسال کنه و در جا پالس ارسال میشه
اگر ماینر خاصی رو میخواین تست خرابی ایسیک کنید میتونید یه usb اتصال به پرت سریال تهیه کنید و نرم افزار تستر همون ماینر رو هم توی یه مموری داخل خشاب کنترول برد بزارید و با استفاده از کمی ابتکار کنترول برد رو به کامپیوتر وصل کنید و تستر همون دستگاه رو با کنترول برد خودش درست کنید حال اگر تستر رو گرون میفروشن بیشتر بخاطر گرون بودن کنترول برد دستگاه های گرون قیمته که تعداد بیشتری رو پوشش بده همین و تستر هشبرد وسیله عجیبی نیست
حالا اون رو هم ندارید گفتم به دو صورت ایسیک ممکنه خراب بشه یا اتصال کوتاه یا قطع مدار درسته بعضی میان به برد ولتاژ کم میدن مثل ۲ ولت و مسیر حرکت اون رو ادامه میدن تا ایسیک خراب رو پیدا کنن البته بواسطه چک پونت های کنار هر ایسیک
بعصی میان و با تست دیود یا بوق بین دو چک پوینت قبل و بعد ایسیک یک الگو رو پیدا میکنن و با این روش و الگوهای مشابه به ایسیک خراب می‌رسند ولی این کار ها زمان‌بر هست و خسته کننده و باید زمان سر حال بودن هشبرد رو تعمیر کنید تا خرابی رو زیاد تر نکنید قطعات ریز smd ممکنه از برد جدا بشه و دیگه نتونید آنها رو پیدا کنید و هشبرد از بین بره اینها تجربه من بود هر کسی تجربه بهتری داشته بگه ما هم یاد بگیریم ممنون میشوم

بالا