آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: چالش نصب ویندوز 11 بر روی کامپیوتر های قدیمی

habib_ghavid

کاربر
2010-08-16
50
80
تهران
سلام
نصب ویندوز 11 بر روی کامپیوتر های قدیمی
اخیرا که ویندوز 11 منتشر شده خیلی از مردم که به گونه ای با کامپیوتر سرکار دارند حتما به فکر نصب و یا آپگرد ویندوز فعلی خود به ویندوز 11 افتاده اند لاعقل برای تست و یا از روی کنجکاوی ولی ماکروسافت یک سری سنگ اندازی ها برای نصب ویندوز 11 بر روی کامپیوتر های قدیمی کرده که روی هر کامپیوتری نصب نشود.
حالا ازبعد از این مقدمه همه سخت در تلاش هستند که توفیق نصب این سیستم عامل را داشته باشند البته راه های زیادی پیشنهاد شده که اینجا بنده یکی از آنها را برای شما بیان خواهم کرد که صد در صد تست شده.
توجه داشته باشید که حتما برد کامپیوتر شما چه لبتاب یا پی سی باید 64 بیتی را ساپور بکنه 4 گیگ رم البته 2 گیگ هم موردی نداره و دایرک ایکس که معمولا برای نصب گیم ها نیاز است که نصب شود دایرکت ایکس 12
حالا برویم سراغ نصب
ویندوز را دانلود کنیدکه معمولا در اکثر ساتهای ایرانی موجود می باشد از جمله سافت 98
سپس نرم افزار rufus-3.16 را دوباره از سایت سافت 98 یا سایتهای دیگر دانلود بفرمایید که برای ساخت بوت فلش مموری نیاز می باشد که تمام مراحل ساخت فلش بوت نیز در اغلب سایتها موجود می باشد
بعد از ساخت فلش بوت فایل دی ال الی که در زیر پست قرار دادم را دانلود کرده داخل پوشه sources درفلش بوت کپی بفرمایید کار تمام شده است اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید می توانید از داخل فلش بوت ستاپ ویندوز را اجرا کنید و بدون اینکه اطلاعات قبلی روی ویندوز 10 از بین برود ویندوز 11 را نصب کنید در ضمن نیز می توانید کامپیوتر را با فلش بوت کرده و اقدام به نصب نمایید برای احتیاط از فایل های مهم در داخل درایو c بکاپ تهیه کنید (فایل های مهم را بر روی درایو دیگر کپی کنید)
توجه: سی پی یو باید 2 هسته یا بیشتر باشد سلرون نیز فرقی نخواهد کرد
برای توضیحات بیشتر بنده در خدمت هستم
دکمه تشکر آن پایین

پیوست‌ها

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,822
31
سلام
نصب ویندوز 11 بر روی کامپیوتر های قدیمی
اخیرا که ویندوز 11 منتشر شده خیلی از مردم که به گونه ای با کامپیوتر سرکار دارند حتما به فکر نصب و یا آپگرد ویندوز فعلی خود به ویندوز 11 افتاده اند لاعقل برای تست و یا از روی کنجکاوی ولی ماکروسافت یک سری سنگ اندازی ها برای نصب ویندوز 11 بر روی کامپیوتر های قدیمی کرده که روی هر کامپیوتری نصب نشود.
حالا ازبعد از این مقدمه همه سخت در تلاش هستند که توفیق نصب این سیستم عامل را داشته باشند البته راه های زیادی پیشنهاد شده که اینجا بنده یکی از آنها را برای شما بیان خواهم کرد که صد در صد تست شده.
توجه داشته باشید که حتما برد کامپیوتر شما چه لبتاب یا پی سی باید 64 بیتی را ساپور بکنه 4 گیگ رم البته 2 گیگ هم موردی نداره و دایرک ایکس که معمولا برای نصب گیم ها نیاز است که نصب شود دایرکت ایکس 12
حالا برویم سراغ نصب
ویندوز را دانلود کنیدکه معمولا در اکثر ساتهای ایرانی موجود می باشد از جمله سافت 98
سپس نرم افزار rufus-3.16 را دوباره از سایت سافت 98 یا سایتهای دیگر دانلود بفرمایید که برای ساخت بوت فلش مموری نیاز می باشد که تمام مراحل ساخت فلش بوت نیز در اغلب سایتها موجود می باشد
بعد از ساخت فلش بوت فایل دی ال الی که در زیر پست قرار دادم را دانلود کرده داخل پوشه sources درفلش بوت کپی بفرمایید کار تمام شده است اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید می توانید از داخل فلش بوت ستاپ ویندوز را اجرا کنید و بدون اینکه اطلاعات قبلی روی ویندوز 10 از بین برود ویندوز 11 را نصب کنید در ضمن نیز می توانید کامپیوتر را با فلش بوت کرده و اقدام به نصب نمایید برای احتیاط از فایل های مهم در داخل درایو c بکاپ تهیه کنید (فایل های مهم را بر روی درایو دیگر کپی کنید)
توجه: سی پی یو باید 2 هسته یا بیشتر باشد سلرون نیز فرقی نخواهد کرد
برای توضیحات بیشتر بنده در خدمت هستم
دکمه تشکر آن پایین
بعضی سیستم ها به حداقلیات از پردازش سیستم رو نیاز دارن تا فقط اجرا بشوند و اگه سیستم مورد نیاز کافی نباشد عملکرد دستگاه دچار مشکل عدیده می شود
لذا باید در نظر بگیریم که ویندوز 11 برای سیستم های نسل امروز ساخته و پرداخته شده هست و به مادربرد و نسل آن اهمیت بسزایی میدهد
:Windows 11 Minimum Requirements

• A modern 1Ghz 64-bit dual-core processor
  • 4GB RAM
  • 64GB drive
  • 9-inch display
  • 1366×768 resolution
  • UEFI, Secure Boot & TPM 2.0 compatible
  • DirectX 12 compatible graphics / WWDM 2.x
  • ولی با این حال بنده توصیه نمیکنم که سیستم دمه دستی خود را تو این هاگیرواگیر دچار مشکل کنید

آخرین ویرایش:

habib_ghavid

کاربر
2010-08-16
50
80
تهران
درود ایام به کام
تشکر از وقتی که برای مطالعه صرف کردید
دوست من بنده اصرار برای نصب این ویندوز نداشته و نخواهم داشت عرض کردم که برای تست و حس کنجکاوی نصب شود قطعا کیسی که روی آن ویندوز ایکس پی نصب هست نمی تواند از این ویندوز استفاده بکند ولی آلان تمام یوزر های معمولی کیس و یا لب تاب هایی دارند که با ویندوز7 کار می کنند و این افراد می توانند از این ویندوز استفاده بکنند مگر یوزر معمولی با کامپیوتر چه کاری انجام می دهد ( وب گردی – دیدن فیلم – گوش کردن به موزیک و گاه بی گاه تایپ) و همه اینها با این ویندوز 11 در محیطی کاملا جذاب نیز قابل اجراست
کسانی که گیمر و یا همیشه با کامپیوتر سر کار دارند خودشان متوجه این نوع مسایل هستند و این مطلب یک اطلاع رسانی ساده بیش نیست موفق و پیروز باشید
بدرود با آرزوی فردایی بهتر از امروز

habib_ghavid

کاربر
2010-08-16
50
80
تهران
درود
دوستان دیشب بنده خودم خواستم از روی فلش ویندوز 11 را نصب کنم که با ارور مواجه شد البته سی پی یو کیس مورد نظر AMD می باشد که این ویندوز با این نوع پردازنده مشکل داره که بهترین پردازنده برای نصب ویندوز 11 پردازنده های اینتل دو هسته به بالا هستند
بگذریم راه حل برای ارور های احتمالی
که با ایجاد کلیدها ی موجود در تصویر آخری از شر این ارور ها نیز راهایی یابید
در خدمت هستم
قویدل تبریزده ان

پیوست‌ها

• 48.1 کیلوبایت بازدیدها: 101
  • 84.5 کیلوبایت بازدیدها: 95
  • 154.8 کیلوبایت بازدیدها: 101
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mrparadox

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,822
31
درود
دوستان دیشب بنده خودم خواستم از روی فلش ویندوز 11 را نصب کنم که با ارور مواجه شد البته سی پی یو کیس مورد نظر AMD می باشد که این ویندوز با این نوع پردازنده مشکل داره که بهترین پردازنده برای نصب ویندوز 11 پردازنده های اینتل دو هسته به بالا هستند
بگذریم راه حل برای ارور های احتمالی
که با ایجاد کلیدها ی موجود در تصویر آخری از شر این ارور ها نیز راهایی یابید
در خدمت هستم
قویدل تبریزده ان
:narahan: حاجی بیخیال ... این چیزی که عیان هست چه حاجت به بیان هست این مراحلش برای شمایی که گویا از سیستم سر در میاری هم قفله چه برسه به کسی که نمیدونه چیکار کنه انجام این کارا ذره ای اشتباه و خطا ....سیستم نازنینش با کلی خاطرات محال یادتش بره میشه :crying::nevreness:

habib_ghavid

کاربر
2010-08-16
50
80
تهران
:narahan: حاجی بیخیال ... این چیزی که عیان هست چه حاجت به بیان هست این مراحلش برای شمایی که گویا از سیستم سر در میاری هم قفله چه برسه به کسی که نمیدونه چیکار کنه انجام این کارا ذره ای اشتباه و خطا ....سیستم نازنینش با کلی خاطرات محال یادتش بره میشه :crying::nevreness:

درود حاجی هر آن چیزی که بخواهید بدست بیاورید هزینه داره هلو بپر تو گلو نیست. (وقت انرژی و هزینه) باز هم مصمم در این هستم برای تست روی سیستم حتا مجازی عالی می باشد و اگر بخواهید در زمینه با کامپیوتر کار کنید باید به روز باشید ولی بعد از مدتی مجبور خواهید شد به این ویندوز کوچ کنید چطور که از داس ویندوز 95 ویندوز 98 ویندوز می ویندوز ایکسپی باز هم بگم .

در ضمن با درود و سلام کلام را آغاز بفرمایید لطفا:smile:

بالا