آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: تفاوت امپر و امپر ساعت در چیست؟

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
سلام

گفته شما درسته اما من نمیدونم شارژر چند میلی آمپر ساعت جریان داره فقط با مولتی متر در حین شارژ آمپر را اندازه گیری کردم ۱۰۰ میلی آمپر بود

پس از گرم شدن باتری نشانه آسیب رسیدن به باتریست

پس یعنی زمانی که ولتاژ به مقدار اسمی باتری برسه باتری پر شده؟
اگر اینطوری میشه با مولتی متر هم این کار را کرد درسته؟

اگه ۱۰۰ میلی آمپر باشه عملا ۲۷ ساعت طول می کشه تا باتری خالی شما پر بشه. از نظر جریان خوبه و باتری خراب نمیشه ولی از نظر زمانی حوصله سر بر هست!
باتری هرچی بیشتر گرم بشه طول عمرش کمتر میشه.
با مولتی متر می تونید شارژ شدن مدار رو بررسی کنید و همونطور که دوستان گفتن در اول شارژ جریان بیشتری می کشه و هرچقدر که باتری بیشتر پر بشه جریانکشیش کمتر میشه. البته باید ولتاز ورودی رو مقداری در نظر بگیرید که به باتری صدمه نزنه.
به هر صورت راحت ترین کار اینه که یک مدار ساده برای شارژ باتری بسازید و دیگه نگران چیزی نباشید. حتی یک شارژر ساده هم بسازید کافیه و بر اساس زمان شارژر رو قطع کنید. یا اینکه می تونید مدار اتپماتیک بسازید. کلی هم نقشه برای ساخت شارژر توی اینترنت ریخته

rezafp

کاربر
2021-08-22
4
6
۲۷ ساعت طول می کشه
سلام درسته ولی من در حین شارژ که اندازه گرفتم ورودی شارژر به باتری 100میلی آمپر بود . این فرقی با میلی امپر ساعت نداره؟

باتری هرچی بیشتر گرم بشه طول عمرش کمتر میشه.
خوب دلیل گرم شدن چی میتونه باشه؟

در اول شارژ جریان بیشتری می کشه و هرچقدر که باتری بیشتر پر بشه جریانکشیش کمتر میشه
این از قابلیت شارژر هست یا یک چیزه بدیهیه؟

ولتاز ورودی رو مقداری در نظر بگیرید که به باتری صدمه نزنه.
1-ولتاژ شارژر رو که اندازه گرفتم 1.9 ولت بود و ولتاژ باتری 1.2 ولت میتونه صدمه بزنه؟ و اینکه داغ میشه به این خاطره؟

2-آیا به غیر از جریان در حین شارژ ولتاژ باتری هم نشانه پر بودن هست یعنی زمانی که ولتاژ به ولتاژ اسمی باتری ( در اینجا 1.2 ولت ) رسید .

سلام صد البته که باید ولتاژ شارژ زیادتر از ولتاژ باطری باشه و جریان گزارش شده حضرت عالی به مراتب کمتر از مقدار جریان شارژ باطری می باشد
یعنی 270 میلی امپر برای این باطری جریان شارژ استاندارد است و با شارژ شما 100 میلی امپر است
گرم شدن باطری تا دمای دور و بر40 درجه عادی می باشد واگر بیشتر شد به نظر من باطری عمرش رو به اتمام می باشد
کاری که من کردم با لوازم دم دست
در خانه یک ساعتی داشتیم که هی باطری تموم می کرد از نوع خوب گرفته تا الکالین تعویض می کردم فایده نداشت باطری 1.2 ولت 1100 میلی امپر را وصل کردم و یک عدد مقاومت 12 اهم 2 وات . یک عدد دیود 4001 را مابین باطری و یک شارژر موبایل با خروجی 5 ولت 550 میلی امپر قرار دادم فعلا که دو سالی هست کار میکنه هرز گاهی سه چهار روز شارژ را در می اورم تا یه استراحتی بکنه
ممنون روز خوش

بالا