آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

دستگاه کاهنده مصرف برق ماینر

mehdidelta

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2009-10-24
760
706
با سلام

دوستان و همکاران میخواستم بدونم این دستگه کاهنده مصرف برق واقعا کار میکنند ؟ تو سایتها که حستجو کردم دیدم نوشتن 20 تا 35 درصد مصرف برق رو

کم میکنه و اینکه برایماینر ضرر نداره اگر راهنمایی کنید ممنون میشم //

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
سلام. تنها راهی که میتوان مصرف برق دستگاه ها رو کم کرد، اصلاح ضریب توان اون هاست. اون هم برای دستگاه های قدیمی که هنوز تکنولوژی اصلاح ضریب توان ابداع نشده بود. نه دستگاه های ماینر که همشون توی پاور هاشون مدار اصلاح ضریب توان دارن و ضریب توانشون نزدیک به یکه. برای ماینر دیگه این تکنولوژی های قدیمی و منسوخ جواب نمیده و تنها راه کاهش مصرف برق اینه که تعداد دستگاه ها یا هشریت و مود کاریشون رو تغییر بدین. چون ماینر ها به خودی خود مصرف برقشون واقعی و توان اکتیو هست و توانی بیشتر از اونچه روشون نوشته به صورت راکتیو مصرف نمیکنن.

mehdidelta

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2009-10-24
760
706
دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما .. ولی منظور من این کاهنده مصرف برق هست که تو بازار میفروشن و میگن 20 تا 35 درصد مصرف برق رو کم میکنه .. من اطلاعاتی درباره اون میخوام که کسی از بچه ها از این دستگاه استفاده کرده و اطلاعی داره که راست و دروغشو بهم بگه ///

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما .. ولی منظور من این کاهنده مصرف برق هست که تو بازار میفروشن و میگن 20 تا 35 درصد مصرف برق رو کم میکنه .. من اطلاعاتی درباره اون میخوام که کسی از بچه ها از این دستگاه استفاده کرده و اطلاعی داره که راست و دروغشو بهم بگه ///

متوجه منظور شما شدم. پاسخ شما رو هم توی همون پست اول دادم. روش هایی که برای اصلاح ضریب توان و کاهش برق مصرفی استفاده میشه در کارگاه ها و شرکت ها استفاده از بانک خازنی هست. اما اون برای موتور ها نیازه چون موتور ها ضریب توانشون از یک کمتره!
دستگاه ماینر ضریب توانش به کمک مداری که داره، تقریباً یکه! مصرفش از چیزی که هست کمتر نمیشه عملاً هیچ راهی وجود نداره چون باری که داره شبیه به بار مقاومتیه! این حرف که این دستگاه بتونه صرفه جویی کنه هم دروغی بیش نیست. توی توضیحات بخش درباره ما در وبسایت یکی از همین تولید کننده ها هم که برید، تخصصشون ساخت فیلتر های هارمونیک و بانک خازنیه! که بانک خازنی به درد پاور ماینر نمیخوره و هیچ تاثیری نمیتونه داشته باشه.
حتی اگر ضریب توان ماینر ها یک هم نبود(که هست)، و حتی اگر این دستگاه میتونست اون رو اصلاح کنه، باز هم برای کنتور خانگی هیچ فرقی نمیکرد چون توان راکتیو برای کنتور های تجاری و صنعتی محاسبه میشه! و کنتور های برق خانگی بابت توان راکتیو، هزینه ای پرداخت نمیکنند.
اگر تاثیری داشت، چینی ها خیلی زودتر انجامش میدادن توی فارم هاشون!
توی این دستگاه هم چیزی به جز تعدادی خازن و نهایتاً یه سلف جریان بالا، نمیتونه باشه که هیچ تاثیری هم نداره.

mehdidelta

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2009-10-24
760
706
خیلی ممنون از بابت توضیح که دادید .. خیلی خوب بود چون خودم هم شک رو داشتم ..

بالا