آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست مقادیر قطعات PFC در پاور P3

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همکاران گرامی
پاور مدل P3 به مدل P3-12-2100-V1 به دست بنده برای تعمیر رسیده که در بخش PFC دچار ترکیدگی شده. عیب از قسمت Bridge بوده که علاوه بر دو ترانزیستور از چهار ترانزیستور اصلی، مقاومت های سنس جریان در بخش PFC هم دچار ترکیدگی شده بودن. این دستگاه قبلا دو ماسفت از چهار ماسفتش با مدل یکسان جایگزین شده بوده توسط تعمیرکار قبلی، و به دلیل وجود اشکال در قطعات SMD اطراف گیت، دستگاه استارت نمیخورد(ولتاژ استندبای برای فن رو داشت اما خروجی ولتاژ نداشت) که این مشکل حل و دستگاه تحویل مشتری شد.(به مشتری درباره اشتباه بودن اینکه فقط 2 ماسفت عوض شده و نه هر 4 تا، اطلاع رسانی شد و تمایل به تعویض جفت دیگر نداشت) مشتری برده و درحینی که دستگاه میخواسته بره روی ماین، مجددا با توضیحاتی که بالا عرض کردم این دفعه از بخش PFC هم ترکیده و خوشبختانه ماسفت PFC و دیود کاربید کنار اون سالم هستن.

حالا دو خازن SMD کنار آیسی 3pcs01 به شماره C13 و C49 ترکیدن که مقدارشون مجهوله. این دو خازن در عکس مشخص شده اند. اگر از دوستان کسی این مدل پاور رو داره، ممنون میشم مقدار دقیق این دو خازن رو خارج از مدار تست کنن و به بنده اطلاع بدن.
اگر براتون مقدور بود از این قسمت یک عکس با کیفیت نیز برای بنده پیوست کنید ممنونتون میشم.
با تشکر از تمامی دوستان
:)

پیوست‌ها

• 3 مگابایت بازدیدها: 252
آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Deragon

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
دست شما درد نکنه.
حالا که این مدل رو دارین، امکانش هست مقدار اون دوتا خازن رو هم خارج از مدار اندازه بگیرین؟ واقعا دردسری شد این پاور و از شانس بد این مشتری از وقتی دستگاهش برگشت خورد حتی یدونه P3 هم برام نیومد که خودم چک کنم. روز قبلش سه چهارتا آماده کرده بودم تحویل دادم:khandehhhh:

Deragon

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-08-03
105
127
دست شما درد نکنه.
حالا که این مدل رو دارین، امکانش هست مقدار اون دوتا خازن رو هم خارج از مدار اندازه بگیرین؟ واقعا دردسری شد این پاور و از شانس بد این مشتری از وقتی دستگاهش برگشت خورد حتی یدونه P3 هم برام نیومد که خودم چک کنم. روز قبلش سه چهارتا آماده کرده بودم تحویل دادم:khandehhhh:
مقادیرش مثل خازنهای c33 c49 c34 هست ولی باز شب خدمتتون میگم از خود مدار
حالا من همین پاورو دارم ک خازن ماسفت ایسی درایور سوزونده بود با تعویض قطعات سوخته الان روشن شد و فن پاور هم روشن میشه ولی خروجی ندارم کلا..ماسفتهای خروجی سالمن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Erfan_Rv

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
حالا من همین پاورو دارم ک خازن ماسفت ایسی درایور سوزونده بود با تعویض قطعات سوخته الان روشن شد و فن پاور هم روشن میشه ولی خروجی ندارم کلا..ماسفتهای خروجی سالمن
دست شما درد نکنه
واسه اون مشکل هم تاپیک جدید بزنین توضیحات دقیق و کامل و عکس با کیفیت بزارین چک‌میکنم خدمتتون میگم.
درضمن خاموشش کنین، مولتی متر رو متصل نگه دارین به خروجی و روشن کنین.
چک‌کنید که ولتاژ میاد و میره‌بالا و قطع میشه، یا کلا مرده خروجیش.

Deragon

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-08-03
105
127
سلامc13 ,c43 رو گرفتم
c13 1nf هست
c43 هم 110 نانو
مجدد براتون c49 رو میگیرم

• Like

Deragon

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-08-03
105
127
سلام
خازنC49 هم ظرفیتش4.8 نانو هست..5 تقریبا

• Like

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
سلام
خازنC49 هم ظرفیتش4.8 نانو هست..5 تقریبا
یک دنیا ممنون از لطف شما بزرگوار
در توضیح اینکه این خازن ها در دیتاشیت آیسی در قسمتی که مدار نمونه برای آشنایی آورده شده بود، مقادیر این خازن ها برای C13 برابر با 1 نانوفاراد و برای C49 هم برابر با 4.7 نانوفاراد معرفی شده اما بنده استناد نکردم چون این مقادیر بنا به طراحی قابل تغییر هستند اما خوشبختانه همون مقادیر موجود در دیتاشیت برای این دو خازن استفاده شده بود که دیتاشیت رو پیوست میکنم.
اگر کسی مشکل مشابه داشت صفحات 1 و 4 الی 7 دیتاشیت رو مطالعه کنه(مقادیر مقاومت ها و خازن ها همچنان ممکن است متفاوت باشد)
از شما هم مجددا تشکر میکنم.

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Deragon

saman5949

کاربر
2018-01-02
67
66

سلام دوست عزیز اگه خروجیتون صفره ای سی بزرگه بالای مدار رو تعویض کنید

Deragon

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-08-03
105
127
سلام دوست عزیز اگه خروجیتون صفره ای سی بزرگه بالای مدار رو تعویض کنید
سلام
کدوم ایسی؟
ucc3895 رو؟
اونو عوض کردم البته قطعه سفارش دادم فعلا نرسیده رسیدن براش تاپیک میزنم تا راحتتر بتونم عیب یابی کنم

بالا