آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نقشه طراحی شبیه ساز یا سیمیلاتور فن های ماینر

ebi72kh

کاربر
2020-11-03
27
36
شهر سمنان
با سلام
من با استفاده از یک فن چهار سیم cpu یه شبیه ساز درست کردم که عملکرد دقیق مثل فن رو داره شما دوستان اگر یکی از فن‌ها رو باز کنید و فقط قسمت آهنربای الکتریکی اون رو خارج کنید و برد فن رو سر جای خودش بچسبانید و نصب کنید البته این برای فن حلزونی استفاده کنید ولی اگه روغن باشه چه کنیم توی روغن باید دور فن رو کم کنید مدار ne555 برای تنطیم دور فن رو بسازید و خروجی اون ربه سیم آبی که pmw هست وصل کنید البته از دستگاه جدا و بصورت دستی دور رو پایین بیارید راحت تر از این دیگه نیست

akbarmardan

کاربر
2018-12-20
45
79
37
دوست عزیز بیشتر توضیح میدید یا با شکل تصویری چیزی در مورد شکل اول که آهنربا رو خارج کنیم
خیلی مختصر گفتین و رد شدین
خوشحال میشم استفاده میکنیم اگه راهنمایی کنید

yones8051

کاربر vip
کاربر
2018-12-19
89
349
34
از میکرو attiny13A برای تولید نوسان استفاده بشه خیلی بهتره.تولید موج مربعی از تایمر ۸بیتی میکرو.در یک مدل فرکانس خروجی ۲/۵ کیلو هرتز بود که با نقدار دهی اولیه تایمر و پرسکال تایمر براحتی قابل ساخت است.البته جون از میکرو استفاده میشه باید نویز و هنگ احتمالی در نظر گرفته شود‌

ebi72kh

کاربر
2020-11-03
27
36
شهر سمنان
سلام به همه برای ساخت شبیه‌ ساز فقط نیاز به ۵ قطعه دارید
۱ مقاومت قرمز بنفش قرمز
۲ ایسی ne555
۳خازن الکترولیت ۱ پیکو ۵۰ ولت
۴ برد سوراخ دار
۵ سوکت و سیم
ایسی ۵۵۵پایه شماره یک منفی هستش و پایه شماره ۸ مثبت یعنی چهار تا سیم سوکت رو که دارید چهار رنگ داره سیاه رو به پایه شماره یک وصل کنید و قرمز رو به پایه ۸ سیم زرد رو به پایه شماره ۷ وصل کنید خازن رو پایه منفی به پایه ۱ ایسی و مثبت به پایه ۲ مقاومت رو به پایه ۲ و ۳ وصل کنید و در آخر پایه ۲ و ۶ رو به هم وصل کنید برد شما آماده است فقط یه مورد خطرناک وجود داره
سیمها رو باید از روی سوکت فن ماینر چک کنید که سر جای خودشون باشن و مراقب باشید که سیم زرد با قرمز اتصال نکنه و سیم آبی رو هم نیاز ندارید برای کنترول دور فن هست که شما فن رو بر میدارین
مطلبی که قبل گفتم شما قسمت آهنربای الکتریکی فن رو در بیارین یعنی هر قسمتی که سیم پیچی دور آهن داره رو بدونه صدمه زدن به برد خارج کنید دیگه به هر روشی که بلد هستین

ebi72kh

کاربر
2020-11-03
27
36
شهر سمنان
سلام دوستان
توی اینترنت سرچ کنید کتاب ۱۰۰ مدار با ایسی ne555 و داخل اون مدار اسیلاتور موج مربعی رو پیدا کنید و خروجی اون رو به سیم زرد سوکت و مثبت رو به قرمز و مشکی به منفی وصل کنید این بالاترین ورژن توی بازار هست البته بعصی با smd کار کردن و بعضی با برد سوراخدار من خودم دارم میفروشم و برای اینکه خطرات زیادی داره اطلاع رسانی میکنم
بهترین حالت اینه که یکی از فن‌ها رو به سنسور باد تبدیل کنید و بدونه درد سر و با خیال آسوده از دستگاه استفاده کنید

mbonyad

کاربر vip
کاربر
2011-03-16
215
821
meshkin shahr
سلام دوستان
توی اینترنت سرچ کنید کتاب ۱۰۰ مدار با ایسی ne555 و داخل اون مدار اسیلاتور موج مربعی رو پیدا کنید و خروجی اون رو به سیم زرد سوکت و مثبت رو به قرمز و مشکی به منفی وصل کنید این بالاترین ورژن توی بازار هست البته بعصی با smd کار کردن و بعضی با برد سوراخدار من خودم دارم میفروشم و برای اینکه خطرات زیادی داره اطلاع رسانی میکنم
بهترین حالت اینه که یکی از فن‌ها رو به سنسور باد تبدیل کنید و بدونه درد سر و با خیال آسوده از دستگاه استفاده کنید

سلام دوست عزیز
منظور از این که یکی از فن ها رو به سنسور باد تبدیل کنیم چیه؟ چطوری باید این کارو بکنیم؟

ebi72kh

کاربر
2020-11-03
27
36
شهر سمنان
سلام توی قسمت ساخت سنسور باد کامل توضیح دادم باید برید توی پرونده های ماینر اونجا هست اگر پیدا نکردین دوباره توضیح میدهم

saied_cp

کاربر vip
کاربر
2009-09-06
2
0
دوستان کسی نقشه شبیه ساز هوشمند برای M3 رو داره برام ارسال کنه لطفا؟

بالا