آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اتصال کوتاه در خروجی پاور ماینر F1

rabieiali

کاربر
2020-03-08
7
3
39
با سلام
دوستان پاور روشن میشود اما خروجی نداریم. اساتید لطفا راهنمایی بفرمایید ایراد از کجاست؟
با تشکر

پیوست‌ها

• 2.1 مگابایت بازدیدها: 323

rabieiali

کاربر
2020-03-08
7
3
39
هم اینکه این چسب سیلیکون را چطور میتوان راحت پاک کرد؟

hex0r

کاربر
2021-06-19
22
21
سلام خسته نباشید, برای من هم چنین مشکلی پیش اومده, دوتا از ماسفت های خروجی اتصال کوتاه شده بودن و اونهارو با نمونه مثل خودشون از روی یه برد اوراقی عوض کردم, ولی به محض زدن دکمه سوییچ پاور, همون ماسفتها ترکیدن, اگر کسی دلیل این موضوع یا راهنمایی داره ممنون میشم که به اشتراک بزاره.

Max8050

کاربر vip
کاربر
2019-05-28
138
817
32
ماسفت های خروجی رو تعویض کنید. قبل از جای گذاری ماسفت جدید چک کنید که محل سورس و درین اتصال نداشته باشه، اگر اتصال نبود و باز هم ماسفت خراب کردید آی سی درایو ماسفت پشت برد ( معمولا اس ام دی 8 پین هست) رو تعویض کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: MAHMOODI

hex0r

کاربر
2021-06-19
22
21
مرسی از راهنماییتون, این کار رو هم انجام دادم از قبل ولی خب نتیجه ای نداشت, باید تست های دیگه ای رو انجام بدم,

ممنون میشم اگر کسی بتونه یه تحلیل و بررسی کلی از طرز کار این پاور و یا شماتیکش رو به اشتراک بزاره.

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,592
هرمزگان
www.irantk.ir
سلام
محل قرار گرفتن ماسفت ها را تمیز کنید و حتما از ماسفت های اورجینال استفاده کنید و ایسی درایور گیت ها هم حتما بررسی کنید
در این مدل زیاد دیدم که خرابی خازن های خروجی باعث سوختن ماسفت ها میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Erfan_Rv

arman_hasnva

کاربر vip
vip
کاربر
2017-04-10
7
3
سلام
محل قرار گرفتن ماسفت ها را تمیز کنید و حتما از ماسفت های اورجینال استفاده کنید و ایسی درایور گیت ها هم حتما بررسی کنید
در این مدل زیاد دیدم که خرابی خازن های خروجی باعث سوختن ماسفت ها میشه
منم این مشکل رو دارم تک تک خارن های جامد خروجی رو در اوردم اما باز خروجی کاملا اتصال کوتاه هیتش
ایا میتونه از ترانس بزرگ باشه
پاور من روشن میشه ولتاژ کنترل برد داره اما خروجی اصلی صفره
و در ضمن هشبرد و کنترل برد رو هم بستم

بالا