آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: خاموش شدن خود به خود کامپیوتر

Tamir 2015

کاربر vip
کاربر
2015-08-28
79
36
اصفهان
سلام دوستان
یک مورد کیس دارم که وقتی روشن میکنیم بعد چند دقیقه خاموش میشه و با عوض کردن پاور هم مشکل رفع نشد
مادربرد قدیمی DDR2 گیگابایت دارد

h.heydari

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2016-09-26
836
3,854
پارس آباد مغان
با سلام

خاموش شدن کیس بعد از چند دقیقه کارکردن میتواند از خرابی پاور و معیوب بودن فن CPUو داغ کردن CPU که خمیر سیلیکونش خشک شده، باشد.

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام دوستان
یک مورد کیس دارم که وقتی روشن میکنیم بعد چند دقیقه خاموش میشه و با عوض کردن پاور هم مشکل رفع نشد
سلام دوست من.اول از همه همون سی پی یو چک کن خمیرشو عوض کن اگه خشکه..اگر از دوتا رم استفاده میکنی جاشونو عوض کن.یا به نوبت هربار یکی از رمهارو بزار ببین باز خاموش میشه یا نه.قطعاتو تک تک دربیار ببین بازم همینطوریه یا نه.مثلا گرافیکو بردار ولی بزار سیستم کار کنه ببین بازم خاموش میشه یا نه.گاهی سخت افزار جانبی که رو سیستم هست ایراد دارن مثلا اگر کارت شبکه جدا هست بردار ببین چطور میشه.خود مادربوردهم چک کن ببین سالم باشه.

dbchista

کاربر
2020-12-02
494
418
آذرشهر
dbchista.ir
سلام دوستان

سلام
البته من تعمیرات سخت افزار بلد نیستم اما لپ تاپم همین مشکل رو داشت با آپدیت ویندوزش درست شد

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
272
528
بوشهر
درود بر همه دوستان
شما به تصویر هم میرسید یا قبل تصویر خاموش می شود
اگر به تصوصر میرسید
از خمیر سی پی یو مطمئن شوید و چک کنید خارهای سوکت خرابی نداشته باشن
تمام قطعات متصل به مادر بورد رو جدا کنید(هارد و داریوها و اگر کارتها متصل به pci دارید)
از پاور مطمئن و استاندارد استفاده کنید(برند باشه مثلا گرین یا کولر مستر یا سیلور استون یا ....)
کلر سیماس کنید و باتری بایوس رو چک کنید و اگر تمام شده عوض کنید
بعد اگر رم جدا دارید با رم جدید تست کنید(برا اطمینان با نرم افزار مم تست رمها رو هم میتونید تست کنید)
اگر گرافیک انبرده با انبرد و گرافیک جذا تست کنید
اگر گرافیک داره با یه گرافیک دیگه تست کنید
خلاصه اگر مشکل بر طرف شد قطعات رو تک تک برگردونید و هر بار چک کنید مشکلی نباشه
و اگر تو نستید از طریق بایوس یا ویندوز بایوس رو اپدیدت کنید
و اگر رفع نشد ای سی های لن و صدا رو دست بزنید بیش از حد داغ نباشه(احتیاط کنید تو روشنی دستتون به مدارات نخوره)
اگر هم به تصویر نمیرسید مشکل سخت افزاریه

آخرین ویرایش:

jafarttl

کاربر vip
vip
کاربر
2013-01-29
241
291
دوست عزیز ممکنه مربوط به کلید استارت هم باشه بعد از روشن شدن سیم‌های استارت رو از مین جدا کن ببین مشکل حل میشه

بالا