آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن شدن لامپ تست بعداز استارت کردن پاورocz

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام دوستان یه پاورocz 600watt روشن نمیشه.یکی از ترانزیستورای قدرت سوخته بود که تعویض شد.یک خازن کم ظرفیت22میکرو تعویض شد خازن1000میکرو16شک داشتم تعویض شد
میزنم به برق ولتاژ سیم بنفش5.1هست و سیم سبز3ولت و مشکل اینه که قبل از استارت کردن پاور با سیم سبز ومشکی لامپ تست درسته ولی به محض استارت پاور لامپ تست روشن میشه.به نظرتون مشکل به کدوم بخش پاور دیگه میتونه مربوط شه.دیودای خروجی تست شد که8تا دیود داره روی هیت سینکش به شمارهایmbr2045ct
اساتید لطفا راهنمایی کنید

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
سلام دوستان یه پاورocz 600watt روشن نمیشه.یکی از ترانزیستورای قدرت سوخته بود که تعویض شد.یک خازن کم ظرفیت22میکرو تعویض شد خازن1000میکرو16شک داشتم تعویض شد
میزنم به برق ولتاژ سیم بنفش5.1هست و سیم سبز3ولت و مشکل اینه که قبل از استارت کردن پاور با سیم سبز ومشکی لامپ تست درسته ولی به محض استارت پاور لامپ تست روشن میشه.به نظرتون مشکل به کدوم بخش پاور دیگه میتونه مربوط شه.دیودای خروجی تست شد که8تا دیود داره روی هیت سینکش به شمارهایmbr2045ct
اساتید لطفا راهنمایی کنید
سلام، با تستر پاور، تست کنید ببنید اگر اوکی هست ولتاژهاتون، و اتصالی وجود نداشت به مادربرد وصل کنید ببینید روشن میشه مادربرد یا خیر
ترانزیستور ها رو چک کنید

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام، با تستر پاور، تست کنید ببنید اگر اوکی هست ولتاژهاتون، و اتصالی وجود نداشت به مادربرد وصل کنید ببینید روشن میشه مادربرد یا خیر
ترانزیستور ها رو چک کنید

سلام.ممنون دوست من.ولی با تستر پاور میزنم تستر بوق ممتد میزنه ولتاژای دیگه هم نداره .ترانزیستورا چک شده یکیش مشکل داشت تعویض شد

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
سلام.ممنون دوست من.ولی با تستر پاور میزنم تستر بوق ممتد میزنه ولتاژای دیگه هم نداره .ترانزیستورا چک شده یکیش مشکل داشت تعویض شد

بی زحمت تصویر از روی برد بژارید

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
اینم تصویر دوست من

31qh_00.jpg

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
خوب طبیعیه که بعد از استارت پاور لامپ روشن بشه چون پاور روشن شده و داره جریان می کشه. بدون لامپ تست پاور رو امتحان کنید.

سلام دوست من ممنون از راهنماییت.ولی این یه اشتباه خیلی خطرناکه تا وقتی از سلامت پاور مطمئن نشدی نباید بزنی بدون لامپ سری.از طرفی روشن موندن لامپ سری یعنی یه اتصالی توی مدار هست که اگه بدون لام تست امتحان کنیم مطمئنا اسیب های خیلی بیشتری میزنه به مدار.لامپ تست وقتی سیم سبزو مشکی اتصال میدی نباید روشن شه

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز

شکم رفته روی ای سیps223وقتی سوکت بردی که ای سی روشه وصله لامپ سری روشن میشه و به محض کشیدن سوکت لامپ سری هم خاموش میشه و دلیل دیگه شکم به ای سی اینه که برقاش نوسان داره که ولتاژ مثلا سیم نارنجی همش میشه1-2-3در حال نوسانن همش ولتاژا

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mirza .m
بالا