آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوختن مقاومت r27 در پاور گرین GP380A

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
215
222
شهرکرد
سلام و درود خدمت دوستان عزیز.
پاور اشاره شده به محض به برق خوردن مقاومتr27 که مقدارش 560 اهم هست میسوزه این مقاومت روی پایه 14
Tl494 هست قطعه خرابی پیدا نکردم کسی از دوستان مورد مشابه داشته کمک کنه
سپاس فراوان 16076263025531407202082.jpg

پیوست‌ها

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
سلام
این نقشه 380 وات هست.
ببینید ترانزیستور ها یا دیود سالم هستند؟
مشاهده فایل‌پیوست 172000

سلام همکار محترم
بعد از القایه سیم پیچ یه مقاومت و دیود در جهت مخالف جریان گذاشته شده که احتمالن دیود کوموتاسیون هستش .
دلیل اینکه مقاومت میسوزه باید قبل از R27 و بعدش رو در نظر گرفت .
از دوستمون دعوت میکنم که از لامپ آزمایش ۱۱۰ استفاده کنن تا جریان کمتری بشه و مقاومت نسوزه .
جفت ترانزیستور ها را در بیار و خارج مدار تست کن احتمال اینکه اتصال باشن هست.

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
215
222
شهرکرد
تشکر فراوان.
با لامپ تست انجام میدم و لامپ روشن میشه و اگه طولانی وصل بشه این مقاومت میسوزه .
ترانزیستور ها را خارج از مدار تست کردم سالم هستن فقط دیودها را تست نکردم بیرون مدار .
اونم تست میکنم و خبر میدم.
سپاس فراوان از وقتی که میذارید

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
215
222
شهرکرد
سلام همکار محترم
بعد از القایه سیم پیچ یه مقاومت و دیود در جهت مخالف جریان گذاشته شده که احتمالن دیود کوموتاسیون هستش .
دلیل اینکه مقاومت میسوزه باید قبل از R27 و بعدش رو در نظر گرفت .
از دوستمون دعوت میکنم که از لامپ آزمایش ۱۱۰ استفاده کنن تا جریان کمتری بشه و مقاومت نسوزه .
جفت ترانزیستور ها را در بیار و خارج مدار تست کن احتمال اینکه اتصال باشن هست.

سلام و عرض ادب.
ترانزیستور و دیود ها همگی خارج مدار تست شد سالم بودن هر اتفاقی هست داخل مدار استند بای هست چون بدون دستور استارت به محض اتصال پاور به برق این مشکل پیش میاد .

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
سلام و عرض ادب.
ترانزیستور و دیود ها همگی خارج مدار تست شد سالم بودن هر اتفاقی هست داخل مدار استند بای هست چون بدون دستور استارت به محض اتصال پاور به برق این مشکل پیش میاد .

سلام عزیزم
خدا قوت
شما بفرمایید که پاور بدون ارتباط سیم سبز و سیاه آیا روشن میشه خودبه خودی ؟من دقیق متوجه نشدم .
معمولا یکی از علت های داغ شدن بسیار زیاد مقاومت ،می تونه از خازن های mktصافی اول مدار باشد .دوتا خازن داره درشون بیار و مقدار شون رو با خازن سنج یا ال سی آر متر مقدارشون رو بگیر.اگه مقدارشون درسته که هیچ ولی اگه نبود تعویض کن و مقدارشو ۱ میکرو فاراد ۲۷۵ولت بزن می دونی چرا چون همیشه نویز بسیار زیاد و جرقه های مهیب رو در تمامی مدار ها خازن mkt میگیره و هرگزم نباید به جاش در صورت نداشتن از خازن دیگر استفاده بشه.
مورد دیگر سوختن مکرر تمامی قطعات بر رویه برد متاسفانه اتصالی یکی از قطعات داخل مدار هست که پیدا کردنش کمی سخت میشه و باید از راه ببخشید ساده میگم کلنگی یا تست تک تک قطعات با دقت و و ظرافت پیدا کنید که همیشه ۹۹ و ۹ دهم درصد درست از آب میاد و به اتصال میرسی.
تمامی بلوک ها رو در بیار از مقاومتها و دیودها رو تست کن
من مطمینم به جواب میرسی .
شما بفرمایید آیا تمامی ولتاژ هاتون درسته ؟
چه ولتاژی رو کم و یا ندارید ؟
می تونی یه بررسی کنی بهم بگی .

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
215
222
شهرکرد
سلام عزیزم
خدا قوت
شما بفرمایید که پاور بدون ارتباط سیم سبز و سیاه آیا روشن میشه خودبه خودی ؟من دقیق متوجه نشدم .
معمولا یکی از علت های داغ شدن بسیار زیاد مقاومت ،می تونه از خازن های mktصافی اول مدار باشد .دوتا خازن داره درشون بیار و مقدار شون رو با خازن سنج یا ال سی آر متر مقدارشون رو بگیر.اگه مقدارشون درسته که هیچ ولی اگه نبود تعویض کن و مقدارشو ۱ میکرو فاراد ۲۷۵ولت بزن می دونی چرا چون همیشه نویز بسیار زیاد و جرقه های مهیب رو در تمامی مدار ها خازن mkt میگیره و هرگزم نباید به جاش در صورت نداشتن از خازن دیگر استفاده بشه.
مورد دیگر سوختن مکرر تمامی قطعات بر رویه برد متاسفانه اتصالی یکی از قطعات داخل مدار هست که پیدا کردنش کمی سخت میشه و باید از راه ببخشید ساده میگم کلنگی یا تست تک تک قطعات با دقت و و ظرافت پیدا کنید که همیشه ۹۹ و ۹ دهم درصد درست از آب میاد و به اتصال میرسی.
تمامی بلوک ها رو در بیار از مقاومتها و دیودها رو تست کن
من مطمینم به جواب میرسی .
شما بفرمایید آیا تمامی ولتاژ هاتون درسته ؟
چه ولتاژی رو کم و یا ندارید ؟
می تونی یه بررسی کنی بهم بگی .
اصلا اجازه نمیده تست کنی بدون اتصال سیم سبز و سیاه به محض به برق خوردن یهو لامپ تست روشن میشه و نتیجه اگه پنج ثانیه بیشتر تو این حالت بمونه مقاومت 560 اشاره شده دود ازش بلند میشه.
تقریبا تمام قطعات روی این مسیر را خارج از مدار تست کردم ولی تأثیری نداشت و همگی سالم بودن.
تستی tl494 را هم تعویض کردم مشکل برطرف نشد بعد واس خودش را برگردوندم جای خودش.

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
اصلا اجازه نمیده تست کنی بدون اتصال سیم سبز و سیاه به محض به برق خوردن یهو لامپ تست روشن میشه و نتیجه اگه پنج ثانیه بیشتر تو این حالت بمونه مقاومت 560 اشاره شده دود ازش بلند میشه.
تقریبا تمام قطعات روی این مسیر را خارج از مدار تست کردم ولی تأثیری نداشت و همگی سالم بودن.
تستی tl494 را هم تعویض کردم مشکل برطرف نشد بعد واس خودش را برگردوندم جای خودش.

یک کلید کشویی داریم رویه پاور که هم میشه رویه 110 و هم میشه رویه 230 ولت تنظیمش کرد.
کلید کشویی باید رویه 230 ولت باشه .
نمیشه که بدون ارتباط سیم سبز و مشکی پاور روشن بشه . حتمن یک اتصالی بسیار واضح وجود داره .
شما ptc که اول مدار قرار دارد رو نگاه کنید ببین سالمه ؟
دو پایه با تست بازر صدا میکنه و بر رویه اهم که میزارید باید حدود 7.2 اهم رویه مولتی متر نشون بده.
دیود پل رو بررسی کنید پایه دو با پایه سه باید OL نشون بده در حالت تست دیودی .
به این ترتیب پایه 1 با 2 +1 با 3 =برابر با 1 با 4 یا بلعکس

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
215
222
شهرکرد
یک کلید کشویی داریم رویه پاور که هم میشه رویه 110 و هم میشه رویه 230 ولت تنظیمش کرد.
کلید کشویی باید رویه 230 ولت باشه .
نمیشه که بدون ارتباط سیم سبز و مشکی پاور روشن بشه . حتمن یک اتصالی بسیار واضح وجود داره .
شما ptc که اول مدار قرار دارد رو نگاه کنید ببین سالمه ؟
دو پایه با تست بازر صدا میکنه و بر رویه اهم که میزارید باید حدود 7.2 اهم رویه مولتی متر نشون بده.
دیود پل رو بررسی کنید پایه دو با پایه سه باید OL نشون بده در حالت تست دیودی .
به این ترتیب پایه 1 با 2 +1 با 3 =برابر با 1 با 4 یا بلعکس

اول مدار ntc داریم که سالمه پل دیود هم بیرون مدار تست شد و سالمه پاور روشن نمیشه و اینکه استارت بزنه مشکل در پنج ولت استند بای هست چون با اتصال برق به پاور در لحظه اول فقط پنج ولت را داریم اونم در دو ثانیه اول میشه اندازه گرفت چون بیشتر برق دار باشه مقاومت میسوزه .
اپتوکوپلر را خارج کردم ولتاژ روی خازن ها مجموع سیصد ولت هست و تو این حالت مقاومت نمی سوزه ولی به محض برق دار شدن مدار استند بای مقاومت می سوزه.

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
اول مدار ntc داریم که سالمه پل دیود هم بیرون مدار تست شد و سالمه پاور روشن نمیشه و اینکه استارت بزنه مشکل در پنج ولت استند بای هست چون با اتصال برق به پاور در لحظه اول فقط پنج ولت را داریم اونم در دو ثانیه اول میشه اندازه گرفت چون بیشتر برق دار باشه مقاومت میسوزه .
اپتوکوپلر را خارج کردم ولتاژ روی خازن ها مجموع سیصد ولت هست و تو این حالت مقاومت نمی سوزه ولی به محض برق دار شدن مدار استند بای مقاومت می سوزه.

بگرد پیدا میکنی اونقدا هم سخت نیست هر کاری کردی رو بی خیال شو
و از سر بگیر تمامی تست هایی که قراره انجام بدی
ترانزیستور ها رو چک کن
یه جا جریان کشی داری پیدا میکنی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mostafahe
بالا