آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: قبول نکردن مودم اکسس پوینت رو حالت اتوماتیک

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
ست کردن wdsبا مودم و تنظیمات کانال و مک که همگی در قسمت وایرلس هست

دوست عزیز بنده از اول هم به همین شکل مودم رو کانفیگ کردم.
منتها یک مشکلی هست
که کانل رو باید از 1 تا 12 دستی تنظیم کرد
از اونجایی ک مودم اصلی ممکنه با خاموش روشن شدن کانالش تغییر کنه باید اکسس پوینت رو مجدد رو کانال جدید ست کرد
بنا بر این بنده تصمیم گرفتم که مودم اصلی رو یک کانال ست کنم و کل شبکه اکسس پوینت های خودمو رو همون کانال ست کنم
اما باز مشکل هست اینجا
چرا که کلا احساس میکنم شبکه بهم ریخته
تایم اوت کانکت شدنم زیاد شده با این کار
احساس میکنم روش اصولی برای رفع مشکل نبوده

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
دوست عزیز بنده از اول هم به همین شکل مودم رو کانفیگ کردم.
منتها یک مشکلی هست
که کانل رو باید از 1 تا 12 دستی تنظیم کرد
از اونجایی ک مودم اصلی ممکنه با خاموش روشن شدن کانالش تغییر کنه باید اکسس پوینت رو مجدد رو کانال جدید ست کرد
بنا بر این بنده تصمیم گرفتم که مودم اصلی رو یک کانال ست کنم و کل شبکه اکسس پوینت های خودمو رو همون کانال ست کنم
اما باز مشکل هست اینجا
چرا که کلا احساس میکنم شبکه بهم ریخته
تایم اوت کانکت شدنم زیاد شده با این کار
احساس میکنم روش اصولی برای رفع مشکل نبوده

خب کلا از اول باید همینکارو میکردید، داخل پست های قبلی خدمتتون گفتم که باید کانالی که برای مودم ست میکنید رو داخل اکسس پوینت هم باید ست کنید، نمیشه که کانال مودم هی عوض بشه باید ثابت باشه و کانال اکسس پوینت هم همینطور، اگر اکسس پوینت های دیگه ای هم توی شبکتون دارید که به همین مودم از طریق wds متصل هستن تنظیمات رو به همین روال ست کنید و همه از مودم ip بگیرند
اصولش هم همینه عزیز، اگر راه دیگه ای پیدا کردید لطف کنید و به منم بگید که امتحان کنم شاید اون راه بهتر بود

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
خب کلا از اول باید همینکارو میکردید، داخل پست های قبلی خدمتتون گفتم که باید کانالی که برای مودم ست میکنید رو داخل اکسس پوینت هم باید ست کنید، نمیشه که کانال مودم هی عوض بشه باید ثابت باشه و کانال اکسس پوینت هم همینطور، اگر اکسس پوینت های دیگه ای هم توی شبکتون دارید که به همین مودم از طریق wds متصل هستن تنظیمات رو به همین روال ست کنید و همه از مودم ip بگیرند
اصولش هم همینه عزیز، اگر راه دیگه ای پیدا کردید لطف کنید و به منم بگید که امتحان کنم شاید اون راه بهتر بود

مهندس حرف شما درسته و من هم به همین روال ست کردم
منتها شاید کلا با 10 جور اکسس پوینت متفاوت سرکله زدم باشم این اولیش بوده که اصلا هیچ جوره با هیچکدوم شباهتی نداشت، حالا کاری ب اینجاش نداریم
تا ب حال نشده اکسس پویت از من بخواد کانال رو دستی تنظیم کنم
معمولا باید اتو باشه
حالا این هم مشکلات خودشو داره باید یو پی اس باشه وو... ولی وقتی هر دو طرف اتو هست مشکلی ایجاد نمیشه
ب هر روی گفتم اینجا مطرح کنم ببینم نظر شما اساتید چیه

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
مهندس حرف شما درسته و من هم به همین روال ست کردم
منتها شاید کلا با 10 جور اکسس پوینت متفاوت سرکله زدم باشم این اولیش بوده که اصلا هیچ جوره با هیچکدوم شباهتی نداشت، حالا کاری ب اینجاش نداریم
تا ب حال نشده اکسس پویت از من بخواد کانال رو دستی تنظیم کنم
معمولا باید اتو باشه
حالا این هم مشکلات خودشو داره باید یو پی اس باشه وو... ولی وقتی هر دو طرف اتو هست مشکلی ایجاد نمیشه
ب هر روی گفتم اینجا مطرح کنم ببینم نظر شما اساتید چیه

سلام
من تاحالا به این مشکلات که فرمودین بر نخوردم و روی حالت اتومات کار نداده برام
نمیدونم والا چی بگم، ولی در کل الان مشکلتون حل شده یا خیر؟

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
سلام
من تاحالا به این مشکلات که فرمودین بر نخوردم و روی حالت اتومات کار نداده برام
نمیدونم والا چی بگم، ولی در کل الان مشکلتون حل شده یا خیر؟
بله دوست عزیزم
در واقع از اول مشکلی نبوده منتها من فکر میکردم اصول رو رعایت نکردم
ممنونم از وقتی که گذاشتید ♥

بالا