آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بک لایت نداشتن hp8460

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
لپ تاپ بک لایت داشت ولی به اشتباه سوکت دوربین رو وصل کردم الان نور ال سی دی خیلی ضعیف هست با ال سی دی سالم دیگه هم تست کردم مشکل از برد هست
نقشه رو نداشتم ببینم ولی معمولا یه فیوز هست میسوزه که بک لایت نمیده دوستان کسی میدونه کدوم هست؟

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
امروز با برد سالم ولتاژ گیری کردم روی کانکتور lcd همه ولتاژ ها موجوده به غیر از پایه 31 و 35 که مربوط میشه به lvdsa_data و LVDSA_DATA1
روی برد ویو یه این دوتا پایه به جایی وصل نیست اساتید کسی میتونه کمک کنه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
سلام دوست عزیز

مشکل شما با تعویض یک فیوز حل می شود

[hide]ال سی دی رو باز کنید پشت ال سی دی جای که کابل قلت می خوره مسیر 19 ولت رو اگه دنبال کنید به یک قیوز smd می رسید که اون می سوزه تعویض کنید مشکل برطرف می شود[/hide]

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
سلام. استاد گرامی
خدمتتان عرض کردم lcd رو دستگاه مشابه تست شد و مشکلی نداره حتی lcd سالم دیگه هم تست کردم باز بک لایت نداشتم و حتما ایراد از برد هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
ببخشید متوجه نشدم

ولتاژ های روی سوکت فلت تصویر مین را اعلام کنید یکبار کابل فلت و ال سی دی وصل باشه یکبار بدون کابل فلت و ال سی دی

در صورت امکان با یک کابل دیگه ال سی دی رو تست کنید

آخرین ویرایش:

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
دقیقا با لپ تاپ مشابه ولتاز گیری کردم همه پین ها اوکی هستند غیر از پین 31 و 35

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
باید قطعات smdمتصل به کانکتور را به دقت بررسی کنید
ولتاژ پایه های 5و 7 و 9 رو اعلام کنید
و اون دو پایه ای که فرمودید مستقیم به چیپ amd متصل هستند و مربوط به تصویر می باشند

ضمنا من یکی دو مورد از این مشکل را با پروگرام بایاس حل کردم یه فلش کنید ضرر نداره

آخرین ویرایش:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
لپ تاپ بک لایت داشت ولی به اشتباه سوکت دوربین رو وصل کردم الان نور ال سی دی خیلی ضعیف هست با ال سی دی سالم دیگه هم تست کردم مشکل از برد هست
نقشه رو نداشتم ببینم ولی معمولا یه فیوز هست میسوزه که بک لایت نمیده دوستان کسی میدونه کدوم هست؟

درود بر شما
توضیح تایپک اولتون کاملا برای همکارای عزیز گمراه کننده اس که تو روند همراهی ها راه به جایی نبرده
لطفا در موارد بعدی از نوع و عیب و کارهای انجام شده با دقت بیشتری یاد کنید. چون هر تک تک تایپکها برای دوستان زمان قابل توجهی هزینه میشه و وقت میگیره هم شما بزرگوار و هم دیگر دوستان قطعا به این موارد و وقتشان احترام قائلند
اعلام نتیجه کارتون هم مورد تقدیره
موفق باشید

بالا