آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بالا رفتن مقدار زیاد CRC خط

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
سلام وقت بخیر در رابطه با crc خط یا همون نویز سوال داشتم از اساتید کسی هست در این مورد اطلاعات فنی کامل داشته باشه بنده راهنمایی کنه

پاور خط بسیار عالی هست روی 19 اما جای تعجبه که چرا باید crc این مقدار بالا بره و حتی مخابرات منطقه هم نتونه راه حلی برای مشکل پیدا کنه

تمام تجحیزات نو هستش!
حتی مودم در سر خط وصل هستش

الان در حال حاضر روی 30 هزار هست رو این وضعیت باز سرعت یک مگ دانلود هم دارم
منتها پایداری ندارم اصلا

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,512
شوش شهر دانیال نبی (ع)
  • SNR Margin Upstream: میزان نسبت سيگنال به نویز از سمت مودم تا DSLAM است.
  • SNR Margin Downstream: میزان نسبت سيگنال به نویز از سمت DSLAM تا مودم است.
  • Line Attenuation Upstream: ميزان نويز خط از سمت مودم تا DSLAM است.
  • Line Attenuation Downstream: ميزان نويز خط از سمت DSLAM تا مودم است.
لازم به ذکراست درصورت بررسی پورت شما از سمت مخابرات، می‌بایست، SNR Margin Downstream SNR Margin Upstream از ۳۰ به بالا و Line Attenuation Upstream Line Attenuation Downstream از ۴ به پايين باشد و با توجه به تاثیر موارد خطی که مربوط به بستر مخابراتی شما و یا اختلالات شبکه داخلی‌تان است، مقادیر مناسب در محل مودم به SNR Margin از ۱۵ به بالا و Line Attenuation از ۳۰ به پايين تغییر خواهد کرد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SamaNInc

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
  • SNR Margin Upstream: میزان نسبت سيگنال به نویز از سمت مودم تا DSLAM است.
  • SNR Margin Downstream: میزان نسبت سيگنال به نویز از سمت DSLAM تا مودم است.
  • Line Attenuation Upstream: ميزان نويز خط از سمت مودم تا DSLAM است.
  • Line Attenuation Downstream: ميزان نويز خط از سمت DSLAM تا مودم است.
لازم به ذکراست درصورت بررسی پورت شما از سمت مخابرات، می‌بایست، SNR Margin Downstream SNR Margin Upstream از ۳۰ به بالا و Line Attenuation Upstream Line Attenuation Downstream از ۴ به پايين باشد و با توجه به تاثیر موارد خطی که مربوط به بستر مخابراتی شما و یا اختلالات شبکه داخلی‌تان است، مقادیر مناسب در محل مودم به SNR Margin از ۱۵ به بالا و Line Attenuation از ۳۰ به پايين تغییر خواهد کرد

با تشکر از توضیحات کامل شما دوست گرامی

منتها سوال بندهه در واقع چیز دیگه ای هستش

ساده میگم
میخوام بدونم آیا چیزی ممکنه در بستر خانه وجود داشته باشه که موجب چنین اختلالی بشه که در یک آن سی ار سی خط به 30 هزار برسه (این حجم منطقی نیست عملا نباید هم نت داشته باشیم اما در این حین هم نت داریم!!)
خارج از تمام بحث های دیگه میخوام بدونم آیا دلیلی دیگه ای هم وجود داره؟!

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
حداقل بگید crc تا چه عددی قابل تحمل هست و جای نگرانی نیست؟

arman_persia

کاربر vip
vip
کاربر
2018-11-27
85
192
36
یزد
با تشکر از توضیحات کامل شما دوست گرامی

منتها سوال بندهه در واقع چیز دیگه ای هستش

ساده میگم
میخوام بدونم آیا چیزی ممکنه در بستر خانه وجود داشته باشه که موجب چنین اختلالی بشه که در یک آن سی ار سی خط به 30 هزار برسه (این حجم منطقی نیست عملا نباید هم نت داشته باشیم اما در این حین هم نت داریم!!)
خارج از تمام بحث های دیگه میخوام بدونم آیا دلیلی دیگه ای هم وجود داره؟!

با سلام.مشکل شما رو بنده داشتم.در دو پریز متفاوت در منزل در حالی که Rate & Snr نزدیک به هم بودند در یک پریز بشدت Crc افزایش پیدا میکرد.پریز را باز کردم سیم را چند سانت قطع کردم به مودم متصل کردم برطرف شد.اصولا از خط هست.اگه از سرخط بدون سیم کشی داخلی مشکل دارید اول با مودم دیگر تست کنین

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
با سلام.مشکل شما رو بنده داشتم.در دو پریز متفاوت در منزل در حالی که Rate & Snr نزدیک به هم بودند در یک پریز بشدت Crc افزایش پیدا میکرد.پریز را باز کردم سیم را چند سانت قطع کردم به مودم متصل کردم برطرف شد.اصولا از خط هست.اگه از سرخط بدون سیم کشی داخلی مشکل دارید اول با مودم دیگر تست کنین

سلام روز بخیر
ب هر روی ب سوالی که بنده کردم مطرح کردم ارتباطی نداشت

اما حرف شما کاملا درسته و ممکنه اتفاق بی افته
منتها بنده سیم رو از سر خط مستقیم به مودم متصل کردم بدون هیچ ارتباط دیگیری در راه

بالا