آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در مدار adsl مودم linksys مدل WAG120N

emer62304

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-04
22
15
با سلام وقتی کابل تلفن که از اسپلیتر اومده به مودم وصل میکنم حتی اگه مودم تو برق نباشه بوق تلفن میره انگار شورتی تو مدار داره طبعا وقتی مودم که بطور صحیح کانفیگ شده به برق وصل میکنم چراغ adsl چند بار چشمک میزنه چند ثانیه خاموش باز چند بار چشمک زن و مجدد چند ثانیه خاموش و این سیکل ادامه داره به حالت ثابت روشن درنمیاد و قطعاً اینترنت هم وصل نمیشه
در ضمن با یک مودم دیگه، خط را چک کردم و مشکلی نداشت و چراغ adsl ثابت میشد. روی برد مودم را بررسی کردم و هیچ سوختگی و یا خازن بادکرده ای نبود
دقیقا کدوم قطعه ایراد آورده ظاهر برد نرمال هست و خازنی هم باد نکرده دو مقاومت مجاور سوکت اتصال تلفن ra3 و ra5 هم اهم صفر نشون میدهد لطفاً راهنمایی بفرمایید DSC_0227.JPG
DSC_0231.JPG

آخرین ویرایش:

emer62304

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-04
22
15
دوستان و استادان لطف کنن همراهی کنن مسئله رو حل کنیم
من یک خازن قرمز رنگ پشت سوکت rj11 رو در آوردم و چک کردم مشکل نداشت ولی در مرحله بعد داستان عوض شد اون دیود اس ام دی سمت راست سوکت rj11 که روش نوشته B35NB و خط زیرش 1202 که خوب کارش معلومه و در نوسانات ولتاژ از مدار محافظت میکنه در اصل نقش فیوز داره روی برد هم اسمش به همراه خازنی که نصب نشده FA1 هست من این قطعه رو در آوردم و دوباره بدون اینکه مودم رو به برق بزنم سوکت تلفن رو وصل کردم و اینبار بوق تلفن برقرار بود معلوم شد اتصالی مربوط به همین قطعه هست حالا سوال اینه برای جایگزینی این دیود چی بزارم و آیا جای دیگه‌ای از برد با توجه به اینکه این دیود مشکل داشته صدمه ای وارد شده که احتیاج به کنترل و بازبینی داشته باشه

izeh

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-09
301
281
دوست عزیز اون قطعه دیود نیست.اسمش فریت و میتونی ا داخل گوشی تلفن برداری

emer62304

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-04
22
15
دوست عزیز اون قطعه دیود نیست.اسمش فریت و میتونی ا داخل گوشی تلفن برداری
اون قطعه با توجه به تحقیقی که کردم یه دیود smb برای محافظت مودم در برابر صائقه هست پارت نامبر اون BS3500N با ولتاز 320که میتونه از مودم در برابر 4000 ولت لحظه‌ای در لحظه برخورد صائقه به خطوط تلفن محافظت کنه فقط نمیدونم این قطعه رو از کجا گیر بیارم و یا جایگزینی داره یا نه

emer62304

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-04
22
15
_20200613_013723.JPG
همانطور که از محل خالی قطعه پیداشت یک شماتیک از دیود دیده میشه

144287928

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
93
901
اصفهان
مشاهده فایل‌پیوست 167300
همانطور که از محل خالی قطعه پیداشت یک شماتیک از دیود دیده میشه

درود
[hide]قطعه مورد نظر دیاک هستش و کارش محافظت ازمدار در برابر ولتاژ زیاده در حالت عادی نباید اهمی داشته باشه و وقتی میسوزه اتصال کوتاه میشه
در مورد مدار شما احتمالا ورودی تلفن به برق خورده
شما اول بدون قطعه مورد نظر مودمو چک کن ببین خود مودم مشکلی پیدا نکرده اگه مشکلی نبود یه دیاک پیدا کن بزار سر جاش اگر هم پیدا نکردی میتونی از وریستور با همون ولتاژ استفاده کنی توی اکثر تلفنها از وریستور استفاده میکنن
البته نبودش توی مدار از لحاظ کارکرد مشکلی نداره فقط محافظت مدار از بین میره که توصیه نمی‌کنم

[/hide]

emer62304

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-04
22
15
DSC_0239.JPG
این مشخصات اون قطعه هست توی آمازون 16 دلاره ایران پیدا نمیشه مگه استوک از روی مودم های مشابه باز کنیم همانطور که دوستمون گفتن مودم بدون این قطعه بصورت عادی کار میکنه ولی در مقابل صائقه حفاظت نشده هست در مورد جایگزین کردن با دیاک ایده ای ندارم تحقیق میکنم ببینم این مشخصات رو داره یا نه خیلی ممنون از دوستان همراه

بالا