آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

کدام نوع و مدل ال ای دی برای تعمیر لامپهای کم مصرف مناسب است؟

asadi1356

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-14
362
3,451
زیر آسمان شهر
سلام سوال من اینه برا تعویض ال ای دی های سوخته در لامپ کم مصرف از کدوم مدل باید استفاده کرد؟ آیا مدل 2835 برای تمام لامپها مناسب است؟ چون تقریبا به نظرم شکل تمام ال ای دی های مصرف شده در تمام لامپها یکسان است. ممنون از راهنماییتون

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
سلام سوال من اینه برا تعویض ال ای دی های سوخته در لامپ کم مصرف از کدوم مدل باید استفاده کرد؟ آیا مدل 2835 برای تمام لامپها مناسب است؟ چون تقریبا به نظرم شکل تمام ال ای دی های مصرف شده در تمام لامپها یکسان است. ممنون از راهنماییتون

دوست عزیزم من تا انجای که اطلاع دارم ولتاژ ال ای دی ها متفاوت است .و تعویض ال ای دی مشکل ولتاژ دارد. باعث سوختن ال ای دی های دیگر میشود.
و اگر ال ای دی با مشخصات یکی باشه بازم جدا کردن ال ای دی کار مشکلی است.
اگر میخواهی ال ای دی را تعمیر کنی بهترین راه شورت کردن ال ای دی سوخته و کاهش ولتاژ است . که استاد غزال به خوبی در مورد مدار های ال ای دی شرح داده است.

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
دوست عزیزم من تا انجای که اطلاع دارم ولتاژ ال ای دی ها متفاوت است .و تعویض ال ای دی مشکل ولتاژ دارد. باعث سوختن ال ای دی های دیگر میشود.
و اگر ال ای دی با مشخصات یکی باشه بازم جدا کردن ال ای دی کار مشکلی است.
اگر میخواهی ال ای دی را تعمیر کنی بهترین راه شورت کردن ال ای دی سوخته و کاهش ولتاژ است . که استاد غزال به خوبی در مورد مدار های ال ای دی شرح داده است.

سلام دوست خوبم امیرسجاد عزیز خوب هستین
بله صحبت شما متین هست ولی اگه ledهای سوخته رو شورت کنیم قطعا به دیگر ledها فشار میاد و به مرور میسوزند پس ناچار به تعویض اونها هستیم
ولی ولتاژ وات لومن و مدلشون خیلی مهمه که منم بدنبال اون هستم
بهرحال ممنونم از راهنمایی بسیار خوبتون
::_iRanTK.iR_::

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-02-11
581
1,053
درود بر شما.ال ای دی ۲۸۳۵ یک وات پاسخگوی تقریبا ۹۸ درصد لامپها هست.البته ولتاژ ال ای دی ها ۳ و ۶ و ۹ ولت هست که در اکثر قریب به اتفاق ۹ ولت استفاده شده.و در مورد تعویض ال ای ها هم باید عرض کنم که در لامپهائی که تمام ال ای دی ها سری شده و حدود ۲ سال از عمر لامپ گذشته، با تعویض ال ای دی های سوخته ،بعد از مدت بسیار کوتاهی ال ای دی های دیگه هم میسوزند و تنها راه تعمیر اساسی تعویض کل ال ای دی هاست که مقرون به صرفه نیست.سپاس

Mohsenbehrad

کاربر vip
vip
کاربر
2019-11-02
742
803
خوزستان
صفحههای کامل ال ای دی توی بازار موجود هست که مستقیم به نل وفازوصل میشه قیمتش هم مناسبه از۱۲هزاربه بالافکرکنم بیشتربه صرفه باشه

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
475
950

سلام دوست خوبم امیرسجاد عزیز خوب هستین
بله صحبت شما متین هست ولی اگه ledهای سوخته رو شورت کنیم قطعا به دیگر ledها فشار میاد و به مرور میسوزند پس ناچار به تعویض اونها هستیم
ولی ولتاژ وات لومن و مدلشون خیلی مهمه که منم بدنبال اون هستم
بهرحال ممنونم از راهنمایی بسیار خوبتون
::_iRanTK.iR_::

با سلام
شما با مفهوم منبع جریان اشنایی دارید؟؟
این نوع منابع که درایور های ال ای در لامپ ها از همین نوع هستن ولتاژشون بسته به مصرف کننده متغیره اما جریانشون ثابته (برای همین دلیل در لامپ های سوخته ولتاژ درایور خیلی بالا و تا 300 ولت بالا می ره و با شورت کردن یا تعویض ال ای دی خراب ولتاژ بسته به مدار پایین میاد میتونید تست کنید) پس با شورت کردن چند تا ال ای دی مشکلی براش پیش نمیاد اما محدودیتی که این درایور ها دارن چون ایده ال نیستن اینکه تو یه بازه ای این رفتار رو نشون میدن اگر برای خرید این درایور اقدام کرده باشید مثلا 10 تا 15 وات رو پوشش میدن
در کل این کار استانداردی نیست چون روی جعبه ی لامپ ها نوشته عمر: مثلا 5000 ساعت که در واقع عمر مفید ال ای دی هاست شاید یکی دو تاش بعد 4500 ساعت بسوزن و با تعویضشون بقیه نهایتا 500 ساعت عمر کنن اما سوختنشون نزدیکه در ضمن اگر همه رو هم تعویض کنید عمر درایور دیگه با آخر رسیده
من برای مشتریام میگم که این لامپ مثل پیر مرد 80 ساله میمونه اگر قلبش هم عمل بشه فردا سکته مغزی میکنه میمیره
اگر بازم اسرار به تعمیر دارید از پنل اماده با درایور سر خود استفاده کنید

آخرین ویرایش:

partis

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-09-28
252
481
سلام من بارها اين ال اي دي ها را به روش هاي مختلف تعمير كردم مثلا استفاده از مقاومت . چامپر زدن . تعويض ال اي دي معيوب . استفاده از ال اي دي كلاهي و... اما بهترين راه تعويض كلي صفحه ال اي دي با يك صفحه نو هست
وقتي چند تا از ال اي دي ها تعويض بشه بعد از مدت كوتاه دوباره قسمتي ديگه ميسوزه

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
با سلام
شما با مفهوم منبع جریان اشنایی دارید؟؟
این نوع منابع که درایور های ال ای در لامپ ها از همین نوع هستن ولتاژشون بسته به مصرف کننده متغیره اما جریانشون ثابته (برای همین دلیل در لامپ های سوخته ولتاژ درایور خیلی بالا و تا 300 ولت بالا می ره و با شورت کردن یا تعویض ال ای دی خراب ولتاژ بسته به مدار پایین میاد میتونید تست کنید) پس با شورت کردن چند تا ال ای دی مشکلی براش پیش نمیاد اما محدودیتی که این درایور ها دارن چون ایده ال نیستن اینکه تو یه بازه ای این رفتار رو نشون میدن اگر برای خرید این درایور اقدام کرده باشید مثلا 10 تا 15 وات رو پوشش میدن
در کل این کار استانداردی نیست چون روی جعبه ی لامپ ها نوشته عمر: مثلا 5000 ساعت که در واقع عمر مفید ال ای دی هاست شاید یکی دو تاش بعد 4500 ساعت بسوزن و با تعویضشون بقیه نهایتا 500 ساعت عمر کنن اما سوختنشون نزدیکه در ضمن اگر همه رو هم تعویض کنید عمر درایور دیگه با آخر رسیده
من برای مشتریام میگم که این لامپ مثل پیر مرد 80 ساله میمونه اگر قلبش هم عمل بشه فردا سکته مغزی میکنه میمیره
اگر بازم اسرار به تعمیر دارید از پنل اماده با درایور سر خود استفاده کنید
سلام مهندس ممنونم از توضیحات خوبتون ولی تجربه ثابت کرده هر وقت led های سوخته رو شورت میکنیم بقیشون در عمل خیلی سریعتر میسوزن شاید واقعا جریان بطور کامل ثابت نمیشه چون از درایو 25 تومنی بیشتر از این نباید انتظار داشت
در ضمن لامپهای درایو سرخود هم خیلی گرم میکنن از طرفی فضای نصب led هم بواسطه قطعات درایو کم شده و نور کمتری هم نسبت به نمونه هموات درایو جدا تولید میکنن
ضمنا توجهتون رو به این پست جناب استاد غزال جلب میکنم
https://www.irantk.ir/threads/105629-عمر-لامپ-های-روشنایی-LED-را-ابدی-کنید/page12#page=1

آخرین ویرایش:

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
475
950
ولی تجربه ثابت کرده هر وقت led های سوخته رو شورت میکنیم بقیشون در عمل خیلی سریعتر میسوزن شاید واقعا جریان بطور کامل ثابت نمیشه
درود
نه تجربه در صورتی ثابت میکنه که شما ازمایش کنید نه احساس کنید .
خیلی ساده برای ازمایش یک لامپ سالم همراه دو مولتی متر نیاز دارید ابتدا جریان و ولتاژ طرف خروجی رو هنگام اتصال پنل اندازه گیری و یاداشت کنید بعد یکی از ال ای دی ها رو شرت کنید (برای اینکه پنلتون خراب نشه مسیر مسی رو بتراشید و با سیم جامپر کنید) و دوباره اندازه گیری ها رو یاداشت کنید
این کار رو تا ثابت موندن ولتاژ ادامه بدید خیلی ساده

بالا