آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: احیاء نمودن نوک هویه

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس

با درود خدمت همکاران محترم
از آنجاییکه اصولا نوک هویه های موجود در بازار از کیفیت پایینی برخوردار میباشد و بعد مدتی در لحیم کاریهای حساس کارایی ندارند و کیفیت لحیم کاری رو پایین میاره
لذا از همکاران گرامی خواهشمندم تجربیات خودشان را در بکار گیری انواع احیا کننده ها عنوان نمایند
و اینکه اصولا چه نوکی کیفیت بهتری دارد

در رابطه با المنت چطور ؟
از انواع المنتهای موجود آیا سرامیکی یا معمولی کدام بهتر و بادوامتر میباشند

سپاسگزار هستم

آخرین ویرایش:

MajiDAmieE

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2018-06-24
239
309
پاسخ : احیاء کننده نوک هویه ؟

سلام
من خودم هر وقت نوک هویم خراب میشه و شکل خودشو از دست میده میبندم سر دریل با ی سوهان نوکش رو تیز ، تیز میکنم بعدش ی سماته میگرم قشنگ سیقلی میکنم ،
بعدشم روغن لحیم میزنم و یکم قلع میپیچم دورش میزنم تو برق تا موقع داغ شدن قشنگ قلع اندود بشه

البته منم تو حین کار از این سیم ظرفشویی ها استفاده میکنم

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران

با درود خدمت همکاران محترم
از آنجاییکه اصولا نوک هویه از کیفیت پایینی برخوردار میباشد و در لحیم کاریهای حساس کیفیت لحیم رو بپایین میاره لذا از همکاران گرامی خواهشمندم تجربیات خودشون را در صورتی که از انواع احیا کننده ها
استفاده نموده اند بیان نمایند

ضمنا بفرمایید اصولا انواع المنتهای هویه سرامیکی یا معمولی کدام بهتر و بادوامتر میباشند

سپاسگزار هستم

درود دوست خوبم
من وقتی نوک هویه خراب میشه کلا تعمییر نمیشه .و اگر هم اصلاح بشه بازم کارای اول را نداره.
یک دوست ترشکار دارم نوک هویه راپیش بردم به تعداد سه عدد با فلز برنج برام تراشکاری کرد . تا حالا خوب جواب داده .
اگر از جنس مس سخت پیدا کنم میدم به تراشکاری یدونه نوک هویه درست کنه احتمالا از فلز برنج بهتر جواب بده.به خاطر جذب حرارت بیشتر.

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
در رابطه با المنت چطور ؟
از انواع المنتهای موجود آیا سرامیکی یا معمولی کدام بهتر و بادوامتر میباشند
دوست خوبم
در مورد المنت های سرامیکی از نظر نوع جنس سرامیکی تا انجای که من اطلاع دارم تفاوت چندانی نداره .
یک مشکلی که هست وقتی هویه از جنس المنت سرامیکی میخری خوب کار میکنه بعد از خراب شدن قسمت سرامیکی باید زود زود عوض کنی . به خاطر ولتاژ کاری است
ولتاژ کاری المنت سرامیکی اول 220 است . یدکی های بازاری ولتاژ کاری پایین دارند واسه همین زود زود میسوزه
برای حل این مشکل باید یک دیود سری کنی. یا یک دیمر بسازی چهت کنترل ولتاژ موثر المنت سرامیکی .
در ضمن دوست خوبم از دیمری که میسازی چه خبر ؟

Hamid-Fa

کاربر
2020-01-31
57
65
64
درود دوست خوبم
من وقتی نوک هویه خراب میشه کلا تعمییر نمیشه .و اگر هم اصلاح بشه بازم کارای اول را نداره.
یک دوست ترشکار دارم نوک هویه راپیش بردم به تعداد سه عدد با فلز برنج برام تراشکاری کرد . تا حالا خوب جواب داده .
اگر از جنس مس سخت پیدا کنم میدم به تراشکاری یدونه نوک هویه درست کنه احتمالا از فلز برنج بهتر جواب بده.به خاطر جذب حرارت بیشتر.

درود
یک مساله مهم در مورد نوک هویه تمیز شدن خوب نوک آن هست
شما که دادی تراشکاری و از برنج ساختید لطفا بفرمایید که وقتی از روغن لحیم استفاده میکنید و سیاهی ناشی از سوختن روغن لحین نوک هویه رو به شدت سیاه میکنه آیا نوک هویه به راحتی تمیز و سفید میشه یا نه
و اگر براتون امکان داره یک عکس از این نوک که مدتهاست استفاده می کنید بذارید که ببینیم تمیزی اون درچه حد امکانپذیر بوده والبته بفرمایید که در تمیز کاریتون از چه روشی استفاده می کنید

البته من شنیده ام که همین نوکهای معمولی رو اگر آبکاری نقره کنید در تمیز شدن خیلی مفید می تونه واقع بشه ولی خودم تست نکردم
ممنون

آخرین ویرایش:

Hamid-Fa

کاربر
2020-01-31
57
65
64

سلام
من خودم هر وقت نوک هویم خراب میشه و شکل خودشو از دست میده میبندم سر دریل با ی سوهان نوکش رو تیز ، تیز میکنم بعدش ی سماته میگرم قشنگ سیقلی میکنم ،
بعدشم روغن لحیم میزنم و یکم قلع میپیچم دورش میزنم تو برق تا موقع داغ شدن قشنگ قلع اندود بشه

البته منم تو حین کار از این سیم ظرفشویی ها استفاده میکنم

درود
در تمیزکاری نوک هویه بهتره نوک ها رو به دو دسته تقسیم کنیم
حرفه ای و غیر حرفه ای
اگر نوک غیر حرفه ای استفاده می کنید که کلا هیچ چون همشون آشغالن و سیاه میشن و تمیز هم نمیشن پس نحوه تمیز کاری هم خیلی مهم نیست

اما اگر از نوکهای حرفه ای استفاده می کنید این رو بدنید که همین که دست به سوهان و سمباده شدید نوک رو از بین بردی
هرگز و هرگز نباید اینکار رو کرد وگرنه دیگه نوک از بین رفته و سیاهی به خودش خواهد گرفت که به راحتی پاک نمیشه و دیگه مجبوری هی سوهان بزنی و درواقع فاتحه نوک خونده شده

بهترین نوکی تو عمرم تا حالا دیدم نوک هویه گوت اصل ژاپنی هست که دربازار هست ولی گرونه فکر کنم ۶۰ واتش حداقل ۶۰ ت هست ودارای نوک بسیار شفاف هست اونهایی که کمتر از این هستند فیک هستند و به درد سطل آشغال می خورند
نوک گوت ژاپن و قتی سیاه میشه حتی می تونی با کشیدن انگشت تمیزش کنی البته مواظب باش انگشتت نسوزه و برای همین یک اسفنج نسوز باید استفاده بشه

هرگز سوهان استفاده نکنید چرا که لایه رویی که نسبت به کثیفی و تمیز شدن مهمه از بین میره و مثل بقیه نوکها دیگه سیاهی بهش می چسبه و برای پاک کردنش بعد مدتی مجبور به دست به سوهان شدن میشی

در مورد تمیز کردن هم به جای اسفنج نسوز که من از غیر صابونیش استفاده میکنم چون یکبار صابونی گرفتم پشیمون شدم می تونید از تمیز کننده های ژله ای که ارزون هم هستند استفاده کنید من که راضی بودم ولی اسفنج های نسوز غیر صابونی رو باید مرطوب کنید که البته بد نیستند

در مورد احیا کننده من تجربه ای ندارم ولی در بازار برای نوک گوت اصل ژاپنژ وجود داره که گرونه یک کوچولوش ۸۰ ت به بالاست نمی دونم ۸ گرمه یا ... ولی سایز کوچکی داری

در مورد المنت تا اونجایی که شنیدم المنت سرامیکی عمر بالاتری داره ولی شکننده هست و اگر از دستتون بیافته میشکنه
اما المنتهای سیمی شاید عمر کمتری داشته باشند ولی مشکل شکنندگی رو ندارند
بنابراین از المنتهای سرامیکی مدتهای بیشتری شاید بشه استفاده کرد البته اگر تا اون موقع به خاطر افتادن هویه یا ضربه خوردنش نشکنه
من خودم به همین دلیل از سرامیکی استفاده نمی کنم

از نظر حرارت دهی هویه های ایرانی معمولا واتشون واقعی نیست وبعضی هاشون اگر ۱۳۰ وات روش نوشته در حد ۷۰ وات واقعی هستند
اما در تجربه من به نظرم المنتهای سومو و گوت ژاپنی به واقعیت نزدیک‌ هستند
موفق باشید

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
تشکر از همکاران محترمی که تجربیات خودشون رو اعلام نموند .
تجربه واقعا با ارزش میباشند ، انتقال اون با ارزشتر
توجه داشته باشید مادامیکه نوک هویه براق و صیقلی میباشد بسیار عالی کار میکند لذا باید نهایت دقت رو داشته باشید تا صاف وصیقلی بودنش حفظ گردد
بابت تمیز نمودن نوک یکی از بهترین روشها استفاده از پارچه تمام نخ ( دقت شود تمام نخ ) و یا دستمال کاِغذی بسیار مفید میباشد نوک صاف و صیغلی مصرف سیم لحیم رو به صورت چشمگیری کاهش خواهد داد و بلعکس
در این شرایط ( نوک سالم ) به هیچ عنوان نباید بابت تمیزکاری از وسایل تیز یا امثال سنباده استفاده گردد
ولی زمانی که نوک هویه صیغل خود را از دست داد و خراب گردید پیشنهاد دوستان کاملا صحیح میباشد

روش دوست عزیزم امیرسجاد با توجه به سخت بودن فلز برنج نسبت به مس و استحکام بیشتر روش بسیار خوبی میباشد ولی احتمالا بابت استفاده از روغن نوک آن مرتب سیاه میگردد
ولی اگر بتوان نوک برنجی را با کلکی صاف و صیغل داد بطوری که نقره ای شود خیلی عالی میگردد

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
داخل نت موادی موجود میباشد که فروشندگان مدعی هستند نوک هویه رو مانند روز اول براق و صیعل میکند
البته در ابتدا باید نوک رو توسط سنباده کاملا صاف نمود
بعد نوک را داخل مواد فشار میدهیم
نوک براق میگردد

این ادعای فروشندگان میباشد

آیا دوستان از اینگونه مواد استفاده کرده اند ؟
ایا ادعای فروشنده صادق میباشد ؟

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران

درود
در تمیزکاری نوک هویه بهتره نوک ها رو به دو دسته تقسیم کنیم
حرفه ای و غیر حرفه ای
اگر نوک غیر حرفه ای استفاده می کنید که کلا هیچ چون همشون آشغالن و سیاه میشن و تمیز هم نمیشن پس نحوه تمیز کاری هم خیلی مهم نیست

اما اگر از نوکهای حرفه ای استفاده می کنید این رو بدنید که همین که دست به سوهان و سمباده شدید نوک رو از بین بردی
هرگز و هرگز نباید اینکار رو کرد وگرنه دیگه نوک از بین رفته و سیاهی به خودش خواهد گرفت که به راحتی پاک نمیشه و دیگه مجبوری هی سوهان بزنی و درواقع فاتحه نوک خونده شده

بهترین نوکی تو عمرم تا حالا دیدم نوک هویه گوت اصل ژاپنی هست که دربازار هست ولی گرونه فکر کنم ۶۰ واتش حداقل ۶۰ ت هست ودارای نوک بسیار شفاف هست اونهایی که کمتر از این هستند فیک هستند و به درد سطل آشغال می خورند
نوک گوت ژاپن و قتی سیاه میشه حتی می تونی با کشیدن انگشت تمیزش کنی البته مواظب باش انگشتت نسوزه و برای همین یک اسفنج نسوز باید استفاده بشه

هرگز سوهان استفاده نکنید چرا که لایه رویی که نسبت به کثیفی و تمیز شدن مهمه از بین میره و مثل بقیه نوکها دیگه سیاهی بهش می چسبه و برای پاک کردنش بعد مدتی مجبور به دست به سوهان شدن میشی

در مورد تمیز کردن هم به جای اسفنج نسوز که من از غیر صابونیش استفاده میکنم چون یکبار صابونی گرفتم پشیمون شدم می تونید از تمیز کننده های ژله ای که ارزون هم هستند استفاده کنید من که راضی بودم ولی اسفنج های نسوز غیر صابونی رو باید مرطوب کنید که البته بد نیستند

در مورد احیا کننده من تجربه ای ندارم ولی در بازار برای نوک گوت اصل ژاپنژ وجود داره که گرونه یک کوچولوش ۸۰ ت به بالاست نمی دونم ۸ گرمه یا ... ولی سایز کوچکی داری

در مورد المنت تا اونجایی که شنیدم المنت سرامیکی عمر بالاتری داره ولی شکننده هست و اگر از دستتون بیافته میشکنه
اما المنتهای سیمی شاید عمر کمتری داشته باشند ولی مشکل شکنندگی رو ندارند
بنابراین از المنتهای سرامیکی مدتهای بیشتری شاید بشه استفاده کرد البته اگر تا اون موقع به خاطر افتادن هویه یا ضربه خوردنش نشکنه
من خودم به همین دلیل از سرامیکی استفاده نمی کنم

از نظر حرارت دهی هویه های ایرانی معمولا واتشون واقعی نیست وبعضی هاشون اگر ۱۳۰ وات روش نوشته در حد ۷۰ وات واقعی هستند
اما در تجربه من به نظرم المنتهای سومو و گوت ژاپنی به واقعیت نزدیک‌ هستند
موفق باشید

ممنونم از اطلا عاتتون . دوست خوبم در روز اول جهت استفاده منم مثل شما فکر میکردم . وقتی لحیم را به نوک هویه زدم لحیم عین لغاب رو نوک هویه رو پوشانید .نوک هویه که تقریبا زرد طلائی است تبدیل به رنگ نقره ای لحیم شد . بله نوک هویه بیشتر از اصل نوک هویه به تمیز کاری نیاز دارد. سپاس

بالا