آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: شروع کسب و کار در کارگاه منزل و تعمیر پاورهای کامپیوتر و سوئیچینگ و شاارژرهای لب تاب و....

miladkhalili

کاربر
2019-06-14
51
58
سلام دوستان عزیز یه مشورت ازتون میخام
من سریع برم سر اصل موضوع و از دردودل های خودمونی و بیکار بودن سه ساله ام بگذریم....
دوستان راستش من میخاستم یه کارگاه کوچک خونگی بزنم که برم پاورهای کامپیوتر خراب و پاورهای سوئیچینگ و اداپتور لب تاب و .....
بخریم یا حالا از مغازه دارها بگیرم واسشون تعمیر کنم
اتفاقا خیلی خیلی سطحی سر که زدم خیلی مشتری پیدا کردم هم گفتن که میفروشیم هم اینکه امانت بدن به من که واسشون تعمیر کنم
حالا سوال هامو از شما عزیزان می پرسم
شما این کارو مناسب راه اندازی میدونید؟و چرا؟ هرچند که این کارو نگاه دائمی بهش ندارم و تا وقتی بیکارم انجام میدم
چه کارهایی انجام بدم که به یه درامد معقول ن زیاد برسم؟
کلا توصیه هاتونو بهم بگین
در نظر داشته باشید این پست اصلا پست اموزشی نیست فقط واسه اینکه به درامد برسم و از همه مهم تر پاورهایی که تعمیر میکنم کجا ها میتونم واسشون مشتری پیدا کنم؟(این سوال خیلی برام مهمه)
ایا ما سایتی داریم که مثل دیوار مختص الکترونیک و فروش وسایل دست دوم سالم باشه؟

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
من سریع برم سر اصل موضوع و از دردودل های خودمونی و بیکار بودن سه ساله ام بگذریم....
دوستان راستش من میخاستم یه کارگاه کوچک خونگی بزنم که برم پاورهای کامپیوتر خراب و پاورهای سوئیچینگ و اداپتور لب تاب و .....
اتفاقا خیلی خیلی سطحی سر که زدم خیلی مشتری پیدا کردم هم گفتن که میفروشیم هم اینکه امانت بدن به من که واسشون تعمیر کنم
شما این کارو مناسب راه اندازی میدونید؟و چرا؟ هرچند که این کارو نگاه دائمی بهش ندارم و تا وقتی بیکارم انجام میدم
در نظر داشته باشید این پست اصلا پست اموزشی نیست فقط واسه اینکه به درامد برسم و از همه مهم تر پاورهایی که تعمیر میکنم کجا ها میتونم واسشون مشتری پیدا کنم؟(این سوال خیلی برام مهمه)

نه اگه فقط پاور و منبع تغذیه نظرت باشه اونم بدون بازار فروش درامد جالبی نداره البته خیلی از هزینه هارو نداری البته اینارو میگم چون شش سال تو خونه میز کار داشتم و مشتریام کار میاوردن در خونه درامد خالص ماهی یک ونیم بیشتر نبود تازه من برد اسپیلت ها رو تعمیر میکردم و نقدی پولو میگرفتم ولی یکی از همکاران چون مغازه داشت و جای دم دست و راحتی برای مشتریا بود همه میرفتن پیش اون انقدر سرش شلوغ شد که هم قیمت ها رو شکست هم کاراشو دیگه انتخابی انجام میداد. خلاصه تصمیم گرفتم مغازه زدیم الان ماهی 4تومن تقریبا اجاره میدیم و تعمیر تقریبا نود درصد لوازم خانگی و اینورتر ها رو اتجام میدم بعد نه ماه تازه جا افتادیم یسری از مشتریا امدن سمت ما و گزریم مشتری میرسه با اینکه توی خیابون خلوتی هستيم تازه داریم سود میکنیم و داره بهتر میشه بنظرم اگه میتونی یجا را بگیر.

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
984
همدان کوی ولیعصر
با عرض سلام به دوست عزیز
به نظر بنده برای شروع بد نیست البته اگر سرمایه لازم برای گرفتن مغازه راندارید(که با احتساب اجاره وپول پیش ووسایل دیگر در این برحه زمانی هزینه مغازه بسیار بالا است) واز طرفی این شغل را موقتی می خواهید راه بیاندازید ایجاد کارگاه در خانه مناسب است
بنده مدتی کارگاهم درخانه بود وحدود دوسال کارهای تعمیراتی را در خانه (البته کارگاهی مستقل وجدا وبا امکانات کامل داشتم) انجام میدادم پس سعی می کنم تجربیات خودم را در اختیارتان بگذارم اینگونه هم می توانید مشتری جذب کنید هم تجربه وهم اینکه مانند مغازه تا جا افتادن وپیدا کردن مشتری هزینه اضافه نمی دهید ومیتوانید برسی کنید که دوست دارید این کار را ادامه دهید که در ان صورت می توانید به فکر جای ثابت ومغازه ای باشید قبل ازهمه این ها باید بپرسم چقدر با الکترونیک اشنا اید ایا کارهای تعمیراتی انجام داداید در کل اشنایی کامل با الکترونیک واز همه مهمتر بحث تعمیراتی ان نه در حد حرفه ای بلکه در حد معمول را داشته باشید درضمن باید بگویم که تعمیرات منابع تغذیه سوئیچینگ کمی خطرناک وداری خطرات برق گرفتگی شدید است در صورت تازه کار بودن باید بسیار احتیاط کنیدمراحل زیر برای شروع کار لازم است
1-داشتن ابزارالات اولیه مانند هویه در توان 60 ویا 40.ابزارالات دستی مانند دم باریک سیم چین پنس مولتی متر مناسب وبا کیفیت در صورت امکان مدل اتورنج یا دارای امکانات زیاد ان را تهیه کنید به دلیل داشتن خازن سنج وسایر امکانات دیگر اندازه گیری لامپ تست میز مناسب و...
2-تبلیغات مناسب در فضای مجازی وبین همکاران سعی کن همانطور که گفتی از مغازه دارا که خودشون نمی توانند کار تعمیراتی انجام دهند حالا به هر دلیلی کار بگیری البته از مشتری های معمولی هم بگیر ولی همکار ها تو اولویت بزار به دلیل ثابت بودن وکارهای بیشتر انها
3- مطالعه وگرفتن کتابهای مربوط به مدارات تغذیه سوئیچینگ در صورت امکان تجربیات همکاران نیز می تواند کمک شایانی باشد
ودر اخر این را ذکر کنم که سعی کن بیشتر تعمیرات برای دیگران انجام دهی تاخرید ضایعات وراه اندازی مجدد منبع ها ودر کل فروش کار کرده انها به طور کل هفتاد درصد تعمیرات وسی درصد بحث فروش منابع کار کرده
ودر اخر ارزوی موفقیت برایتان دارم

آخرین ویرایش:

miladkhalili

کاربر
2019-06-14
51
58
سلام دستون درد نکنه بابت کامنت جالبه تون
اون درصد نکته اخرتونو متوجه نشدم ممنون میشم توضیح بدهید
در مورد سوالتون اشنایی در حد معمول را دارم

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
سلام . بنظر من خوبه البته اگه علاقه داری به این کار .
فقط اگه بتونی چند تا مغازه دار پیدا کنی و بصورت دائم با اونا کار کنی خیلی راحت تری تا مستقیم با مشتری طرف بشی

POOYANTAEMIR

کاربر vip
کاربر
2019-03-29
33
30

به نظر من هم برای شروع بهتره از کارگاه خانگی شروعی کنید و وقتی که بازار دستتون اومد و به این نتیجه رسیدید که به طور نسبی مسلط به کار و بازار هستین اونموقع میتونید به فکر گسترش کارتون باشید، اگر هم به صورت موقت به این کار نگاه میکنید سرمایه گذاری زیاد برای تهیه جا نکنید، راه اندازی هر کاری در درازمدت به سوددهی مطلوب میرسه
برای فروش پاورهای تعمیری هم میتونید بعد از رسیدن اونها به تعداد بیشتر ( حداقل حدود 20-30 دستگاه ) آگهی کنید اونها رو به همکار یا کسانی که کار کامپیوتر میکنن بفروشید چرا که این افراد خرید تکی و یا دو سه تا پاور براشون به صرفه نیست و تمایل دارن خرید کلی کنن
موفق باشید

drbehroozh

کاربر vip
کاربر
با سلام
به نظر من شروع خوبی هست ولی بایدد در انتخاب قطعه تعمیری تون دقت کنید.
مثلا به طور مثال اداپتور برای کسی تعمیر میکنید که هزینه تعمیرش با هزینه خریدش یکی در بیاد که مشتری بعدا بگه که نو میخریدم بهتر بود.
برای فروش هم میتونید از کانال و اینستا و سایت های فروش استفاده کنید یا حتی می تونید حضوری به همکاراتون مراجعه کنید و بهشون بگید که بنده اینا ها رو موجود دارم و حتی تعمیر هم میتونم بکنم

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
رمز تعمیرات موفق در هر ضمینه ای بنظر بنده اولا اشنایی معقول با قطعه شناسی و اصول اولیه الکترونیک و بعد از اون تسلط بر منابع تغذیه سوییچینگ هست.
سعی کنید تعمیر پاور رو اصولی با فهم مطالب پیش بگیرید.شما وقتی بر منابع تغذیه مسلط باشید 70 درصد کار رو طی کردید.اکثر قطعات دارای منابع تغذیه سوییچینگ هستند.
اصول کاملا مشابهن و فقط ترکیب قطعات متفاوت.وقتی شما به تعمیر منبع تغذیه مسلط شدید کل ایرادات رو در دستگاه هایی که منبعشون دچار مشکل هستند رو میتونید رفع و کسب درامد کنید.بعد کم کم به قسمت مشکلات مربوط به لاجیک دستگاه ها میرسید.این ایرادات درصد کمتری از عیوب رو دارند و درصد زیادی از همکاران که مشغول تعمیرات هستند معمولا به این قسمت که میرسند بیشتر دنبال بحث تعویض هستند.مثلا در تعمیرات تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی.کمتر کسی تلاش میکنه که حتی همون منبع تغذیه رو تعمیر کنه.پس شما با داشتن دانش تعمیرات منابع تغذیه چیز زیادی از بقیه عقب نیستید.و سعی کنید از منابع (اینترنت) استفاده خوبی ببرید نه فقط سورس با زبان فارسی.شما برای پیشرفت در الکترونیک نیاز به تسلط خوب بر زبان انگلیسی هستید.
تعمیرات موفق نیازمند صبر -کسب دانش به روز-داشتن تکنیک و سبک خاص و مهمتر کسب تجربه هست.
امیدوارم موفق باشید و راه خودتون رو پیدا کنید..
با احترام به نظر بقیه دوستان بنظر من مغازه حتی کوچک هم که شده تهیه و مستقر بشید.نگران ماه های اول نباشید.این سایت هست و اساتید همیشه کمک و راهنمایی میکنند.
کار را بصورت جدی اغاز کنید.

آخرین ویرایش:

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,773
25,692
با درود //البته اگر بخواهید توی این بازار خراب توی خونه کار کنید از شر دارایی/شهرداری/امورصنفی/کرایه مغازه و....خلاص میشید و بخوای حساب کنید خیلی بهتر هست تا مغازه بگیری /البته مغازه کرایه کنید درامدش بیشتره ولی سود خالصش با کسر هزینه های بالا که گفتم فرق چندانی با کار توی خونه نداره البته شما باید بازار یابی خوبی داشته باشید و با فروشگاهای کامپیوتر هماهنگ کنید که لوازم تعمیریشون را واسه تعمیر به شما بدن /////یه چیز دیگه هم اینکه سود توی همین کارای کوچیک و گم هستش تعمیرات تلویزیون گرچه سودش خوبه ولی همیشگی نیست ولی لوازم کوچک خیلی خوبه چون هم اینکه کسی زیاد زیر بار تعمیرات این لوازم نمیره و هم سود تعمیریشون زیاده /مثلا یکی از دوستان یدونه مغازه 1متر در 2 متر زیر راه پله توی شهر ما داره فقط لامپ کم مصرف تعمیر میکنه به قول خودش روزی 200 تا 250 درامد داره و واقعا هم سرش شلوغه در صورتی که من یه مغازه دارم که حدود 1800 کرایه میدم در صورتی که سود خالص من خیلی کمتر از ایشون هست تازه هیچ ضرر و خرابی قطعه هم نداره ......

بالا