آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: منبع تغذیه 0 تا 300 ولت DC

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
این یعنی حداقل یک قطعه خرابه که اتصال کوتاه شده و جریان زیاد میکشه و درنتیجه قطعات داغ می کنند یا معنی و علت دیگری هم می تونه داشته باشه؟

منظورتون از مبنای درستی نداره رو متوجه نمیشم
منظورتون اینه که چون قطعات دچار مشکل شده اند این نتایج عجیب حاصل شده
یعنی همه قطعات رو نو بندازم نتایج درست میشن ؟ لطفا این رو بیشتر روشن بفرمایید که بدونم چه باید کنم؟
الان مدار ما سه تا ترانزیستور داره و چند تا مقاومت و دیود و یک دیمر قوی
وچند تا خازن
گفتید خازن لازم نیست می مونه چند تا قطعه ساده که اگر همه اینها رو نو کنم امیدی به بدست آوردن نتایج هست یا اگر کلا نظرتون اینه که این مدار راه بیافته هم مطمئن یا دقیق از کار نمی شه درآوردش چون بعدش یک مدار محافظ ولتاژ و آمپر هم باید داشته باشه و دقت هم باید داشته باشه
لذا اگر اینطور نمیشه ولش کنیم ولی گر میشه برم قطعات نو تهیه کنم
ممنون

درود

من اطمینان کامل دارم این نقشه پاسخگو هست اما اینکه موفق به مونتاژ صحیح آن شوید اگر با شیوه حاضر اقدام کنید و بدون دقت کافی ، امور ناممکن و محال را اعلام کنید بعید می بینم چند سال آینده نتیجه بگیرید.

درسته که اونجا نیستم و قطعات شما رو نمی بینم اما اگه بدون دقت کافی گزارش کنید ، ازآنجاکه من بر اساس گزارش شما ارزیابی و توصیه میکنم لذا نتیجه گیری و ارزیابی و پیشنهاد من چطور ممکنه نتیجه بده ؟!!

وقتی توصیه میکنم یخ روی دست خود بگذارید و نتیجه را گزارش کنید و شوا گزارش کنید بمحضی که یخ روی دستم گذاشتم سوزش شدیدی در پای خود احساس کردم و توجه نکنید که حاصل نیش پشه را گزارش میکنید نه حاصل استفاده از یخ .

و توجه نکنید که امر محالی را گزارش کرده اید که بسادگی قابل احراز است دراینصورت چطور ممکنه بزودی نتیجه ای حاصل بشه.

مثلا در پست ۷۸ فرمودید
با ۵۰۰ کیلو تست کردم خود ۵۰۰ کیلو و مقاومت R2 بدتر از قبل داغ شدند
درحالیکه اگر خود را با ۵۰۰ کیلو حتی به برق شهر هم متصل کنید احساس برق گرفتگی شدیدی نمیکنید و نمیتونه به نوزاد و کودک هم صدمه بزنه چطور ولتاژ پایین تونسته پس از عبور از ۵۰۰ کیلو موجب داغ شدن و حرارت شدید R2 بمقدار ۱ یا ۲۰ کیلو یا هر قطعه دیگری شده باشه.

درسته که خدا نیستم و اطلاعاتم ضعیفه اما اگر در همین حد هم ندانم که این گزارش شما اشکال داره و نباید ملاک و مبنای ارزیابی قرار دهم دراینصورت معلوم نیست چند روز و یا چند ماه و سال ، باید نخود سیاه را تعقیب کنیم ؟

لذا قطعات نو را با این شرط تهیه فرمایید که پس از این پست ، دقت زیادی در مشاهدات خود داشته باشید و همچنین گزارش خود را با دقت زیاد و بدون خطا و شفاف تنظیم و ارسال فرمایید ، وگرنه ظرف یکی دو سال آینده نتیجه ای حاصل نمیشه .

سپاس

Hamid_nice

کاربر
2018-12-18
91
168
در مورد 500k حق با شماست 500 اهم منظورم بود ه که اشتباه نوشتم اون شب خیلی سرم درد می کرد زده بود به چشمم ولی باید گزارش می دادم احتمالا ناشی از اون هم بوده
خب شما اگه یک همچین چیزی دیدی لطف کنید همونجا قبل از ادامه یک تذکر بدید من دوباره بررسی کنم که کار به بی راهه کشیده نشه چون احتمالا یک اشتباه تایپی یا ... پیش اومده و ممکنه تو اندازه گیری های زیاد و مختلف پیش بیاد همش هم که اینطور نبوده
ولی به هر حال من سعی می کنم گزارشی که می خواین رو با دقت عنوان کنم

پس من تو این هفته قطعات رو تهیه کنم
در ضمن بسیار سپاسگزارم از حوصله و همراهی بی دریغ جنابعالی

یک سوال هم داشتم اینکه شما یک تاپیک زدید که یک منبع تغذیه فراتر از ایده آل به گفته خودتون مطرح کردید که محدودیتش البته تا ۳۰ ولت هست
https://www.irantk.ir/threads/37235-تحلیل-و-روش-عیب-یابی-منبع-تغذیه-0-30-ولت-3-آمپر/page44

سوالم اینه که می تونیم این مداری که ما داریم روش کار می کنیم و خیلی با قطعات ساده و فعلا تا ۱۰۰ ولت می خوایم راش بندازیم رو هم به این دقت و ایده آلی برسونیم ؟

سوال دیگه اینکه برای کشیدن جریان ۵ آمپر از مدار آیا دیود های پل دیود
رو هم باید تغییر بدیم چون الان برای ساخت پل دیود از 1N4007 که فکرنکنم بیشتر از 1 آمپر بتونه تحمل کنه استفاده کرده ام و اگر بعدها بخوایم مدار رو برای مثلا ۱۵ آمپر تقویت کنیم دیود ها باز هم باید ۱۵ آمپری انتخاب بشوند یا نه ؟ البته من یک پل دیود ۶ آمپری و یکی ۳۵ آمپری فلزی دارم ولی کلا می خواستم ببینم آیا لازمه یا همون 1N4007 ها جواب می دهند

ممنون

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
در مورد 500k حق با شماست 500 اهم منظورم بود ه که اشتباه نوشتم اون شب خیلی سرم درد می کرد زده بود به چشمم ولی باید گزارش می دادم احتمالا ناشی از اون هم بوده
خب شما اگه یک همچین چیزی دیدی لطف کنید همونجا قبل از ادامه یک تذکر بدید من دوباره بررسی کنم که کار به بی راهه کشیده نشه چون احتمالا یک اشتباه تایپی یا ... پیش اومده و ممکنه تو اندازه گیری های زیاد و مختلف پیش بیاد همش هم که اینطور نبوده
ولی به هر حال من سعی می کنم گزارشی که می خواین رو با دقت عنوان کنم

پس من تو این هفته قطعات رو تهیه کنم
در ضمن بسیار سپاسگزارم از حوصله و همراهی بی دریغ جنابعالی

یک سوال هم داشتم اینکه شما یک تاپیک زدید که یک منبع تغذیه فراتر از ایده آل به گفته خودتون مطرح کردید که محدودیتش البته تا ۳۰ ولت هست
https://www.irantk.ir/threads/37235-تحلیل-و-روش-عیب-یابی-منبع-تغذیه-0-30-ولت-3-آمپر/page44

سوالم اینه که می تونیم این مداری که ما داریم روش کار می کنیم و خیلی با قطعات ساده و فعلا تا ۱۰۰ ولت می خوایم راش بندازیم رو هم به این دقت و ایده آلی برسونیم ؟

سوال دیگه اینکه برای کشیدن جریان ۵ آمپر از مدار آیا دیود های پل دیود
رو هم باید تغییر بدیم چون الان برای ساخت پل دیود از 1N4007 که فکرنکنم بیشتر از 1 آمپر بتونه تحمل کنه استفاده کرده ام و اگر بعدها بخوایم مدار رو برای مثلا ۱۵ آمپر تقویت کنیم دیود ها باز هم باید ۱۵ آمپری انتخاب بشوند یا نه ؟ البته من یک پل دیود ۶ آمپری و یکی ۳۵ آمپری فلزی دارم ولی کلا می خواستم ببینم آیا لازمه یا همون 1N4007 ها جواب می دهند

ممنون

درود

برخی از برآوردهای فنی نیاز به تخصص نداره
مثلا اگه موقتا از حلبی برای سقف یک اطاق استفاده کردیم و بخواهیم یک طبقه دیگر اضافه کنیم افراد عامی و فاقد تخصص هم میدونن صفحه حلبی قادر به تحمل وزن طبقه دوم نیست و نیاز به کسب نظر از مهندس ساختمان نداره.

لذا کاملا بدیهی است جریانی که قراره از دیود پل عبور کنه ، اگه ۱ آمپر عبور کنه باید ازدیودی با تحمل بالاتر از ۱ آمپر استفاده کنیم و اگه ۱۰ آمپر عبور کنه باید از دیود بالاتر از ۱۰ آمپر استفاده کنیم.

اینکه معتقدید خطاهای شما اشکالی نداره چون من به شما تذکر میدم و مجددا بررسی میکنید بله تا حدودی درسته اما
متاسفانه این نگاه غیرمنصفانه بابای منو در میاره.
درسته که تند تند چیزایی تایپ میکنید و به امور دیگر خود میپردازید و تصور میکنید با این شیوه وظایف خود را بمن تحمیل و از اوقات خود در امور دیگری استفاده کرده اید و من با تحقیق مفصل و تردید به گزارش و پرسش و پاسخ های مکرر ممکنه عاقبت موفق به کشف خطا بشم.

اما صرفنظر از اینکه خسارت زیادی بمن و دیگر متقاضیان تحمیل فرمودید و بجای رفع مشکل ایشان باید خطاهای شما رو کشف کنم و حتی خودتان هم ضرر میکنید و بزودی نتیجه نمیگیرید ، معذالک :

اولا منم آدم هستم و اگه بخشی از وقتم را در اختیار علاقمندان گذاشتم ، هدفم کشف خطای گزارش ها نیست بلکه متقاضی مکلف است لااقل دو بار گزارش خود را مطالعه کنه تا گزارش دقیقی ارسال کنه و اوقاتم بابت اصلاح خطای گزارش مصرف نشه .
باوجودیکه باید بلده و راهنما ناز کنه نه نیازمند به راهنمایی ، اما اصول بدیهی را وارونه فرمودید و شما که به اطلاعات و تجربیاتم نیاز دارید با ناز و اکراه و ابهام گزارش میکنید و یکبار هم صحت تایپ را بررسی نمی کنید
و من که برایگان مشکل شما رو حل میکنم چندین بار پاسخم را بررسی و مطالعه و ویرایش میکپم تا پاسخ شفاف و صحیح و کاملی باشه
اگه هزاران پست منو ببینید بسیار بسیار بندرت کسی تونسته خطایی در پست های من پیدا کنه و دراینصورت بلافاصله اصلاح کردم و پوزش خواستم.

اما من بارها خطای شما رو اعلام کردم و پس از تکرار مکرر باید ناگزیر به پاسخگویی بشی تا پاسخ بدی.

ثالثا با این فرض که از هر متقاضی مبلغ کلانی هم میگیرم چرا باید مشکل کسانی را حل کنم که دقتی ندارند و باید ۱۰ برابر تلاش کنم تا نتیجه بگیرند و لذا مشکل متقاضیانی را قبول میکنم که منصف باشند مضافا که تعداد بیشتری از مشکلات حل میشه.

اتفاقا در اولین پست های شما این ویژگی شما را دیدم و اعتراض کردم و تابحال بخش عمده پاسخ ها و اوقات من در این خصوص تلف شده تا بلکه به تکلیف خود عمل کنید اما نتیجه این شد که پس از ۸۲ پست تازه میفرمایید مگه چیه ؟ من بدون دقت مینویسم وشما خطاهاشو کشف میکنی و با تذکر شما رفع میکنم

که البته بعد از تذکر هم لابد با همون شیوه تند تند تایپ میکنید و خطاها را تکرار میکنید و منم تذکر را تکرار میکنم و و عاقبت جز خطا و تذکر ، نتیجه دیگری نمیگیریم.خصوصا که میپذیریم بعنوان مثال ۵۰۰ کیلو را در تایپ اشتباه سهوی کردید اما پاسخ ندادن هم اشتباه سهوی بوده که چندین بار خطای ۵۰۰ کیلو را سوال کردم تا پاسخ دهید ؟

ثالثا من خدا نیستم که هر خطایی را کشف کنم و اگر بفرمایید مدار را به ۱۰ ولت متصل کردید چطور بفهمم به ۲۰ ولت متصل کرده اید .؟
لذا کشف برخی از خطاها خارج از توانایی منه و موجب بی ثمر شدن زحمات میشه.

سوال نهایی که فرمودید
تاپیکی از شما دیدم که تغذیه ایده آلی با یک آی سی و چند ترانزیستور و محدود به ۳۰ ولت طراحی کردید آیا این مدار با ۳ ترانزیستور را میتونیم به همان دقت برسونیم که تا ۱۰۰ ولت هم قابل استفاده و ایده آل باشه؟

پاسخ این سوال هم نیاز به تخصص نداره زیرا :
«« کل (کچل) اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی »»

لذا اگه بلد بودم تغذیه ایده آلی فقط با ۳ ترانزیستور و آنهم تا ۱۰۰ ولت طراحی کنم دیگه اون تاپیک را مطرح نمیکردم که قطعاتش چندین برابر است .

بنابمراتب و من حیث المجموع بهتره از پیگیری این مدار چشم پوشی فرمایید.
بویژه که بخش اعظم پاسخ های من صرف خطا و تشریح وظایف و رعایت انصاف شده.

سپاس

آخرین ویرایش:

Hamid_nice

کاربر
2018-12-18
91
168
شما اشکالی نداره چون من به شما تذکر میدم و مجددا بررسی میکنید بله تا حدودی درسته اما
متاسفانه این نگاه غیرمنصفانه بابای منو در میاره
اینکه معتقدید خطاهای شما اشکالی نداره چون من به شما تذکر میدم و مجددا بررسی میکنید بله تا حدودی درسته اما
متاسفانه این نگاه غیرمنصفانه بابای منو در میاره
فکر می کنم که شما منظور من رو برعکس متوجه شدید
من منظورم این نبود که من اشتباه کنم شما وظیفه داری اشکالش رو در بیاری
منظور من این بود که با توجه به اینکه من تجربه و دید شما رو ندارم احتمال اشتباه از من و در گزارشاتم بیشتر وجود داره و اگر گفتم که شما تذکر بدید منظورم این نبود که من بی توجه عمل کنم و این مسولیت رو بندازم به دوش شما یا کسی دیگر بلکه منظورم این بود که که من دقت به خرج خواهم داد ولی ناگزیر به دلیلی که گفتم احتمال خطایی که حتی متوجه ادن نشم بدیهی هست و اگر شما همون موقع که بواسطه تجربه تان متوجه می شوید تذکر بدید در اتلاف زمان که خود اشاره کردید جلوگیری میشه و همانطور که گفتید از زمانتان برای رفع مشکلات دیگران بهتر بهره می برید

ممنون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
فکر می کنم که شما منظور من رو برعکس متوجه شدید
من منظورم این نبود که من اشتباه کنم شما وظیفه داری اشکالش رو در بیاری
منظور من این بود که با توجه به اینکه من تجربه و دید شما رو ندارم احتمال اشتباه از من و در گزارشاتم بیشتر وجود داره و اگر گفتم که شما تذکر بدید منظورم این نبود که من بی توجه عمل کنم و این مسولیت رو بندازم به دوش شما یا کسی دیگر بلکه منظورم این بود که که من دقت به خرج خواهم داد ولی ناگزیر به دلیلی که گفتم احتمال خطایی که حتی متوجه ادن نشم بدیهی هست و اگر شما همون موقع که بواسطه تجربه تان متوجه می شوید تذکر بدید در اتلاف زمان که خود اشاره کردید جلوگیری میشه و همانطور که گفتید از زمانتان برای رفع مشکلات دیگران بهتر بهره می برید

ممنون

درود

بزرگوار مثالی که مطرح کردم گویای همه چیز است که در پست ۷۸ فرمودید؛
با ۵۰۰ کیلو تست کردم خود ۵۰۰ کیلو و مقاومت R2 بدتر از قبل داغ شدند
اینکه دو بار ۵۰۰ کیلو تایپ بشه اشتباه تایپی نیست.
و اینکه مکررا اعلام کردم ولی پاسخ را در پست ۸۲ دادید فراموشی و سهوی نیست.

موضوع مهم اینه که همگی میخواهیم از وقتمون استفاده کنیم ولی من حاضر شدم بخشی از وقتم را در اختیار شما بگذارم ولی شما میخوای بجای شما هم وقت بذارم که بیشتر به کارهای دیگه برسی و لذا نمیتونی دوبار متنی که تنظیم کردی چک کنی و با دقت کافی گزارش کنی و اینجوری فرصت بیشتری برای بقیه کارها داشته باشی ، فقط من باید چندین برابر تلاش کنم تا بی دقتی شما جبران بشه که اشکالی نداره .

سپاس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا