آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: جريان كشيدن شديد ترانزيستوراي ورودي امپ ام بي اكوستيك

arash 1364

کاربر vip
کاربر
2018-05-26
201
139
با سلام خدمت اساتيد محترم
يك عدد امپ ام بي برام اوردن كه ترانزيستوراي وروديش(50n06) كلا سوخته بود به همراه خازن هاي تغذيه(ولت٢٢٠٠،٣٥) كه كامل عوض شد،ترانزيستورهاي خروجي هم تست شد همش سالمه(بيرون مدار با اهم بالا چك شد) الان ولتاژ به امپلي ميدم ترانزيستوراي تغذيه به شدت داغ ميكنه جوري كه فيوز ترانس ميسوزه،ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

پیوست‌ها

• 2.7 مگابایت بازدیدها: 392

por-ali-89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-08-28
1,237
4,603
تهران
درود
فت های نقلبی تو بازار خیلی زیاد شده .. اگر از فت ها مطعن هستید .
در مدار نشتی دارید ..
به نظر من .. قطعات را دوباره خوب چک کنید و در قسمت درایو انها هم مطعن شوید که نشتی نداره
در قسمت ترانزیستور های قدرت هم باید بیرون با اهم بالا چک شود و در قسمت ذرایو
داغی مربوط به نشتی میشه

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
درود
در مدار نشتی دارید ..
به نظر من .. قطعات را دوباره خوب چک کنید و در قسمت درایو انها هم مطعن شوید که نشتی نداره
داغی مربوط به نشتی میشه

با احترام و در تکمیل فرمایش شما, در مورد ماسفت ها و ای جی بی تی به تست دیودی اکتفا نکرده و بوسیله تستر یا تست لامپ (مدار راه انداز بعلاوه مصرف کننده) تست بشه بهتره, من مواردی داشتم که تست اهم متری خطا نداشته و سالم نشون میداد ولی زیر بار جواب نمیداد, مخصوصا با توجه به اوضاع خراب قطعات یدکی حتی قطعات نو رو قبل استفاده حتما چک کنید

MOHAMMADTK13

کاربر vip
کاربر
2018-08-27
138
143
تهران،شمیرانات
سلام دوست عزیز اگر قطعه خراب نداشتی ایراد از دو عدد سیم پیچ سلف هستش احتمالا سیمپیچ از داخل بهم وصله یا با تکان دادن یا از مدار خارج کن سیم پیچ را باز کن وببند ایراد رفع میشه.من چند مورد داشتم که ایراد از سلفها بوده که رفع شده.نتیجه را اعلام کنید

آخرین ویرایش:

Behnammohsen

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-05
518
1,313
33
Babol
درود .
اول به توصیه دوستان عمل کنید.
۹۰درصد فت های nf06 های بازار آشغالن . برای امتحان اصل بودن این راه رو امتحان کنید که یکی از فت های نو رو فدا کنید ولی اگر از اصل بودن مطمئن شدید حداقل ۵۰ تا از فروشنده بخرید که بدردتون میخوره باز :
یک فت اصلی که ترکیدگی داره رو از رو مدار جدا کنید و هسته اش رو با سیمچین بدقت بشکونید تا مغزش رو ببینید . یک فت نو که قصد خریدشو دارید هم بشکونید . فت های nf06 اصلی تقریبا ۲ تا ۳ میلیمتر مربع مغزی دارند ولی مدلهای فیک حدودا یک میلی متر مربع .

در ضمن در تصویر یکی از فت هاتون با بقیه فرق داره ، در این موارد همه رو یکجا عوض کنید.

دو عدد دیود زینر ۱۲ولت ۲وات هم فکر میکنم زیر اون بوردی که پتانسیومترها روشه باید باشه بدون تست تعویض کنید.

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
درود .
۹۰درصد فت های nf06 های بازار آشغالن . برای امتحان اصل بودن این راه رو امتحان کنید که یکی از فت های نو رو فدا کنید ولی اگر از اصل بودن مطمئن شدید حداقل ۵۰ تا از فروشنده بخرید که بدردتون میخوره باز :
یک فت اصلی که ترکیدگی داره رو از رو مدار جدا کنید و هسته اش رو با سیمچین بدقت بشکونید تا مغزش رو ببینید . یک فت نو که قصد خریدشو دارید هم بشکونید . فت های nf06 اصلی تقریبا ۲ تا ۳ میلیمتر مربع مغزی دارند ولی مدلهای فیک حدودا یک میلی متر مربع .

در ضمن در تصویر یکی از فت هاتون با بقیه فرق داره ، در این موارد همه رو یکجا عوض کنید.

دو عدد دیود زینر ۱۲ولت ۲وات هم فکر میکنم زیر اون بوردی که پتانسیومترها روشه باید باشه بدون تست تعویض کنید.
درود بر شما...
یک فت نو که قصد خریدشو دارید هم بشکونید . فت های nf06 اصلی تقریبا ۲ تا ۳ میلیمتر مربع مغزی دارند ولی مدلهای فیک حدودا یک میلی متر مربع .

جناب بهنام دوست بزرگوارم تجربه خوبی بود
واقعا باید کلیه جنسهای تقلبی رو رسوا نمود تا همگان باخبر باشن و مثل این دوستمون به دردسر نیوفتیم

سپاسگزارم

Behnammohsen

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-05
518
1,313
33
Babol
متشکر از لطفی که دارید . چون من چندین بار اسیر این دسیسه شدم و ضرر سنگینی هم از نظر مالی و هم روحی متحمل شدم و نهایتا تصمیم به حذف تعمیر آمپلی فایر از تعمیراتم گرفتم فقط و فقط بدلیل سودجویی یه عده از خدا بی خبر بخاطر وارد کردن قطعات فیک و ضعیف و گاها معیوب . مشتری هم که با کمترین هزینه بهترین کار رو از تعمیرکار میخواد . تمام فشار سیستم صوتی هم روی آمپیلی فایره که کوچکترین ضعف به فجیع ترین شکل ممکن خرابکاری بوجود میاره ....
بهمین جهت دوست ندارم کسی مثل من این مشکلات رو تجربه کنه .
به امید روزی که واردکننده ها کمی دلسوز آبروی تعمیرکارها بشن...

arash 1364

کاربر vip
کاربر
2018-05-26
201
139
درود
در مدار نشتی دارید ..
داغی مربوط به نشتی میشه
فت هارو كلا تعويض كردم اون روشي كه دوستمون گفتن هم چك كردم و يكي از ترانزيستورارو شكافتم حدود ٢/٥ ميليمتر بود ولي بازم ترانزيستورا داغ ميكنه به شدت

arash 1364

کاربر vip
کاربر
2018-05-26
201
139
درود .

استاد عزيز اينكارو كردم حدو ٢/٥ ميليمتر بود و خريدم كلا عوض كردم و همچنين ديود زنر تو مدار نيست جاش رگولاتور ٧٨٠٥ و ٧٩٠٥ هست،ولي باز ترانزيستور به شدت داغ ميكنه

Behnammohsen

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-05
518
1,313
33
Babol
طبق فرموده دوستان ترانس ها رو باز کردید ؟

ترانزیستور های بزرگ زوج رو تست کردید ؟(هم تست دیود هم تست اهم بالا . کوچکترین نشتی بین کالکتور و امیتر قابل قبول نیست)

دیودهای جفت فرکانسی رو تست کردید ؟(هم تست دیود هم تست اهم بالا . کوچکترین نشتی قابل قبول نیست)

بالا