آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: قطع و وصل مکرر مودم dlink مدل2730u

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
چند روز پیش این مشکل پیش اومد بعد از 8 سال استفاده. دیدم که بدنه مودم بینهایت داغ شده و چراغ اینترنت خاموش شده. باز کردم و خازنهای الکترولیت رو تعویض کردم که فقط یکی یه مقدار اهمی شده بود. ولی باز دوتا ایسی که یکی هیت سینک داره و خازنهای اطرافش داغ میکنن. و هر از چند دقیقه ای قطع و وصل میکنه.در ضمن بنده اطلاعات نرم افزاری ندارم. به خاطر کار خانمم شدیدا به اینترنت نیاز داریم.ممنون میشم کمکم کنین.

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس
سلام عکس از برد قرار بدین و مشخص کنید کدوم چیپ داغ میکنه ، قطع و وصل شدن ممکنه از نویز داشتن خط به دلایل مختلف (مثلا نزدیک شدن به سیم برق ، ابخوردن سیمها ، اکسید شدن و شل شدن اتصالات ) و خرابی اطلاعات داخل ایسی فلش ، خرابی خازن های اطراف چیپ لاین درایور ، خرابی خازن های تغذیه ، خرابی کریستال ایسی لاین درایور ، خرابی خود ایسی لاین درایور و لحیم سردی در نقاطی از مدار باشه

امپر مصرفی مودم رو در صورت امکان اعلام کنید ، میزان داغ شدن ایسی لاین درایور بدون هیت سینک نباید به حدی باشه که نوک انگشت رو فورا بسوزونه
البته بعضی مودم ها چیپ لاین درایور ندارن و عملکردش با cpu ادغام شده

مدت زمان قطع و وصلی چقدره؟

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
از پاسخ دقیق شما و حوصله ای که برای بنده دادین ممنون.
البته تمام خازنهای الکترولیت با تست سلامت تعویض شدن(همه)فقط خازنهای سرامیکی رو چک نکردم.در ضمن روی هیت سینکی که داره وقتی انگشت میگذارم بعد از 3 ثانیه میسوزه در این حده. و در مدت 10 دقیقه شاید دو یا سه بار قطع میشه چراغ اینترنت خاموش میشه و بعد از دو سه دقیقه دوباره وصل میشه.اومدم بازش کردم و یک فن روش کار گذاشتم که تو مدت دو ساعت. فقط دو بار قطع و وصل شد.نمیدونم چطور عکس بگذارم ولی سعی میکنم کارهایی که گفتین رو انجام بدم. در ضمن مشخصات مودم به شرح زیر میباشد.
Dlink DSL_2730u
P/N:ISL2730UENME.C1E
H/W ver:C1 F/Wver:ME_1.00
FCC ID:KA2DSL_2640U
مودم سیاه رنگ و تک انتن هست که نمونش تو تصاویر سایت دیدم.

آخرین ویرایش:

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس
از پاسخ دقیق شما و حوصله ای که برای بنده دادین ممنون.
البته تمام خازنهای الکترولیت با تست سلامت تعویض شدن(همه)فقط خازنهای سرامیکی رو چک نکردم.در ضمن روی هیت سینکی که داره وقتی انگشت میگذارم بعد از 3 ثانیه میسوزه در این حده. و در مدت 10 دقیقه شاید دو یا سه بار قطع میشه چراغ اینترنت خاموش میشه و بعد از دو سه دقیقه دوباره وصل میشه.اومدم بازش کردم و یک فن روش کار گذاشتم که تو مدت دو ساعت. فقط دو بار قطع و وصل شد.نمیدونم چطور عکس بگذارم ولی سعی میکنم کارهایی که گفتین رو انجام بدم. در ضمن مشخصات مودم به شرح زیر میباشد.
Dlink DSL_2730u
P/N:ISL2730UENME.C1E
H/W ver:C1 F/Wver:ME_1.00
FCC ID:KA2DSL_2640U
مودم سیاه رنگ و تک انتن هست که نمونش تو تصاویر سایت دیدم.

با این توصیف به نظر میاد مودم شما ایسی لاین درایور نداره و قطعه ای که هیت سینک داره و داغ میکنه cpu هست (بدون عکس نمیشه نظر قاطع داد) که با خنک کردنش تعداد قطعی ها کمتر شده پس احتمال خرابی cpu زیاده ، از روی سلف یا خازن های کنار cpu ولتاژ ورودی به cpu رو اندازه بگیرین نباید بیشتر از 1.1 ولت باشه اگه قطع شدن فقط شامل چراغ لینک و اینترنت هست پس احتمال خرابی اداپتور خیلی کمه ، زمانی که مودم ریست میشه احتمال خرابی اداپتور زیاد تره ولی بازهم طبق فرمایش دوستمون با یک اداپتور دیگه هم تست کنید

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
اره فقط و فقط چراغ اینترنت قطع میشه و چراغهای دیگه از جمله ای دی اس ال و وای فای روشن میمونن. و بعد از چند دقیقه وصل میشه. فقط جالبه که فن گذاشتم میزان قطعی ها خیلی کمتر شده. به نظر شما راه چاره ای داره؟

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
1561233168644889495915.jpg
و همان طور که در بالا گفتم فقط چراغ اینترنت خاموش میشه و مابقی روشنن.که بعد از چند دقیقه وصل میشه. اینم فنی که روش گذاشتم. و خیلی بهتر شده.

آخرین ویرایش:

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
1561233731737-605371688.jpg
ایسی که هیت سینک داره زیاد داغ میشه شایدم سی پی یو باشه. و اون ایسی از سمت چپ اولی مربع شکله حدود یک سانت در یک سانته و اطرافش کلی پایه داره.دقیقا زیر سلفای زرد رنگه. این هم داغ میشه. لطفا اگه چاره ای داره کمکم کنین. در ضمن عکس بالا در حالتی که فن روش گذاشتم میباشد.

آخرین ویرایش:

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام
توی تنظیمات مودم چک کنید SNR خط چنده ؟ و در صورت امکان با یک مودم دیگه مقایسه کنید.
ممکنه مشکل از نویز خط باشه.

بالا