آی پی امداد
abtahi

یو پی اس فاراتل ssp3000x بعد دو دقیقه کار قطع میشود

shams.iran

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-28
853
8,145
ايران
با درود به همکاران گرامی یو پی اس فاراتل ssp 3000 امده برای تعمییر که کلا تمام چرغها روشن میشد و‌ بوی سوخت میداد. که با تعویض ماسفتها و مقاومت های کنار ماسفتها و تما خازن های اطراف ماسفت و ترانزیستورهای 2n222 و 2907 عوض شدند. الان یو پی اس کار میکنه اما بعد دو‌دقیقه قطع میشه . خروجی ۲۲۰ کاملا دارم مصرف کننده هم بهش وصل کردم تا ۸۰۰‌وات و باطری ها رو هم شارژ میکنه که چهار تا باطری ۱۲ ولت ۱۰۰ آمپر هست یکی از باطری ها افت ولتاژ داشت عوض کردم. یکی که نو هست ۱۳.۵ ولت بقیه ۱۲.۹۰ولت شارژ میکنه اما موقعی که یو پی اس رو‌ از برق میکشی باطری ها ۱۲.۵ولت و باطری نو ۱۳ ولت میشه . اما باز هم قطع میشه بعد دو دقیقه. در ضمن چراغ فالت هم‌خاموشه. ممنون میشه اساتید اگه کمک‌کنند در تعمییر این یو پی اس.

پیوست‌ها

• 354.2 کیلوبایت بازدیدها: 24
  • 609.1 کیلوبایت بازدیدها: 24

majid0307

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-06
209
1,175
ایران
اول این که چرا روی برد یو پی اس فاراتل ssp 3000یک عدد خازن 5 میکرو 400 ولت نیست
این خازن حتما باید نصب شود و احتمالا مشکل حل شود و هنگام نصب خازن عبور سیم از CT فراموش نشود

ولتاژ ای سی میکرو باید 5 ولت ثابت باشه
ولتاژ شارژر باید فیکس 54 ولت و کاملا ثابت باشه
هنگام کار در حالت باتری حتما باید جریان گرفته شده از باتری در حالت بدون بار زیر یک آمپر باشد و اگر بالای یک آمپر بود باید عیب رفع شود
اگر ارت دارید به دستگاه متصل کنید و فازو نول ورودی را طوری وصل کنید که ال ای دی swf خاموش شود
این چند مورد را چک کنید و نتیجه را اعلام کنید

آخرین ویرایش:
بالا