آی پی امداد
abtahi

کولر گازی اینورتر LG تایتان ( عدم راه اندازی موتور کمپرسور)

محمد شاکری

کاربر vip
vip
کاربر
2023-04-22
36
24
خراسان رضوی
با درود واحترام خدمت مهندسان گرامی / یه برد کولر گازی LG اینورتر مشتری آورده که میگه موتور رو راه نمی اندازه / Model: NT127SK1
من تعمیرکار برد هستم ولی اولین بار هست که دارم اینورتر کولر رو انجام میدم / احتمال دادم که ازقسمت iPM باشه و igbt ولی می خوام از خرابی igbt مطمین بشم چون گرونه و باید بخرم / ولتاژ‌ ۳۲۰ ولت خروجی دارم ولی پین های سه فاز مجازی که فکر می کنم باید ۱۲۰ ولت بدن هر کدام ۴ ولت بیشتر نمیده .. آیا خرابه یا طور دیگه ای هم باید تست کنم ؟
در باقی قسمت ها : ولتاژ ۵ ولت رو روی آیسی اصلی دارم ... روی پل دیود ها در PFCM هم روی خروجی ها یکی ۳۲۰ ولت و دیگری ۲۲۰ ولت دارم ... رله های درسته .. خازن ها هم ولتاژ مناسب میده
و ر.س سنسورها هم ۵ ولت دو دارم و اهم شون هم درسته
ممنون میشم راهنمایی کنید که igbt رو بخرم یا اول طور دیگه ای برای اطمینان چک کنم

محمد شاکری

کاربر vip
vip
کاربر
2023-04-22
36
24
خراسان رضوی
برای من جالب و مشکوکه که همه ی برد سالمه و فقط igbt سوخته . برای همین خواستم از راهنمایی دوستان بهره ببرم
NT127SK1-.jpg

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,550
7,103
IRANTK
سلام وقت بخیر
بعداز مدت ها از انجمن دور بودم مجدد برگشتم اما دلیلش خبرهایی از جناب غزال و استاد عزیزم که من را در شوک فرو برد.
-------------------------‐‐---------
باتوجه به هوشمند بودن مدار برای هر بخش خرابی یک ارور قرار دادند با این ارور ها میتوان عیب را تفکیک و سریعتر رفع عیب نمود.
اینورتر از پیچیدگی های خاص خودش بهره میبره و نیازمند دانش قوی همراه با تجربه است.
در صورت صحت و سلامت و سیم کشی تمام اجزا ولتاژ خروجی ipm بدون موتور چند ثانیه پس از عملکرد فن ظاهر و در صورت عدم وجود موتور قطع میگردد
شما در ابتدا نفرمودید دستگاه چه اروری میزند؟

محمد شاکری

کاربر vip
vip
کاربر
2023-04-22
36
24
خراسان رضوی
درود بر شما مهندس جان /
سلام وقت بخیر
بعداز مدت ها از انجمن دور بودم مجدد برگشتم اما دلیلش خبرهایی از جناب غزال و استاد عزیزم که من را در شوک فرو برد.
-------------------------‐‐---------
باتوجه به هوشمند بودن مدار برای هر بخش خرابی یک ارور قرار دادند با این ارور ها میتوان عیب را تفکیک و سریعتر رفع عیب نمود.
اینورتر از پیچیدگی های خاص خودش بهره میبره و نیازمند دانش قوی همراه با تجربه است.
در صورت صحت و سلامت و سیم کشی تمام اجزا ولتاژ خروجی ipm بدون موتور چند ثانیه پس از عملکرد فن ظاهر و در صورت عدم وجود موتور قطع میگردد
شما در ابتدا نفرمودید دستگاه چه اروری میزند؟
حق با شماست و من چون میدونم اینا کد خطا دارن همون اول از مشتری پرسیدم ولی ایشون گفت که هیچ اروری نشون نمیده روی یونیت داخلی و چندین بار هم تاکید کردم ولی اصرار داره که هیچ اروری نمیده / برای همین مجبور شدم خودم برد رو بلوک به بلوک چک کنم و تنها مشکلی که دیدم روی همون سه پین بود که خروجی ندارند در سه پین به هم پیوسته زیرین igbt ولتاژ ۳۲۰ رودارم و خازن اصلی هم همینطور و رگلاتور هم ۵ ولت آیسی رو دقیق داره .. برای همین گفتم از اون سه فاز مجزا هست که باید ۱۲۰ ولت نشون بده ولی نمیده ... سوال من الان اینه وقتی برد رو من ولتاژ میدم در اون سه پین که علامت زدم توی عکس هر کدام ۱۲۰ ولت باید باشه یا حتما باید به کمپرسور هم متصل بشه تا خروجی بده؟ ( که فکر نمی کنم اینطور باشه )

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,550
7,103
IRANTK
سلام و وقت بخیر
جناب شاکری
۳ لامپ رشته ای را بردارید یکسر از ۲ سر هر لامپ را بهم متصل کنید درنتیجه از هر لامپ ۱ سر دارید که باید به ۳ فاز از IPM یا همان سوکت موتور کندانسور وصل کنید.
بعد از راه‌اندازی در صورتی که خطایی نباشد در ابتدا فن کندانسور سپس با فاصله ای کوتاه کندانسور عمل می‌کند که شما لامپ متصل کردید باید برای لحظه ای کوتاه لامپ ها روشن و خاموش شود

بالا