آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کدام نوع lcd ها (اعم ازمال موبایل یا ایفون درب یا وسایل دیگر) را میتوان به آردوینو متصل کرد؟

mahdi0885

کاربر
2023-05-24
1
0
تهران
کدام نوع lcd ها (اعم ازمال موبایل یا ایفون درب یا وسایل دیگر) را میتوان به آردوینو متصل کرد؟
با سلام به دوستان..
من چند وقته میخوام از lcd موبایلها و مترونم و وسایلی که قدیمیه و دم دستمه ، برای آردوینو استفاده کنم ،فقط یکی دوتا رو پیدا کردم !!
اگه کسی از دیگر انواع lcdموبایلهایی که به اردوینو میخوره ،خبری داره ؟! لطفا راهنماییم کنه.:unsure:

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
با سلام به دوستان..
من چند وقته میخوام از lcd موبایلها و مترونم و وسایلی که قدیمیه و دم دستمه ، برای آردوینو استفاده کنم ،فقط یکی دوتا رو پیدا کردم !!
اگه کسی از دیگر انواع lcdموبایلهایی که به اردوینو میخوره ،خبری داره ؟! لطفا راهنماییم کنه.:unsure:
سلام
شما از چه مدل هایی استفاده کردید . با اراءه مستندات​

saeed_9_12

کاربر vip
vip
کاربر
2009-11-06
10
14
اکثر lcdها رو میشه درایو کرد ولی باید اطلاعات جامعی در مورد اون داشته باشید.
یکی از راحت ترین lcdهای قدیمی موبایلی برای کار با آردوینو، نوکیا 5110 هست. این lcd از کنترلر PCD8544 استفاده می کنه که توی گوشی های 3310 هم استفاده می شده. دیتاشیتش رو پیوست میکنم براتون.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
اکثر lcdها رو میشه درایو کرد ولی باید اطلاعات جامعی در مورد اون داشته باشید.
یکی از راحت ترین lcdهای قدیمی موبایلی برای کار با آردوینو، نوکیا 5110 هست. این lcd از کنترلر PCD8544 استفاده می کنه که توی گوشی های 3310 هم استفاده می شده. دیتاشیتش رو پیوست میکنم براتون.
تشکر از شما . بله اینها عادی هستند . مثلا نوکیا ۶۶۱۰ که نمایشگر عالی داره . مثلا نوکیا ۱۰۵ جدید احتمالا هندی باشن. بهتره از نمایشگری استفاده کنید که با روش spi سیم بندی شده باشه همچنین از چیپست های مشهوری چون سری st7735 - ili9341 و سری
oled ..SSD1306
البته بعضی از نمایشگر ها از i2c هم استفاده می کنند .

companyvesal

کاربر vip
vip
کاربر
2017-02-23
22
28
IRAN , همدان
سلام تقریبا همه نمایشگرها میشود فقط به شرطی که اسم پین اوت السیدی ها را بشناسی که مثلا ولتاژ و زمین کدومه یا دیتا کدومه اگر ورودی خروجی داره اونا رو بدونی حتی بعضیا یه آیکن داره مثلا شکل اتش هست که با یه پین مخصوص high میشه. خلاصه اینارو بدونی هر السیدی دستگاه خرابی میتونی واسه دستگاه یا پروژه دیگه بکار بگیری و ناگفته‌ها نمونه که اگر مجرب و حرفه ای باشی گاهی خودت هم با ولتاژ خیلی کم و آزمون و خطا میتونی راحت پیداشون کنی.موفق باشی

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
چیپ ست درایور رو باید حتما بدونی وگرنه نمی تونی راه بندازی . ضمنا پارامتر های دیگر هم هست که باید بدونی

بالا