آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کار نکردن مایکروویو ناسیونال مدل NN-K561WF

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

جولا

کاربر
2012-07-05
14
49
اهواز
پاسخ : لطفا استادان عزیز و مدیر سایت در مورد رفع اشکال از مایکروویو ناسیونال راهنمایی کنید.

با سلام خدمت آقای amolpana

ببخشید پاسخ چند روز دیر شد.همانطوریکه فرمودید با استفاده از اهم متر مسیر ها راچک کردم.از 9 مسیر موجود بر روی کابل فلت ؛دو مسیر کناری مقاومت بالا یی داشتند و بقیه ارتباط خوبی داشتند و با مقاومت صفر راه میدادند.حالا استاد بفرمائید این دو مسیر را چطور میتوان ترمیم کرد بطوریکه مطمئن از جوابگویی مدار باشم؟یکی از دوستان می گفت اسپره گرافیتی هست که برای این کار استفاده میشود .که البته باید با دقت صورت گیرد تا مسیرها بهم ارتباط برقرار نکنند.ولی قبلا شما فرمودید این کار ممکن است پس از خشک شدن کرافیت بدلیل خشکی گرافیت بشکند و مجددا خراب شود.بهر حال راهنمایی کنید چگونه میتوان با کمک شما با دقت قابل قبولی این مسیرها را ترمیم کرد؟ لطفا راهنمایی کنید.

جولا

کاربر
2012-07-05
14
49
اهواز
پاسخ : لطفا استادان عزیز و مدیر سایت در مورد رفع اشکال از مایکروویو ناسیونال راهنمایی کنید.

ضمنا ببخشید.این قسمت سیاه شده(که احتمالا رنگ سیاه است چون با اهم متر راه نمی دهد. اگر گرافیت بود فکر میکنم راه میداد)) با نوک سوزن مثل لایه رنگ برداشته میشود.لازم است این سیاهی ها برداشته شود و مسیر ها تک تک از هم جدا شوند؟ یا نه دستکاری نکنم.راهنمایی لطفا

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل

به نام خدا
با سلام دوست گرامی
در مورد رنگی شدن کی برد لازم نیست کاری بکنید ایرادی ندارد اگر مطمئن هستید گرفیت نیست
[hide]در مورد تعمیر خط ها همانطور قبلا عرض کردم بنده حدود 20 دستگاه رو با اسپری گرافیتی تعمیر کردم ولی بعد از مدتی خراب شدن یا در هنگام نصب قطع شدن
راه پیشنهادی من و ساده تر با یک سوزن خیلی تیز در همان مکانی که الان زخمی کردید سوراخی ایجاد کنید و از یک یک سیم افشان نازک مثلا سیم سفید 2*75 معمولی یک عدد از سیم افشان را بگیرید و در داخل اون سوراخی که ایجاد کردید قرار دهید و بعد مسیر را با همان سیم ادامه دهید تا سوراخ بعدی که ایجاد کردین در نزدیک سوکت و سیم را محکم کنید حال میتوانید دو سر سوراخ را فیکس کنید که فقط با اسپری کربنی یا ماژیک نقره امکان پذیر است یعنی سیم باید با او سوراخ ها که مدار هستن ارتباط بر قرار کنن البته کمی اطراف سوراخ سیم را مدار آن را زخمی کنید تا خوب اتصال بدهد
در این روش با سیم من حدود 100 کی برد تعمیر کردم از اول بهتر کار کرد حتی ضمانت هم دادم بازم سوالی بود قبل از دست زدن بفر مایید [/hide]
از ایجاد کردن پست اضافی اجتناب کنید شب عید هست سرم شلوغه حتما جواب میدم
آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا