آی پی امداد
abtahi

مشکل سوختن برد لباسشویی وستل ۱۲۳

محمد شاکری

کاربر vip
vip
کاربر
2023-04-22
42
39
خراسان رضوی
با درود احترام خدمت مهندسین و همکاران عزیز
۲ هفته قبل یه برد ماشین لباسشویی وستل ۱۲۳ آوردن برای تعمیر که ترانس ۱۲ ولت / BTA16 / آیسی اپتوکوپلر و مقاومت های کناریش / خازن MKP همه سوخته بود که تعویض شد و تست شد که برد راه افتاد و تحویل مشتری شد ولی بعد از نصب روی ماشین بعد از حدود نیم ساعت کار یه دفعه BT سوخت دور موتور بالا رفت که مجددا باعث سوختن اپتوکوپلر و مقاومت ها شد / مجدد تعمیر شد و برای احتیاط اینبار دو آیسی ULN2003 که روی برد بود رو هم تعویض کردم ولی مجددا بعد از ۱۰ دقیقه کار دوباره دور موتوربالا رفت که مشخص بود BTA رو سوزونده و مقاومت ۴۶۰ اهم کناری هم یه مقدار دود کرد / دوباره تعویض شد و اینبار برای احتیاط قطعات متصل رو تعویض کردم ( موتور / هیدروستات و شیربرقی ها و سوییچ درب و .. ) ولی بازم بعد از ۱۵ دقیقه دوباره دورموتور بالا رفت و بازم BTA16 سوخت!!!!
خلاصه مزاحم شما دوستان شدم ببینم مشکل کجا می تونه باشه
آیا BTA16 ها ضعیفن یا اورجینال نیستن (نظر من اینه ) یا جای دیگه ای مشکلی هست؟
می تونم بجای BTA16 از BTA24 بزارم و تست کنم ؟ ( ولی درحالت اولی که برای من آورده بودن روی خودش همون BTA16 بود که سوخته بود )
متاسفانه سرعت اینترنت پایینه و نمی تونم عکسهای باکیفیت تری بزارم
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید / سپاسگزارم
Vestel1-k.jpg

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
234
2,395
اراک...
Bta16 تقلبی بازار پر شده...حتما از فروشگاه های معتبر اینترنتی از نوع اورجینال تهیه کنید...در ضمن خرابی بلبرینگ و زغال ها هم به triac فشار میاره...از برد اوراقی جارو برقی هم میتونید ،bta16 اصلی پیدا کنید..

آخرین ویرایش:

محمد شاکری

کاربر vip
vip
کاربر
2023-04-22
42
39
خراسان رضوی
من کارم انواع برد هست و همه BTA16 جارو برقی ها رو استفاده کردم قبلا :)) ... می خرم ..یه جا پیدا کردم سری 800B ( ۸۰۰ولت ) اورجینال را زده ۴۵ که چاره ای نیست و سفارش میدم ببینم چی میشه / سپاس بابت راهنمایی / دوستان دیگه هم اگر نظری پیشنهادی دارند لطف می کنن اگه مطرح کنند

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
512
1,028
سلام . طبق تجربه ی من . در تست دیودی ترایاک . افت ولتاژ پایه گیت با اند1 ترایاک های اصل بسیار کم و در حد صفر بوده. در صورتی که ترایاک های فیک حدود 0.6 ولت افت داشته . که این یعنی تلفات توان روی ترایاک میفته و داغ میکنه و میسوزه

بالا