آی پی امداد
abtahi

مشکل در کالیبره کردن اسیلوسکوپ Iwatsu - SS-5710

LILO

کاربر
2009-05-08
15
15
همدان
سلام و خدا قوت خدمت دوستان و همکاران عزیز
یک دستگاه اسیلوسکوپ 60 مگ هست که در فرکانس های بالا گیج میشه و شکل موج رو در هم نشان میده
از اساتید محترم ممنون و متشکر میشوم که اگر کمکی کنند در این باره

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
409
1,055
همدان کوی ولیعصر
سلام و خدا قوت خدمت دوستان و همکاران عزیز
یک دستگاه اسیلوسکوپ 60 مگ هست که در فرکانس های بالا گیج میشه و شکل موج رو در هم نشان میده
از اساتید محترم ممنون و متشکر میشوم که اگر کمکی کنند در این باره
سلام به همکار عزیز تا چه رنج فرکانسی بدون مشکل نشان میدهد واگر امکان دارد از نمونه برداری از فرکانس بالا به همراه انجام تنظیمات مد نظر به همراه توضیحات یک فیلم تهیه کرده ودر اینجا اپلود کنید تا بتوان راهنمایی دقیقی کرد

LILO

کاربر
2009-05-08
15
15
همدان
سلام به همکار عزیز تا چه رنج فرکانسی بدون مشکل نشان میدهد واگر امکان دارد از نمونه برداری از فرکانس بالا به همراه انجام تنظیمات مد نظر به همراه توضیحات یک فیلم تهیه کرده ودر اینجا اپلود کنید تا بتوان راهنمایی دقیقی کرد
سلام د درود بر شما
تا فرکانس 100 کیلو تغریبا خوبه اما فرکانس که بالا میره شکل موج در هم میشه مهندس بله به روی چشم ارسال می کنم
در ضمن جایی هست بفرستم برای سرویس و کالیبره
من خودم بازش کردم اسپری چرب هم به سلکتورها زدم خود برد هم شستم کلا اما مشکل از خود مدار هست چون در قسمت دیلی تایمش هم وقتی که کلید های مربوط رو میزنم یهو تصویر خیلی روشن میشه و باید با ولوم نور رو کم کنم و وقتی کار با دیلی تموم میشه مجدد باید نور رو زیاد کنم
کلا مشکل پیدا کرده چون چند وقتی هم خاموش بوده و گوشه انباری بوده

آخرین ویرایش:

LILO

کاربر
2009-05-08
15
15
همدان
سلام د درود بر شما
تا فرکانس 100 کیلو تغریبا خوبه اما فرکانس که بالا میره شکل موج در هم میشه مهندس بله به روی چشم ارسال می کنم
در ضمن جایی هست بفرستم برای سرویس و کالیبره
من خودم بازش کردم اسپری چرب هم به سلکتورها زدم خود برد هم شستم کلا اما مشکل از خود مدار هست چون در قسمت دیلی تایمش هم وقتی که کلید های مربوط رو میزنم یهو تصویر خیلی روشن میشه و باید با ولوم نور رو کم کنم و وقتی کار با دیلی تموم میشه مجدد باید نور رو زیاد کنم
کلا مشکل پیدا کرده چون چند وقتی هم خاموش بوده و گوشه انباری بوده
سلام بر شما همکار گرامی طبق خواسته ی شما هم فیلم تهیه کردم و هم عکس که خود عکس کاملا مشخصه که مشکل در کالیبره شدن سیگنال هست

LILO

کاربر
2009-05-08
15
15
همدان
طبق خواسته ی شما همکار محترم این فیلم ها و عکس ها تهیه شد ضمن این که فرکانس اعمال شده به اسیلوسکوپ 400 کیلو میباشد و نکته قابل توجه این هست که با تغییر سلکتور TIM/DIV در یک فرکانس ثابت اسیلوسکوپ قادر به نمایش دقیق همان فرکانس در یک تایم دیگر نیست . به طور مثال در فرکانس 400 کیلو با رنج 2 میکرو ثانیه محور انحراف افقی یک حالت داره و در رنج یک میکرو ثانیه یک حالت دیگر که اگر بخوام واضح تر بگم اسیلوسکوپ قادر به نمایش فرکانس دقیق نیست و برای خودش عشقی نمایش میده یک سیگنال رو

پیوست‌ها

• 84.5 کیلوبایت بازدیدها: 20
  • 82.9 کیلوبایت بازدیدها: 21
  • 91 کیلوبایت بازدیدها: 22

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,886
9,799
خراسان بزرگ!
درود
ایا پتانسیومتر کنترل تریگر روی پانل عمل میکند؟
دامنه ایا صحیح است؟
شکل موج تا فرکانس 60 صحیح است؟
و فقط مشکل در تریگر نکردن است؟
ایا این شکل موج نادرست حرکت میکند و ثابت نمیشود؟

داخل اسکوپ ایا از بردهای هیبرید که رویش قطعات اس ام دی استفاده شده وجود دارد؟
متشکرم

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
409
1,055
همدان کوی ولیعصر
طبق خواسته ی شما همکار محترم این فیلم ها و عکس ها تهیه شد ضمن این که فرکانس اعمال شده به اسیلوسکوپ 400 کیلو میباشد و نکته قابل توجه این هست که با تغییر سلکتور TIM/DIV در یک فرکانس ثابت اسیلوسکوپ قادر به نمایش دقیق همان فرکانس در یک تایم دیگر نیست . به طور مثال در فرکانس 400 کیلو با رنج 2 میکرو ثانیه محور انحراف افقی یک حالت داره و در رنج یک میکرو ثانیه یک حالت دیگر که اگر بخوام واضح تر بگم اسیلوسکوپ قادر به نمایش فرکانس دقیق نیست و برای خودش عشقی نمایش میده یک سیگنال رو
با سلام
همکار عزیز بابت فیلم وعکس ممنون از طریق دوستانم برایتنا پیگیر می شوم و اگر لازم شد یک مرکز مطمعا که کار تجهیزات اندازه گیری را انجام دهد برایتان
سلام
برای این منظور برایتان در پیغام خصوصی پیام فرستاده ام

LILO

کاربر
2009-05-08
15
15
همدان
درود
ایا پتانسیومتر کنترل تریگر روی پانل عمل میکند؟
دامنه ایا صحیح است؟
شکل موج تا فرکانس 60 صحیح است؟
و فقط مشکل در تریگر نکردن است؟
ایا این شکل موج نادرست حرکت میکند و ثابت نمیشود؟

داخل اسکوپ ایا از بردهای هیبرید که رویش قطعات اس ام دی استفاده شده وجود دارد؟
متشکرم
با سلام خدمت شما همکار گرامی
بله تمامی کلید و ولوم ها کار می کنند ، اما فقط کار می کنند و انتظار کالیبره کردن سیگنال را نداشته باشید .
تا به حال فرکانس 60 مگ به دستگاه اعمال نکردم مهندس .
ضمن این که اصلا فرکانس که بالا میره دستگاه گیج میشه .
من احتمال میدم که خازن های کوپلاژ در مدار به دلیل خاموش ماندن دستگاه خاصیت خودشان را از دست داده اند و ظرفیت و مقاومتشان تغییر کرده و این احتمال بنده بی شک است
و باز این که احتمال سوختن ترانزیستور یا دیود زنر حتما هست .
بردها کاملا دست نخورده است . و قطعات همه از نوع DIP هستند عرض می کنم خدمت شما که این دستگاه هم کاتالوگ داره و هم دفترچه راهنمای تعمیرات و کالیبره کردن کارخانه ای
مشکل فقط این هست که من نمیدانم کجایش ایراد داره .

LILO

کاربر
2009-05-08
15
15
همدان
با سلام
همکار عزیز بابت فیلم وعکس ممنون از طریق دوستانم برایتنا پیگیر می شوم و اگر لازم شد یک مرکز مطمعا که کار تجهیزات اندازه گیری را انجام دهد برایتان

سلام
برای این منظور برایتان در پیغام خصوصی پیام فرستاده ام
از شما خیلی ممنون و متشکر هستم

بالا