آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در شارژ شدن لپ تاپ با وجود سالم بودن باتری و شارژر

wintouch q73

کاربر
2014-07-10
8
2
سلام دوستان.
بنده، چند وقت پیش سیم شارژر لپ تاپم جدا شد، منظورم سیمیه که سرش فیش داره میخوره به لپ تاپ، من خواستم لحیم کنم، گرفتم لحیم کردم اما جای سیم مثبت و منفی رو روی برد شارژر اشتباه زدم، وقتی فیش رو به لپ تاپ زدم تا باتریش پر بشه دیدم لپ تاپ خاموش شد، بعد که لپ تاپ رو روشن کردم، متوجه شدم دیگه باتری شارژ نمیشه، خیال کردم باتری آسیب دیده، اما با لپ تاپ دیگه تستش کردم سالم بود و شارژ میشد.

از اون موقع تا حالا لپ تاپم شارژ نمیکنه و فقط وقتی کابل شارژر بهش وصل باشه کار میکنه. تا فیششو در بیارم خاموش میشه.
نا گفته نمونه وقتی باتریشو با لپ تاپ دیگه شراژ میکنم میزارم روی همین لپ تاپ کار میکنه، فقط شاري نمیشه!اگه شارژر هم وصل باشه باتری خودش خالی میشه.

مشکل از چیه؟
زیاد خرج داره؟

لپ تاپم hp 8470p i5 هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

i2015

کاربر
2020-10-31
99
66
سلام دوستان.
بنده، چند وقت پیش سیم شارژر لپ تاپم جدا شد، منظورم سیمیه که سرش فیش داره میخوره به لپ تاپ، من خواستم لحیم کنم، گرفتم لحیم کردم اما جای سیم مثبت و منفی رو روی برد شارژر اشتباه زدم، وقتی فیش رو به لپ تاپ زدم تا باتریش پر بشه دیدم لپ تاپ خاموش شد، بعد که لپ تاپ رو روشن کردم، متوجه شدم دیگه باتری شارژ نمیشه، خیال کردم باتری آسیب دیده، اما با لپ تاپ دیگه تستش کردم سالم بود و شارژ میشد.

از اون موقع تا حالا لپ تاپم شارژ نمیکنه و فقط وقتی کابل شارژر بهش وصل باشه کار میکنه. تا فیششو در بیارم خاموش میشه.
نا گفته نمونه وقتی باتریشو با لپ تاپ دیگه شراژ میکنم میزارم روی همین لپ تاپ کار میکنه، فقط شاري نمیشه!اگه شارژر هم وصل باشه باتری خودش خالی میشه.

مشکل از چیه؟
زیاد خرج داره؟

لپ تاپم hp 8470p i5 هست
سلام. لپ تاپ مداری داره جهت کنترل شارژ باتری. به احتمال ۹۹ درصد مدار آسیب دیده.
درضمن همیشه قبل از اتصال شارژر تعمیر شده به لپ تاپ با مولتی متر ولتاژ گیری کنید که مشلکی نداشته باشه

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
813
1,018
لبتابو باز کنید از مدار شارژ عکس بزارید احتمالا مقاومت فیوزی و چیزی اوت شده

ali99190

کاربر
2024-02-08
2
0
کرمان
سلام یه سوال دوستان من بخوام چرخ خیاطی مارشال بدون پدال راه بندازم میتونم از یه کلید بجای پدال استفاده کنم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
سلام دوستان.

مشکل از چیه؟
زیاد خرج داره؟

لپ تاپم hp 8470p i5 هست

درود

برای منم با حادثه متفاوتی همین عیب ظاهر شد.
بطوریکه سیستم الکترونیکی در نوار باریک همراه باطری یک لحظه از باطری جدا شد که دیگه با این شرایط نباید مجددا نصب میکردم که کردم و اشتباها اطلاعات باطری فاسد منتقل شد و ویژه هیچ باطری شارژ نمیکرد ولی بقیه کارها رو انجام می‌داد.

نهایتا پس از جستجو با تغییرات و ریست‌هایی رفع شد ولی الان بخاطر ندارم چکار کردم اما با راهنمایی خود لپتاپ سعی و تلاش کن درست میشه و اگه نشد به اهل فن مراجعه کن بسرعت رفع میکنن.
با توجه به تجربه و ایراد مشابه فوق ، مشکل سخت افزاری بعیدبنظر میرسه.

سپاس

بالا