آی پی امداد
abtahi

مشکل در ایسی رگولاتور آیفون تصویری سوزوکی

erfanmjn

کاربر vip
vip
کاربر
2023-01-21
14
7
24
شاهرود شهرک فدک
سلام خدمت اساتید محترم
اول از همه عذرخواهی میکنم بنده اولین بار هست از فروم استفاده میکنم اگر احیانا موضوع یا دسته رو درست انتخاب نکردم عذرمیخوام

بنده یک ایفون تصویری برند سوزوکی دارم اومده برای تعمیر از مدل ( 726tmi )
مشکل تغذیه داشت اون رو که رفع کردم متوجه خرابی در آیسی رگولاتور LSP5526 شدم ( ایسی کاملا سوخته بود حدودی متوجه شدم این ایسی هستش )
بعد از تعویض اون دستگاه به درستی روشن میشد منتهی تصویر نداشتم

پس از بررسی متوجه قطع شدن یکی از لاین های فلت ال سی دی شدم اما دقیقاً بعد از ترمیم اون بخش به محض روشن کردن دستگاه چندثانیه بکلایت روشن شد و مجدد همون ایسی رگولاتور سوخت ، بیشتر سوختگی هم از سمت ورودی و پایه vcc ایسی هستش

من ولتاژ ورودی رو برای اطمینان بیشتر با منبع تغذیه به دستگاه دادم

کسی از اساتید امکانش رو داره راهنمایی کنه چون بنده در تعمیرات چنین لوازمی مبتدی هستم

ممنون

erfanmjn

کاربر vip
vip
کاربر
2023-01-21
14
7
24
شاهرود شهرک فدک
سلام خدمت اساتید محترم
اول از همه عذرخواهی میکنم بنده اولین بار هست از فروم استفاده میکنم اگر احیانا موضوع یا دسته رو درست انتخاب نکردم عذرمیخوام

بنده یک ایفون تصویری برند سوزوکی دارم اومده برای تعمیر از مدل ( 726tmi )
مشکل تغذیه داشت اون رو که رفع کردم متوجه خرابی در آیسی رگولاتور LSP5526 شدم ( ایسی کاملا سوخته بود حدودی متوجه شدم این ایسی هستش )

پس از بررسی متوجه قطع شدن یکی از لاین های فلت ال سی دی شدم اما دقیقاً بعد از ترمیم اون بخش به محض روشن کردن دستگاه چندثانیه بکلایت روشن شد و مجدد همون ایسی رگولاتور سوخت ، بیشتر سوختگی هم از سمت ورودی و پایه vcc ایسی هستش

من ولتاژ ورودی رو برای اطمینان بیشتر با منبع تغذیه به دستگاه دادم

کسی از اساتید امکانش رو داره راهنمایی کنه چون بنده در تعمیرات چنین لوازمی مبتدی هستم

ممنون
کسی از اساتید نیست راهنمایی کنه بندرو ؟

با منبع تغذیه بهش ورودی میدم حدود ۰.۵ امپر میکشه ولی تصویر ندارم ، کریستال رو هم گرم کردم بازم تصویر نیومد

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
904
1,571
متوجه خرابی در آیسی رگولاتور LSP5526 شدم ( ایسی کاملا سوخته بود حدودی متوجه شدم این ایسی هستش )

سلام
با توجه به فرمایش شما، دو سوال مطرح هست:
۱- آیا اطمینان دارید پارت‌نامبر آیسی رو درست تشخیص و جایگزین کردید؟
۲- به نظر میرسه بک‌لایت کار نمیکنه. در این وضعیت که آیسی رو تعویض کردید و به قول شما همه چیز غیر از نداشتن تصویر درست کار میکنه؛ آیا با نور انداختن روی صفحه LCD می‌تونید تصاویر رو بصورت مات در پس زمینه LCD ببینید؟ (مثلا چراغ قوه روی صفحه LCD بندازید)

پس از بررسی متوجه قطع شدن یکی از لاین های فلت ال سی دی شدم اما دقیقاً بعد از ترمیم اون بخش به محض روشن کردن دستگاه چندثانیه بکلایت روشن شد و مجدد همون ایسی رگولاتور سوخت

با توجه به توضیحات، به نظر میرسه؛ ارتباط فلتِ قطع شدهِ مربوط به بک‌لایت باشه. اگر چنین باشه؛ به شرط اینکه پارت‌نامبر آیسی رو به درستی جایگذاری کرده باشید و با نور انداختن، تصویر مات در LCD رو ببینید؛ در اینصورت خود بک‌لایت مشکل داره و بعلت آمپر کشیدن زیاد، باعث سوختن رگولاتور میشه.

بالا