آی پی امداد
abtahi

قطعه 5 لایه ؟!

Reza RW

کاربر vip
کاربر
2018-11-24
76
52
32
سلام مو وقت بخیر خدمت اساتید
اساتید وقتتونو نگیرم سوالم سوالیه که تو امتحان اومده بود .مشکل من اینه که نوشته بود قطعه 5 لایه AC گذینه ها هم SCR ,TRIAK,BJTو دیاک بود
از اونجایی که میدونستم نهایتش تریستور یا ترایاکه که 4 لایه هستن / BJT هم که سه لایه خوب گذینه درست میشه = دیاک ! خداییش نتیجه گیریم منطقی نبود ؟! الان دیدم دیاک سه لایه بوده
حالا سوال اینجاست گذینه درست کدوم بوده ؟! یا شاید سوال اشتباهه ؟!
بسیار ممنون و تشکر

🌒
🌒
دیروز امتحان دادم اول بگم سوالایی که تو نت میفروشن اصلا به اون سوالا ربطی نداره و من دراوردیه گولشونو نخورید مثل من 10 تومن پول رایج مملکت:)دی)رو دادم یه سری سوال گرفتم که بیشتر منو گیج کرد تا کمک کنه ! اصلا سوال اشتباه بود !

فک میکردم با نمره بالای 80-90 قبول میشم شد 70 داغونمون کرد :دی موندم دفه اول بهتر بود که با خوندن یه جزوه 20 صفحه ای تو یه روز امتحان دادم 55 شد یا حالا که کل استاندارهای "الکترونیک صنعتی" که توی استانداردهای قبولی آورده شده و بیش از 1100 ساعت آموزشه !از همه رشته ها بیشتر یعنی خودمو کشتم شد 70 :| البته فک کنم 2 تا سوالا از بیخ اشتباه بودن یکیش همین بالایی که باید گدینه اشتباه بودن سوال رو میزدم گذارش میکردم ولی این گذینه رو دقایق اخر دیدم چون زیر دکمه پایان نوشته بود :|

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,502
12,111
سلام
ترایاک‌ نیز به‌ عنوان یکی از قطعات کاربردی 5 لایه می باشد
تریستور یک نیمه‌رسانای قدرت است که به صورت یک قطعهٔ چهارلایه‌ای P-N-P-N ساخته می‌شود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Reza RW

Reza RW

کاربر vip
کاربر
2018-11-24
76
52
32
خاک تو سرم
از اونجاییکه ترایاک دو تا تریستور موازی برعکس همه فک کردم 4 لایس اثن فکرشو نمیکردم یعنی یکم شک داشتم بین این دو قطعه دیاک و ترایاک اصلا تو سوال زده بود قطعه ac یعنی مبارزه فقط بین این دو تا بود . ولی از اونجایی که ساختمان دیاک رو نمیدونستم گند زدم
بیخیال واسه عملی عملکرد

بالا