آی پی امداد
abtahi

مشکل: عملکرد نا منظم یخچال فریزر سامسونگ مدل sr-l727ev

shahrokhb

کاربر
2012-10-12
1
0
با سلام خدمت اساتید محترم
چند وقتیست یخچال من پس از چند ساعت کار، دیگه استارت نمیکنه و من این موضوع رو از گرم شدن نسبی محتویات یخچال و فریزر متوجه میشوم و جهت راه اندازی مجدد باید دوشاخه را از برق کشیده و دوباره وصل کنم. جالب اینکه با وجود گرم شدن دمای داخل هیچ تغییری در دمای نمایشگر ایجاد نمیشود.
اقدامات انجام شده :
1 تعویض برد اصلی
2 تعویض خازن استارت
3 خارج کردن پنل نمایشگر از مدار
ولی متاسفانه مشکل همچنان پابرجاست

Sent from my LT26ii using Tapatalk

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
به نظر میرسه فنی باشید،فقط برد به مشکل شمامربوط بوده که عوضش کردین،در مرحله بعد با توجه به عدم تغییر دمای دیسپلی ،سنسور(حسگر)ها بررسی گردد تااگر اهم شان1 بودباید عوض شوند چون اتصال کوتاه کرده اند-ولتاژ منزل کنترل شوداگر زیر 180 است یک خازن 80میکروفاراد را با استارت موتور سری کنید تا کمکی به راه انداری اوالیه کند(خازنی که همراه موتوراست راه انداز نیست واصلاح ضریب قدرت است 4میکروفاراد میباشد)
در صورت عدم رفع ایراد،باید گرفتگی لوله مویی بررسی گردد،چون در این صوت موتور زیر بار بوده وتوان روشن شدن ندارد(ببینید موقع گرم شدن داخل کابین ،موتور داغ است)

behnam++

کاربر
2009-10-29
3
0
38
یخچال من مدل sr_L727ev هست. همیشه دمای فریزر روی -20 و یخچال +5 هست.
تازگی متوجه شدم گاهی اوقات دمای داخل یخچال با چیزی که نشون میده تفاوت داره. مثلا دمای فریزر به -5 و یخچال به +15 رسیده ولی چون تشخیص نمیده کمپرسور هم روشن نمیشه . وقتی دوشاخه را از برق میکشیم و مجدد وصل میکنیم دیسپلی دمای صحیح را نشان میده و کمپرسور هم شروع به کار میکنه و دما به -20 و +5 میرسه و خاموش میکنه.
هر دو فن یخچال و فریزر هم به درستی کار میکنن. لطفا راهمایی بفرمایید

یخچال من مدل sr_L727ev هست. همیشه دمای فریزر روی -20 و یخچال +5 هست.
تازگی متوجه شدم گاهی اوقات دمای داخل یخچال با چیزی که نشون میده تفاوت داره. مثلا دمای فریزر به -5 و یخچال به +15 رسیده ولی چون تشخیص نمیده کمپرسور هم روشن نمیشه . وقتی دوشاخه را از برق میکشیم و مجدد وصل میکنیم دیسپلی دمای صحیح را نشان میده و کمپرسور هم شروع به کار میکنه و دما به -20 و +5 میرسه و خاموش میکنه.
هر دو فن یخچال و فریزر هم به درستی کار میکنن. لطفا راهمایی بفرمایید
بايد محافظ يخچال رو عوض كني يا دوشاخه يخچال رو مستقيم بزني توي پريز برق شهر ولي ترجيحا يه محافظ خوب و خارجي بخر و يخچال رو بزن توش

با سلام خدمت اساتید محترم
چند وقتیست یخچال من پس از چند ساعت کار، دیگه استارت نمیکنه و من این موضوع رو از گرم شدن نسبی محتویات یخچال و فریزر متوجه میشوم و جهت راه اندازی مجدد باید دوشاخه را از برق کشیده و دوباره وصل کنم. جالب اینکه با وجود گرم شدن دمای داخل هیچ تغییری در دمای نمایشگر ایجاد نمیشود.
اقدامات انجام شده :
1 تعویض برد اصلی
2 تعویض خازن استارت
3 خارج کردن پنل نمایشگر از مدار
ولی متاسفانه مشکل همچنان پابرجاست

Sent from my LT26ii using Tapatalk
عزيزم لطفا دوشاخه يخچالتور مستقيم بزن توي برق شهر يا محافظ يخچال رو عوض كن و يك محافظ خوب و خارجي تهيه كن و يخچالتو بزن توش

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

Pedram1100

کاربر vip
vip
کاربر
2016-12-05
72
48
درود دوست عزیز ،سنسور های یخچالتون رو برسی کنید و در صورت خرابی تعویض کنید امیدوارم مشکلتون حل بشه

بالا