آی پی امداد
abtahi

عدم روشن شدن حشره کش برقی

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
374
201
29
Yazd
با سلام خدمت همکاران گرامی
ی حشره کش اوردن که کلا روشن نمیشه قطعات سالمه ولی ولتاژ ندارم و اطلاعاتی در مورد اینکه چقدر باید ولتاژ باشه هم متاسفانه ندارم اگه دوستانی تجربه ای دارن ممنون میشم راهنمایی کنید

پیوست‌ها

• 357.3 کیلوبایت بازدیدها: 41
  • 375.2 کیلوبایت بازدیدها: 40
  • 322.8 کیلوبایت بازدیدها: 42
  • 477.9 کیلوبایت بازدیدها: 40

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
562
1,196
سلام
ولتاژ خروجی که به الکترودهای توری‌ می رود،باید ۴ الی ۶ کیلو ولت باشد،در دستگاه های مختلف فرق دارد،مدار خروجی از چند برابر کننده ولتاژ توسط دیود خازن استفاده شده.این اصول کلی حشره کش ها است.

i2015

کاربر
2020-10-31
110
82
ی حشره کش اوردن که کلا روشن نمیشه قطعات سالمه ولی ولتاژ ندارم و اطلاعاتی در مورد اینکه چقدر باید ولتاژ باشه هم متاسفانه ندارم اگه دوستانی تجربه ای دارن ممنون میشم راهنمایی کنید
اگه کلا ولتاژ توی مدار نیست بنظرم با تعویض خازن های پلی استر شروع کنید برق اصلی مدار رو تامین میکنن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: daniyal18

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
374
201
29
Yazd
سلام
ولتاژ خروجی که به الکترودهای توری‌ می رود،باید ۴ الی ۶ کیلو ولت باشد،در دستگاه های مختلف فرق دارد،مدار خروجی از چند برابر کننده ولتاژ توسط دیود خازن استفاده شده.این اصول کلی حشره کش ها است.
درود ممنونم از جوابتون و متاسفانه خروجی ندارم اصلا اگه امکانش هست قطعات رایج که موجب خرابیش میشه رو بفرمایید
رو مدار تست قطعات تقریبا همگی سالم بودن
اگه کلا ولتاژ توی مدار نیست بنظرم با تعویض خازن های پلی استر شروع کنید برق اصلی مدار رو تامین میکنن
درودمتشکرم برای پاسخ فردا برای خرید میرم متاسفانه موجود نداشتم اگه براتون ممکنه بنده مبتدی هستم ی خلاصه ولتاژ گیری رو اموزش بدید یعنی ی روش بازاری البته اگه ممکنه براتون

J1375

کاربر
2021-03-26
223
419
زیر سایه خدا
درود ممنونم از جوابتون و متاسفانه خروجی ندارم اصلا اگه امکانش هست قطعات رایج که موجب خرابیش میشه رو بفرمایید
رو مدار تست قطعات تقریبا همگی سالم بودن

درودمتشکرم برای پاسخ فردا برای خرید میرم متاسفانه موجود نداشتم اگه براتون ممکنه بنده مبتدی هستم ی خلاصه ولتاژ گیری رو اموزش بدید یعنی ی روش بازاری البته اگه ممکنه براتون
این مطلب رو مطالعه کنید تا بتونید مدار خودتون رو تحلیل بکنید

J1375

کاربر
2021-03-26
223
419
زیر سایه خدا
درو

درود ممنونم ازتون چون هرچی تلاش کردم نتونستم تحلیل کنم سپاسگذارم
بنده حتی با بزرگ نمایی نتونستم از مدار شما تحلیل دقیقی داشته باشم.
بنابراین بعد از علامت گذاری، سیم ها را جدا کنید و از پشت و روی مدار عکس واضح و با کیفیت بگذارید.
فقط این رو فهمیدم که 6 عدد خازن و دیود روی برد شما هست که همون چند برابر کننده ولتاژه. این رو هم میفهمم که این مدار دارای نوسانساز هست و از طریق نوسان ترانزیستور، فرکانسی بیشتر از فرکانس برق شهر داره.
قسمت نوسان سازش خیلی شبیه مدار لامپ های کم مصرف هست. دیاک و سلف و خازن و...
در ضمن بعد از جدا کردن سیم ها، روی عکس به طور دقیق مشخص کنید که کدوم سیم ها ورودی هست و کدوم سیم ها به سمت الکترود ها میرن. اگر سیم ها به غیر از ورودی و الکترود به چیز دیگری هم وصل هستند روشن بفرمایید.
در ضمن باید قطعات رو خارج از برد تست کنید. دیاک رو تست کردید؟

آخرین ویرایش:

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
374
201
29
Yazd
بنده حتی با بزرگ نمایی نتونستم از مدار شما تحلیل دقیقی داشته باشم.
بنابراین بعد از علامت گذاری، سیم ها را جدا کنید و از پشت و روی مدار عکس واضح و با کیفیت بگذارید.
فقط این رو فهمیدم که 6 عدد خازن و دیود روی برد شما هست که همون چند برابر کننده ولتاژه. این رو هم میفهمم که این مدار دارای نوسانساز هست و از طریق نوسان ترانزیستور، فرکانسی بیشتر از فرکانس برق شهر داره.
قسمت نوسان سازش خیلی شبیه مدار لامپ های کم مصرف هست. دیاک و سلف و خازن و...
در ضمن بعد از جدا کردن سیم ها، روی عکس به طور دقیق مشخص کنید که کدوم سیم ها ورودی هست و کدوم سیم ها به سمت الکترود ها میرن. اگر سیم ها به غیر از ورودی و الکترود به چیز دیگری هم وصل هستند روشن بفرمایید.
در ضمن باید قطعات رو خارج از برد تست کنید. دیاک رو تست کردید؟
درود ممنون از پاسخ کاملتون عراضتونو انجام و گزارش میدم

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-03-31
877
1,720
استان گلستان
با سلام ، با توجه به اینکه نه ولتاژ بالا دارید، نه نور مهتابی ، پیشنهاد میکنم بررسی خودتون رو از بخش های ابتدایی مثل کابل و فیوز شروع کنید.

alirezashabani

کاربر vip
vip
کاربر
2023-11-19
93
57
تهران
سلام پیشنهاد میکنم چون مبتدی هستید از سر سیم برق با بازر اتصال سیم های ورودی رو چک کنید بعد بقیه اتصالات همیشه ساده ترین ایرادات جا میوفته ، شاید قطعی سیم دارید یا قلع مردگی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86
بالا