آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوختن فیوز «های ولتاژ»

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

art2020

کاربر
2008-04-02
4
16
با سلام به همه دوستان
من یه دستگاه مایکروفر بوتان دارم که تمام قطعات داخلی اون سامسونگ هست.
دستگاه غذا را گرم نمی کرد ، باز کردم متوجه شدم فیوز "های ولتاژ" اون سوخته ، یه فیوز جدید تهیه کردم ، وقتی روشن کردم حدود 3 ثانیه دستگاه کار کرد و دوباره فیوز سوخت ، یعنی کاملا متوجه شدم که ترانس روشن شد و بعد از سوختن فیوز خاموش شد.

به نظر دوستان احتمال داره خارن مشکل داره یا دیود یا لامپ ؟
لطفا منو راهنمایی کنید .... ممنون

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
به نام خدا
سلام دوست گرامی
اول لطفا مدل دستگاه را اعلام بفرمایید
دوم اگر در این زمینه مهارت و تخصص کافی ندارید حتما به یک تعمیرکار مراجعه فرمایید چون این دستگاها و خصوصا این قسمت که کار میکنید دارای ولتاژ زیاد است و خطر دارد
سوم معمولا سوختن فیوز علامت خرابی قطعه ای در مسیر بعدی میباشد
تجربی ما در اکثر دستگاها بیشتر دیودهای SK که به مگنترون و خازن و بدنه وصل میشود خرابی داشتیم
و گاها مگنترون هم اتصال بدنه میشد ولی تا حالا خرابی خازن نداشتیم
شما اول مگنترون را تست کامل کنید
دوم دیود ها مطمئنا این 2 تا یکی خرابه
با تشکر

art2020

کاربر
2008-04-02
4
16
سلام
ممنونم از راهنمایتون
دستگاه من بوتان مدل M245 با حجم 34 لیتری و مگنترون (OM75P(31 هست.
از توصیه شما متشکرم و متوجه هستم که با قسمت ولتاژ بالا دارم کار می کنم.
با کمک یه راهنمای زبان اصلی مگنترون تست کردم ، سالم بود ، ترانس تست کردم ، سالم بود ، فقط دیود توی 1000 اهم جواب نمیده ، و 500 کیلو اهم رو از خودش رد میکنه که فکر کنم غیر طبیعی باشه.
لطفا نظرتون رو در این مورد بفرمایید.
ممنونم.

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
به نام خدا
سلام دوست عزیز
معمولا دیودهای SK اگر خراب شوند کامل اتصال میشوند +
با اهمتر فقط میتوانید با دادن حدود 6 ولت به دیود و قرار دادن اهمتر در مسیر سری در ولت اهمتر باید ولتاژداشته باشید و برعکس دیود نداشته باشید که یعنی دیود شما سالم است

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
در مورد سوختن فیوز که زیز مگنترون قرار دارد از فیوز های حساس میباشد که در رده KW , KV کار میکند و فقط در زمان اتصال مگنترون به بدنه و یا خرابی 2 عدد دیود به مگنترون میرود میسوزد بررسی بیشتر فرمایید تا مرحله بعدی در خدمتم

art2020

کاربر
2008-04-02
4
16
با سلام
ممنونم از پیگیری شما

دیود SK رو با اهم متر تست می کنم ظاهراً خرابه ، ولی با لامپ سری 220 ولت تست میکنم درست جواب میده!! سئوال که کردم یه دوستی گفت اگر دیود خراب باشه فیوز رو نمیسوزه !!! می گفت سوختن فیوز یا اتصالی داخل ترانس یا مگنترون باید باشه.
مگنترون رو با اهم متر که تست می کنم ، طبق روشی که توی دفتر تعمیرات سامسونگ ذکر شده ، کاملا سالم به نظر میاد ، ترانس هم بوی سوختگی یا لاک سوخته نمی ده ، ولی نمی شه اتصالی داخل ترانس رو با اهم متر چک کرد.
من مطمئن هستم یکی از این سه قطعه (مگنترون ، ترانس ، دیود) مشکل داره ، ولی نمی دونم کدومش. !!!

در مورد 2 دیودی که به مگنترون میره چیزی نمی دونم ، چون دستگاه من همچین دیودهایی نداره ، فقط یک دیود SK های ولتاژ که از خازن به بدنه وصل میشه داره.

گفته شده مگنترون عمر مفید داره (مثلا 6 سال)!! دستگاه من حدود 8 ساله داره کار میکنه ، به نظر شما میتونه این یک دلیل قانع کننده باشه؟

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
سلام دوست گرامی
شما اول اون دیود را با روشی کا اعلام گردید تست کنید یا با اهم بالا نباید از هر دو طرف راه بدهد
بعد مگنترون هم نباید هیچ یک از پایه ها به بدنه اتصال باشد
و آخر اینکه معمولا در مایکرو فر های بوتان خرابی زبانه درب و میکرو سوئیچ پایینی پشت درب باعث اتصال و سوختن فیوز میشود قطعات شما سالم است درب و کلید های پشت درب حتما بازدید گردد

art2020

کاربر
2008-04-02
4
16
سلام
پس از کلی تست و آزمایش کل قطعات ، متوجه شدم که مگنترون با اینکه همه تست ها رو درست جواب میده ، ولی دیگه کارایی نداره ، حتی آمپر معمول رو هم میکشید ولی چیزی رو گرم نمی کرد.
مگنترون رو عوض کردم همه چی درست شد و دیگه فیوز نسوزند.

ممنونم از همه دوستان عزیز

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
سلام
پس از کلی تست و آزمایش کل قطعات ، متوجه شدم که مگنترون با اینکه همه تست ها رو درست جواب میده ، ولی دیگه کارایی نداره ، حتی آمپر معمول رو هم میکشید ولی چیزی رو گرم نمی کرد.
مگنترون رو عوض کردم همه چی درست شد و دیگه فیوز نسوزند.

ممنونم از همه دوستان عزیز

به نام خدا
سلام دوست گرامی
در همون پست اولی خدمت شما عرض شد مگنترون و دیود بررسی بیشتر شود
به هر حال خوشحالیم مشکل شما برطرف شد
موفق و پیروز باشید
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا