آی پی امداد
abtahi

راهنمایی برای تعمیر پاور کامپیوتر

jahani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-03
83
56
یک پاور دارم که دو تا مقاومت روش و یک دونه خازن عدسی کنارش سوخته جوری که نمی شد تشخیص داد من هم از روی قطعات کناری که دو تا مقاومت موازی بودن شبیه اونها رو قرار دادم الان به لامپ تست وصل می کنم لامپ یک لحظه روشن می شه و خاموش می شه
هیت سینک دوم را در آوردم و تمام قطعات رو چک کردم سالم هستند
با وجودی اینکه هیت سینک رو خارج کردم تمام پایه های دیود ها به هم راه می دن
هر کاری کردن نتونستم قطعه معیوب رو پیدا کنم تقریبا تمام قطعات بیرون از برد تست شدن و سلام نشون میدن
ای سی هم تعویض شد
سیم سبز و بنفش 5 ولت رو دارن
پاور گود ندارم
تستر هم یک لحظه روشن می شه و خاموش می شه
20240924_094104.jpg
20240924_094203.jpg

heical

کاربر
2011-05-13
307
542
یک لحظه روشن شدن لامپ تست مربوط به جریان لحظه ای هست که خازن ها رو شارژ می کنه. اگه بعدش لامپ تست خاموش میشه شما هیچ مشکلی ندارید

jahani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-03
83
56
بله بعدش خاموش می شه
همانطور که قبلا عرض کردم هر سه پایه های دیود های هیت سینک دوم به هم راه میدن و این نشانه شورتی توی مدار هست ولی من نتونستم پیداش کنم شورتی رو

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
505
1,280
خوزستان
shavourkala.com
بله بعدش خاموش می شه
همانطور که قبلا عرض کردم هر سه پایه های دیود های هیت سینک دوم به هم راه میدن و این نشانه شورتی توی مدار هست ولی من نتونستم پیداش کنم شورتی رو
درود بر شما :
کدام دیودها به هم راه میدن آیا دیودهای اولیه هستن و یا ثانویه ؟ اگر دیودهای اولیه بودن پیشنهاد میکنم اونها رو حتماً عوض کنید اگر هم خان عدسی آبی رنگ روی مسیر استی آر دارید با نمونه خودش عوض کنید و یا از مدار خارج کنید بعد تست و نتیجه رو اعلام کنید.

jahani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-03
83
56
دیود های شاتکی رو عرض کردم
البته همانطور که گفتم الان همه هیت سینک رو خارج کردم
منظور زمانی هست که حتی هیت سینک روی برد نیست و برد شورتی دارد
20240924_094104.jpg

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
505
1,280
خوزستان
shavourkala.com
یک پاور دارم که دو تا مقاومت روش و یک دونه خازن عدسی کنارش سوخته جوری که نمی شد تشخیص داد من هم از روی قطعات کناری که دو تا مقاومت موازی بودن شبیه اونها رو قرار دادم الان به لامپ تست وصل می کنم لامپ یک لحظه روشن می شه و خاموش می شه
هیت سینک دوم را در آوردم و تمام قطعات رو چک کردم سالم هستند
با وجودی اینکه هیت سینک رو خارج کردم تمام پایه های دیود ها به هم راه می دن
هر کاری کردن نتونستم قطعه معیوب رو پیدا کنم تقریبا تمام قطعات بیرون از برد تست شدن و سلام نشون میدن
ای سی هم تعویض شد
سیم سبز و بنفش 5 ولت رو دارن
پاور گود ندارم
تستر هم یک لحظه روشن می شه و خاموش می شه
دیود های شاتکی رو عرض کردم
البته همانطور که گفتم الان همه هیت سینک رو خارج کردم
منظور زمانی هست که حتی هیت سینک روی برد نیست و برد شورتی دارد
مشاهده فایل‌پیوست 218317
درودی دوباره :

دوست عزیز دیود شاتکیها بنظر بخاطر آمپر ولت بالایی خروجیشون که میدن تا حدود معقولی به زمین اهمی میکنن شما برای ما نگفتی این که دیودها به هم راه میدن با مولتی متر که تست کردید چقدر عدد رو نشون میدن ... شما با مدار تست اگر دارید پاور رو به برق بزنید بعد اینم نگفتید که شما آیا پاور رو به کیس متصل کردید که فقط سیمهای سبز و بنفش 5 ولتی دارن ؟
ویا بدون کیس حتماً که میدونید سیم سبز رنگ همان سیم راه انداز پاور و یا بتعبیر علمی پی اس آن هم میگن باید به زمین متصل کنید اگر بیرون کیس میخوایید پاور را راهندازی کنید

jahani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-03
83
56
دیود ها رو دراوردم و الان روی برد جای پایه های دیودها اتصالی هستش

م ر پارس

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2015-08-15
323
331
کوهبنان کرمان
درود
الانکه دیوهارو خارج کردید پایه وسطی به کناریها اتصال نشون میده؟ یا پایه های وسطی هرسه به همدیگه؟ خازنهای خروجی از نظر شورتی تست شده؟

jahani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-03
83
56
درود
الانکه دیوهارو خارج کردید پایه وسطی به کناریها اتصال نشون میده؟ یا پایه های وسطی هرسه به همدیگه؟ خازنهای خروجی از نظر شورتی تست شده؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
505
1,280
خوزستان
shavourkala.com
خود دیودها رو تست کن حالا که از مدار خارج کردید تست کن ببینید بقول خودتون آیا بهم راه میدن توصیح بدید اگر ممکنه

بالا