آی پی امداد
abtahi

درخواست نقشه فلزیاب binger

ashkantek

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر

• باعرض سلام و وقت بخیر خدمت همکاران عزیز .
  • دوستان یه فلزیاب قدیمی واسه تعمیر آوردن که متاسفانه خودشون تا تونستن دستکاریش کردنو شخمش زدن ،اگه کسی نقشه این مدل فلزیابو داره یا احیانا نمونه این فلزیاب رو داره ممنون میشم تصویر سیم کشیشو برام ارسال کنه .چیز خاصی نداره دوتا کارت داره که کاملا قطعاتشو تو رزینگ مدفون کردن که قابل دسترسی نیست میمونه سیم کشیش که کلا بهم خورده

پیوست‌ها

parsadadashi

کاربر
2022-03-15
22
10
سلام لااقل تصویرواضح ونزدیکترمینداختی تاشایدبشه راهنمایی کرد
من که تاالان همچین فلزیابی بااین اسم عجیب غریب ندیدم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ashkantek

ashkantek

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
سلام لااقل تصویرواضح ونزدیکترمینداختی تاشایدبشه راهنمایی کرد
من که تاالان همچین فلزیابی بااین اسم عجیب غریب ندیدم
بچشم ولی چیز خاصی رو برد مادر نداره اصل کار تو کارتایی که با رزین مدفون شدن

پیوست‌ها

parsadadashi

کاربر
2022-03-15
22
10
عکسهاتون رونگاه کردم چیززیادی ازقطعات روی برددستگیرم نشدچون وضوح کافی نداره،فقط یک ایسی۷۶۶۰دیده میشه که اون هم برای ساختن ولتاژتغذیه معکوس کاربردداره.
اگه عکس ازروی بردواضحترونزدیکتربودخیلی بهتربود
لااقل مشخص کنین که قطعات مهم دیگه چی داره،مثلاایاایسی اپ امپ پیش تقویت کننده جایی دیده میشه؟اگه هست شمارش جنده ۵۵۳۴یا۷۰۹نیست.ایسی رگولاتورچی مشخصه ؟ ترانزیستورقدرت دوقطبی یا فت چطور
مثلاbuv48a یاirf740 یاirf840 وجودداره؟

parsadadashi

کاربر
2022-03-15
22
10
بزرگوارمجدداعکسهارونگاه کردم قبلابیرون بودم نوزافتاب مانع تشخیص قطعات میشد
ترانزیستورقدزت دزایوسیم پیچ ظاهراTIP41 هست که قدرت متوسطه این نشون میده که فلزیابت درحدقدرت متوسطه وخیلی قدیمی
احتمالاحالت تفکیک هم داره وبااون دوتا ولوم تنظیم set و tune انجام میشه
اون سوکت ۸پایه احتمال زیادبرای ایسی پیش تقویت کننده است واون ۱۴پایه هم یاایسی فلیپ فلاپه یاسوئیچ انالوگ یاگیت منطقی و...که بایدازطریق مدارفلزیاب شناسایی بشه
درکل بنظرم نتیجه گیری ازش کمی مشکله وبه احتمال زیادبایداون قسمت رزین روبرداری

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ashkantek

ashkantek

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
بزرگوارمجدداعکسهارونگاه کردم قبلابیرون بودم نوزافتاب مانع تشخیص قطعات میشد
ترانزیستورقدزت دزایوسیم پیچ ظاهراTIP41 هست که قدرت متوسطه این نشون میده که فلزیابت درحدقدرت متوسطه وخیلی قدیمی
احتمالاحالت تفکیک هم داره وبااون دوتا ولوم تنظیم set و tune انجام میشه
اون سوکت ۸پایه احتمال زیادبرای ایسی پیش تقویت کننده است واون ۱۴پایه هم یاایسی فلیپ فلاپه یاسوئیچ انالوگ یاگیت منطقی و...که بایدازطریق مدارفلزیاب شناسایی بشه
درکل بنظرم نتیجه گیری ازش کمی مشکله وبه احتمال زیادبایداون قسمت رزین روبرداری
سلام همکارعزیز ممنون از پاسخگوییتون اون پایه سکوتایی که دیدین مربوط به آی سی نیست اونا پایه سوکت سیم های مربوط به پنل دستگاه هستش رو خود برد مادر قطعه خاصی غیر آی سی m8652و Tip41قطعه مهم دیگه ای نداره .صبح یه یه ساعتی روش کار کردم tip41و دیود و زنر سوخته بود تعویض کردمو یه دستی به برد گشیدم خیلی شلخته روش کار کرده بودن یکم بهش نظم دادم سیم کشیارم تا جایی که قابل فهم بود سیم کشی کردم غیر سه تا سیم که از کارتا میاد رو سکتور پنل بقیه رو وصل کردم الان دستگاه روشن میشه با چرخش سکتور عقربه میکرو متر حالت عوض میکنه و از بازر دستگاه صدای بوق ممتد و تون تو حالتای مختلف با صدای ضعیف شنیده میشه اما ولوم تون و ست خیلی تغییر محسوسی ندارن .از برد باز عکس میفرستم که وضعیت سوکتا براتون مشخص باشه

parsadadashi

کاربر
2022-03-15
22
10
عجب این دیگه چه فلزیابی هست که طراحیش تااین حد اختصاصی بوده که مجبورشده کل مدارش رودررزین ببره؟
نکنه خودلورنزباشه؟😏
ازشوخی که بگذریم قبلاهم‌ گفتم اون ایسی ۸پایه شمارش۷۶۶۰ هست
بنظرم‌ بایدرزین بردهاروبااحتیاط برداری
ساده ترین قسمت مدارهمون تست باتریه که اون هم کارنمیکنه ،مدارش معمولایک مقایسه کننده بااپ امپه که سطح ولتاژروکنترل میکنه.
حالااصلاپرسیدی قدرت ویاتفکیکش درچه حدی بوده وایااصلاارزش کارداره؟

بالا