آی پی امداد
abtahi

جریان کشی و کم بودن صدا در آمپلی فایر مکسیدر

Hamidii.

کاربر vip
vip
کاربر
2022-07-05
41
52
اصفهان
درود
آمپلی فایر مکسیدر مدل MX-11340 روشن نمیشد بازش کردم سه تا مقاومت ۱۰۰ اهم بخش های آبی سوخته بودن که تعویض شدن ماسفتهای 55nf06 هم چندتایی سوخته بودن که همه تعویض شدن
مقاومت های ۲وات ۲۷۰ اهم بخش های قرمز هم داغ شده بودن که عوض شدن
حالا با برق دادن بهش حدود ۶۰۰ میلی آمپر جریان میکشه و دوتا مقاومت بخش قرمز به شدت داغ میشن پایه های وسط دیودهارو در آوردم جریان شد ۲۱۰ میلی آمپر
خروجی آمپلی هم صدا در هر ۴ کانال وجود داره ولی بصورت خراب و بسیار ضعیف
از هر چهار کانال خروجی هم ولتاژ از حدود ۲ ولت تا ۵ ولت وجود داره

پیوست‌ها

• 351.3 کیلوبایت بازدیدها: 29

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,387
4,567
سلام دو عدد دیود زینر علامت قرمز کشیدم ببینید سالم هست؟ اگر سالم بودند خازن کناریش و آیسیهای آپ امپ که رنگ بنفش علامت زدم از نظر حرارت و اهمی بررسی کنید و ترانزیستورهای قدرت خروجی که با رنگ زرد مشخص کردم را تست کنید .
۲۰۲۴۰۶۳۰_۱۴۰۱۱۱.jpg

404

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2023-10-31
359
623
اردکان
درود
آمپلی فایر مکسیدر مدل MX-11340 روشن نمیشد بازش کردم سه تا مقاومت ۱۰۰ اهم بخش های آبی سوخته بودن که تعویض شدن ماسفتهای 55nf06 هم چندتایی سوخته بودن که همه تعویض شدن
مقاومت های ۲وات ۲۷۰ اهم بخش های قرمز هم داغ شده بودن که عوض شدن
حالا با برق دادن بهش حدود ۶۰۰ میلی آمپر جریان میکشه و دوتا مقاومت بخش قرمز به شدت داغ میشن پایه های وسط دیودهارو در آوردم جریان شد ۲۱۰ میلی آمپر
خروجی آمپلی هم صدا در هر ۴ کانال وجود داره ولی بصورت خراب و بسیار ضعیف
از هر چهار کانال خروجی هم ولتاژ از حدود ۲ ولت تا ۵ ولت وجود داره
درود
ماسفت های 60n50 و 50n50 و 55n50 در بازار فیک هست
بجاش از IRFZ44 که 50A هست و یا IRF3205 که 110A هست استفاده کنید
مقاومت های گیت تمام ماسفت ها رو کامل چک کنید
برای تعمیر آمپلی فایر حتما باید اسیلوسکوپ داشته باشید در غیر این صورت خیلی زمان و هزینه تعمیر بالا میره ! اگر اسیلوسکوپ ندارید بعد از تست ماسفت ها خارج از برد و با تستر قطعا ترانزیستور های درایو گیت ماسفت رو چک کنید
اگر مشکل نداشتن دیود های زنر کنار ۴۹۴ و دیود های ۴۱۴۸ هم تست کنید اگر سالم بودن ماسفت ها رو لحیم کنید و منبع تغذیه هم محدود به ۱ آمپر
از سلامت ترانزیستور های خروجی صدا مطمئن بشید
برق رو اتصال بدید
دیود های زنر که متصل به مقاومت های وات بالا در قسمت پری آمپلی فایر یا ۱۵ ولت هستن یا ۱۲ ولت اما مقدارشون دقیق دقیق نیست و ۱ تا ۲ ولت خطا دارن و داغ کردن این مقاومت های سری با دیود زنر مشکلی نداره ، فقط دیود ها اتصال کوتاه نباشن
موفق باشید

Hamidii.

کاربر vip
vip
کاربر
2022-07-05
41
52
اصفهان
سلام دو عدد دیود زینر علامت قرمز کشیدم ببینید سالم هست؟ اگر سالم بودند خازن کناریش و آیسیهای آپ امپ که رنگ بنفش علامت زدم از نظر حرارت و اهمی بررسی کنید و ترانزیستورهای قدرت خروجی که با رنگ زرد مشخص کردم را تست کنید .مشاهده فایل‌پیوست 216300
سلام مجدد
همه ترانزیستور های قدرت خارج از مدار تست شدن و سالم بودن
آیسی های tl084 تعویض شدن
یکی از دیود های زنری که مشخص کردین اتصال کوتاه بود تعویض شد چهار تا خازن اطراف هم سالم بودن
مشکل همچنان پابرجاست

Hamidii.

کاربر vip
vip
کاربر
2022-07-05
41
52
اصفهان
درود
ماسفت های 60n50 و 50n50 و 55n50 در بازار فیک هست
بجاش از IRFZ44 که 50A هست و یا IRF3205 که 110A هست استفاده کنید
مقاومت های گیت تمام ماسفت ها رو کامل چک کنید
برای تعمیر آمپلی فایر حتما باید اسیلوسکوپ داشته باشید در غیر این صورت خیلی زمان و هزینه تعمیر بالا میره ! اگر اسیلوسکوپ ندارید بعد از تست ماسفت ها خارج از برد و با تستر قطعا ترانزیستور های درایو گیت ماسفت رو چک کنید
اگر مشکل نداشتن دیود های زنر کنار ۴۹۴ و دیود های ۴۱۴۸ هم تست کنید اگر سالم بودن ماسفت ها رو لحیم کنید و منبع تغذیه هم محدود به ۱ آمپر
از سلامت ترانزیستور های خروجی صدا مطمئن بشید
برق رو اتصال بدید
دیود های زنر که متصل به مقاومت های وات بالا در قسمت پری آمپلی فایر یا ۱۵ ولت هستن یا ۱۲ ولت اما مقدارشون دقیق دقیق نیست و ۱ تا ۲ ولت خطا دارن و داغ کردن این مقاومت های سری با دیود زنر مشکلی نداره ، فقط دیود ها اتصال کوتاه نباشن
موفق باشید
مقاومت گیت ماسفت هارو عوض کردم
فکر کنم مشکل اصلا از قسمت تغذیه نباشه چون با آزاد کردن پایه وسط دیود ها جریان کشی زیادی نداره
دیود های زنر هم ولتاژ 12.36 دارن
مقاومت هاهم به قدری داغ شدن که پی سی بی مدار سیاه شده و اصلا نمیشه بهشون دست زد

بالا