آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تنظیم IF بیسیم

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,085
با سلام
ای اف تلفن های بیسیم را چگونه می شود تنظیم کرد(هم بیس هم گوشی)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ایا در گوشی و پایه پاناسونیک ای اف تنظیم نباشد از ست خارج میشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
علت ست نبودن بیسیم های چینی یا این 1232 های پاناسونیک که اکثرن از ست خارج میشوند چیست(در بیسیم های چینی موقعی که دکمه های کد گوشی و بیس و نگه میدارم ست نمیشوند)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکر
دست علی یارتان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sadegh88

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام
علت ست نبودن بیسیم های چینی یا این 1232 های پاناسونیک که اکثرن از ست خارج میشوند چیست(در بیسیم های چینی موقعی که دکمه های کد گوشی و بیس و نگه میدارم ست نمیشوند)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکر
دست علی یارتان
سلام :
تنظیم ای اف های تلفن بیسیم نیاز به ابزارهای دقیق { لیول متر یا دسیبلمتر .. مارکنی .. و فرکانس متر و فانکشن جنراتور و.... } داره اگر تجربه و مهارت و حوصله کافی داشته باشید میتونید با تنظیم دستی {خیلی وقتگیر هست } از راه گریز و خطا به نتیجه برسید .
- بله اگر تنظیم ای اف ها بهم بخورد حتما ست نخواهند شد .
- دلیل عمده بین این مدلها در نوع کد گذاری و فرکانس کاری انها میباشد . مورد اول را نمیشه کاری کرد ولی مورد دوم با تعویض کریستالهای مناسب هر دو طرف را هماهنگ کرد .
موفق باشید .

mehran2

کاربر
2009-12-30
5
9
باسلام علت بخاطر IFنیست بخاطر ********** وکریستال مربوطه می باشد.درضمن بنده کلیه لوازم مربوط به گوشیهای پاناسونیک را دارم مثلادیسپتی..کریستال.کیپد.CPUماره تماس////////////////////// نام کاربری mehran2

آخرین ویرایش توسط مدیر:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
باسلام علت بخاطر IFنیست بخاطر ********** وکریستال مربوطه می باشد.درضمن بنده کلیه لوازم مربوط به گوشیهای پاناسونیک را دارم مثلادیسپتی..کریستال.کیپد.CPUماره تماس////////////////////// نام کاربری mehran2
سلام :
مهران جان ابتدا باید ای اف ها در مقدار خود صحیح باشند و درست کار کنند تا بعد از ان فیل تر ها و کریستال و... بقیه نقش خود را ایفا کنند . با خارج شدن از تنظیمات ای اف ها اصلا گیرنده و فرستنده از کار می افتد تا برسه به ست شدن انها .... ممنونم .
{درج شماره تماس مغایر مقررات سایت میباشد هر گونه راهنمایی و همکاری شما با حضورتان در سایت منتظریم }
موفق باشید .

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
با سلام
با تشکر
دست علی یارتان
با سلام
دوست عزیز از راهنمایی های دوستان کمک بگیرید فقط با اجازه دیگران باید عرض کنم یک راه آسان که خودم استاده می کنم اینست که در گوشی های چینی در صورت دست نخوردن آی اف - آس سی 3361 بیشتر خراب میشود و در صورتی این ای سی وجود نداشت کریستال و با یک راه دیگر برای فهمیدن محل خرابی در صورتی که اسکوپ داشته باشید اول محل روشن شدن فرستنده گوشی و پایه راه پیدا و آنرا فعال و در خروجی اسیلاتور ببینید که آیا نوسان می کند در صورت عملکرد در هر دو مورد توسط اسکوپ در گیرنده هر دو مورد با اتصال پروب به طبقات گیرنده از دریافت اطلاعات از هر دو مورد اطمینان کنید و به این صورت محل عیب را می توانید پیدا کنید در صورتی که مشگل داشتید بفرمایید تا بیشتر راهنمایی تان کنم در ضمن در بیشتر کوشی هایی که آی سی 3361 دارد یک پتانسیومتر نزدیک آن وجود دارد و اگر اسکوپ داشتید تنظیم آن راحت و در غیر این صورت با حوصله تنظیم کنید

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,085
با سلام و ادب
اقا فرهاد اگه میشه یه کم دقیق تر توضیح بده
این ای سی 3361 کارش چیه ؟ چند پایه است؟؟؟ لطفا کمک کنید
معضرت میخوام از شما ولی جواب شما نگارش خوبی نداره یک بار بخونید متوجه میشوید.معلوم نیست.
بازم ببخشید.
دست علی یارتان

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام و ادب
اقا فرهاد اگه میشه یه کم دقیق تر توضیح بده
این ای سی 3361 کارش چیه ؟ چند پایه است؟؟؟ لطفا کمک کنید
معضرت میخوام از شما ولی جواب شما نگارش خوبی نداره یک بار بخونید متوجه میشوید.معلوم نیست.
بازم ببخشید.
دست علی یارتان
سلام :
دوستان مقاله کامل و جالبی در رابطه با اساس کار تلفن های بیسیم و نقش ایسی های بکار رفته و تشریح پین های انها و نحوه تست و تنظیم و... در دست اقدام دارم که بزودی در همین بخش و تاپیک مستقلی تقدیم میکنم .
[hide]امیدوارم از دوستانیکه در این رابطه نیز اطلاعاتی دارند سایر دوستان و کاربران سایت را بی نصیب نزارند .http://www.irantk.ir/showthread.php?t=12945[/hide]
موفق باشید .

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,085
با تشکر از زحمات شما استاد محترم.
بعد از زدن کلید تشکر مقاله ای وجود ندارد که ببینیم فقط نوشته شده (اکنون می توانید قسمت مخفی شده را ببینید) ولی هیچ لینکی وجود ندارد.
با تشکر از شما.
دست مولا علی یارت ................................... حق نگهدارت

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با تشکر از زحمات شما استاد محترم.
بعد از زدن کلید تشکر مقاله ای وجود ندارد که ببینیم فقط نوشته شده (اکنون می توانید قسمت مخفی شده را ببینید) ولی هیچ لینکی وجود ندارد.
با تشکر از شما.
دست مولا علی یارت ................................... حق نگهدارت
سلام :
دوست عزیز در تاپیک مستقلی اپلود میشه روی لینک کلیک کنید :
[hide] http://www.irantk.ir/showthread.php?t=12945[/hide]
موفق باشید .

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
با درود.
بنا به تجربه اندکی که روی تلفن بیسیم داشتم عزض میکنم:
تحت هیچ عنوان نباید به ای اف ها دست زد.خود بخود از تنظیم خارج نمیشوند.مگر با ضربه شدید.
همونطوریکه استادمون جناب GADRAJ فرمودن تنظیم ای اف تلفن مثل تیونر احتیاج به تجهیزات گران و دانش و تجربه مخابرات بسیار دارد.
کریستالهای جفت را تا اعشار محدودی(تولرانس) میشود عوض کرد اما **********های خروجی و ورودی اجازه تغییرات بیشتر نمیدهند.
گاها اب به داخل بوبینها نفوذ میابد که باعث کاهش برد یا قطع میشود.بوبینهای بدنه پلاستیکی را در بعضی مواقع میشود باز کرد و شستشو داد

3361 یک ایسی گیرنده سوپرهترودین هست.خرابیش باعث قطع میشه.از یک گوشی کریستال میتونین به جای اسکوپ برای تست خروجیش استفاده کنین.
سیگنال 5 کیلوهرتز هم در بیسیمهای ساده برای تطبیق بکار میره که تنظیم پتانسیومتر باعث مچ شدن گوشی و پایه میشه.
البته در تلفنهای بیسیم قدیم کار راحت بود اما در این دستگاههای دیجیتال خیلی سخت میشه این کارهای ابتدایی.
پیروز باشید.

بالا